הליך עיצוב ואגינה

מידע על ניתוח עיצוב ואגינה וההחלמה ממנו

עיצוב ואגינה הוא ניתוח קוסמטי אסתטי בעיקרו, שמטרתו לעצב מחדש את שפתי הואגינה כך שיראו ויהיו מהודקות יותר ולא יפריעו לאישה בזמן שהיא מתפשטת (לבד או לצד בן זוג), בעת פעילות מינית או כאשר היא מעוניינת ללבוש מכנס או תחתון צמוד. הליך הניתוח כולל שלושה שלבים מרכזיים: הכנה מראש של האישה לניתוח, הרדמה מלאה וביצוע הניתוח עצמו ולבסוף החלמה.
מחפש מידע אודות הליך עיצוב ואגינה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

פגישת הכנה לניתוח
לאחר קבלת ההחלטה על ידי המטופלת לעבור את הניתוח מתקיימת בינה לבין המנתח הפלסטי פגישת ייעוץ והכנה לניתוח במהלכה מוסבר למטופלת הניתוח לפרטיו. המטופלת מקבלת את כל המידע הנחוץ על הניתוח ומהלכו, כולל תופעות לוואי וסיכונים. פגישה זו חשובה ומשמעותית ובמהלכה מבצעת המטופלת הסכמה סופית לניתוח לאחר שקבלה את כל הפרטים, וכן הציפיות שלה מהניתוח עוברות תיאום עם המנתח הפלסטי שבוחן האם הן מציאותיות ומה מתוכן ניתן לקיים.

הליך ניתוח עיצוב ואגינה

ניתוח עיצוב ואגינה מתקיים תחת הרדמה מלאה. הסיבה להרדמה המלאה היא שבעת הרדמה מקומית נוטים אברי הגוף להיות רפויים והמנתחים הפלסטיים אינם רוצים לקחת סיכון שיעצבו את שפתי הפות בזמן שהן רפויות, ובעת עירנות התוצאה תיראה שונה. לפיכך, למרות שאזור הניתוח הוא קטן ומקומי, ההרדמה היא כללית. יש מטופלות שמקבלות בברכה את ההרדמה המלאה כיוון שכך הן מרגישות רגועות יותר גם מבחינה רגשית בעת הפרוצדורה ולא עסוקות במחשבות על המתרחש.

במהלך הניתוח חותך המנתח מעין משולש קטן מבסיס שפתי הפות ובאמצעות משולש זה מהדק אותן ומעניק להן מראה קטן, מהודק וטבעי. המנתח נמנע מלגעת בחלק החיצוני של השפתיים, ובכך מונע את הנראות של הצלקת. הליך הניתוח אורך כ- 20 דקות בממוצע.

למרות הפשטות לכאורה של הניתוח הוא דורש מיומנות כירורגית גבוהה ודיוק, ורק מנתחים מנוסים ומומחים בתחום יכולים לבצע חיתוך מושלם של בסיס השפתיים הקטנות מבלי לפגוע בחלק החיצוני ולאחר מכן להדק את השפתיים ולאחות את הרקמות בצורה הטובה ביותר, תוך השארת מינימום הצטלקות.

בסיום הניתוח עוברת המטופלת לחדר התאוששות ולאחר שעתיים-שלוש של השגחה וביקורת היא משוחררת לביתה להמשך החלמה. ההמלצה הרפואית היא לקחת שבוע מנוחה בבית, בו לא תידרש מהאישה עבודה, פעילות ספורטיבית או כל פעילות אחרת, כולל קיום יחסי מין. מתן מנוחה לגוף ובעיקר לאזור הניתוח האינטימי חשובה ומשפיעה מאד על משך ההחלמה ועל התוצאות והאיחוי התקין של הרקמות. חשוב לציין ולדעת מראש שרק חודש לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות מינית מלאה.

התפרים בהם משתמש המנתח הפלסטי מתמוססים מעצמם, אך המנתחים בכל זאת מזמינים את המטופלת לפגישת ביקורת על מנת להתבונן בתוצאה ולבדוק שההחלמה תקינה ומתקדמת באופן מספק.

מבחינת תופעות לוואי, בימים הראשונים מדווחות מרבית הנשים על כאבים, תחושת אי נוחות ונפיחות באזור. הדבר מקשה על התנהלות שגרה תקינה ועל לבישה של בגדים צמודים. ניתן להקל על התופעות באמצעות לבישת בגדים רפויים, שכיבה ומנוחה, נטילת משככי כאבים וטבילה באמבטיות פושרות.

תוצאות ניתוח עיצוב הואגינה
לאחר חודש לערך אזור הניתוח מחלים לגמרי וניתן לצפות בתוצאות. שפתי הואגינה יראו קטנות ומהודקות יותר, ועם זאת בעלות מראה טבעי. התוצאות מושפעות בעיקר מיכולתו האסתטית של המנתח ומהדיוק שלו בעת הניתוח וביצוע החיתוך בבסיס השפתיים. כאשר הניתוח מוצלח, את צלקות הניתוח לא ניתן לראות, הן מוסתרות בחלק הפנימי של השפתיים.

ההידוק של השפתי הואגינה מאפשר קיום יחסי מין מלאים תוך הנאה רבה, מבלי שהמבנה החיצוני של הואגינה מפריע. נשים שעברו את הניתוח וסבלו קודם לכן מקיפול של השפתיים כלפי פנים בעת קיום יחסי מין או מהפרעות אחרות, מדווחות על שיפור ניכר באיכות חייהן ובתחושת הנוחות שלהן עם גופן.