המסת שומן

המסת שומן - להיפטר מהשומן העודף בלי לעבור ניתוח!

ניסית את כל הדיאטות ועדיין לא הצלחת להשיג את המראה החטוב והנחשק? ניסית לשלב גם ספורט וזה פשוט לא עבד? מאסת בדיאטות ובמנויים בלתי מנוצלים לחדר הכושר ואת ממש לא מסוגלת לדמיין את עצמך עוברת פרוצדורה של שאיבת שומן? הפתרון החדש מבית האסתטיקה הרפואית הוא טיפול המסת שומן, טיפול בטוח יעיל ולא פולשני שתוצאותיו הינן הצרת היקפים והעלמת השומן העודף.

מחפש מידע אודות המסת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול המסת שומן
המסת שומן הוא טיפול אסתטי המאפשר לכל אדם לרדת במשקל ולקבל את הגוף החטוב ללא כל מאמץ. הטיפול נותן מענה לאלו הסובלים ממאגרי שומן באזורים ספציפיים בגופם - הכוונה הינה בעיקר ל"מלכודות השומן" בגוף ולא למקרים של השמנת יתר קיצונית - Obesity - ואינם מצליחים להיפטר מהם באמצעות הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית.

טיפולי המסת שומן מבוצעים לרוב כסדרה של טיפולים, כאשר כל שיטה עושה שימוש באנרגיה אחרת לצורך המסת תאי השומן. תאי השומן המומסים עוברים לזרם הדם ולמערכת השתן ומשם נפלטים מהגוף. אזורים בגוף שעברו טיפול המסת שומן לא יפתחו תאי שומן חדשים.

בנוסף, טיפול המסת שומן אינו פוגע בעור ואפילו מעודד ייצור של קולגן, שמחדש את העור ומסייע למיצוק והגמשה.

עד כה, הפיתרון היחיד למצב, מבחינה פלסטית, היה ניתוח שאיבת שומן. פרוצדורה פולשנית שהרתיעה מאוד את מרבית האנשים שרצו להיפטר מכמה קילוגרמים עודפים, וגרמה לרבים לוותר על החלום. כיום, הטכנולוגיה המתקדמת בתחום האסתטיקה הרפואית וכניסתו של מכשיר הלייזר לעולם זה מאפשרות לנשים ולגברים כאחד להיפטר מתאי שומן עודפים על ידי פרוצדורה פשוטה ולא מסוכנת כלל- המסת שומן, ולמעשה לעבור הצרת היקפים במהירות ובבטיחות.

קיימות מספר טכניקות לטיפול המסת שומן, כאשר באופן כללי השיטה (ללא קשר לטכניקה ספציפית) כוללת המסה של השומן על יד הרס והשמדת התאים שמכילים את השומן בעודם בתוך הגוף, ללא שאיבתם או הוצאתם החוצה. במקום זאת נותנים לגוף לבצע את תהליך הטיפול בפסולת ותאי השומן המפורקים יוצאים דרך מערכת הלימפה או מערכת השתן. יש לציין כי בחלק מטיפולי המסת שומן מעורבת שאיבת שומן מקומית של התאים המומסים, בהתאם לצורך ספציפי של המטופל ולהיקף תאי השומן מהם הוא מעוניין להיפטר.

שיטות וטכניקות נבחרות בטיפול המסת שומן:

המסת שומן באמצעות גלי רדיו - RF
המסת שומן על ידי גלי רדיו מתאפשרת הודות לאנרגיית החום שמשתחררת ומופנה אל מוקד השומן. גלי הרדיו ממיסים את תאי השומן ועוזרים למתוח את העור, תהליך זה מערב הוצאת הפסולת מהגוף שמתבצעת על ידי צינורית דקיקה שמוחדרת אל מתחת לעור ודרכה נשאב השומן המומס. לעיתים, כתלות ברצון הלקוחה ובעצת הרופא המטפל, מתבצע בסוף השאיבה עיסוי על יד מכונת ואקום שעוזר לעצב את הגוף לאחר ההמסה. יש לחזור על הטיפול המסת שומן RF בין 5 ל- 15 פעמים כדי להשיג תוצאה מושלמת.

המסת שומן באמצעות לייזר - Smartlipo
המסת שומן בלייזר היא השיטה הפופולארית ביותר כיום להמסת שומן ולכן היא גם הנפוצה ביותר. בתהליך זה מתבצע פירוק של תאי השומן בתוך הגוף; אל מתחת לעור מוחדר סיב לייזר זעיר שבעזרת האנרגיה הנפלטת מקרן הלייזר מפרק את דפנות תאי השומן ובכך מביאים לפליטת השומן אל מחוץ לתא, השומן משוטט בגוף ומתפרק לאיטו על ידי מנגנונים טבעיים של הגוף. קרני לייזר בתדר אחר מופנות לשכבה העליונה של העור, מטרתו של הליך זה הינה לעודד ייצור של קולגן שעוזר לעור להימתח ולהראות בריא יותר. ניתן לשלב טיפול זה עם שאיבה של השומן שיצא מהתאים המפורקים. שיטה זו לא מספקת תוצאה מיידים מושלמת מאחר והפירוק ממשיך גם זמן רב לאחר הטיפול ואת התוצאה המושלמת ניתן לראות כחודשיים עד שלושה לאחר הטיפול. בדרך כלל די בטיפול אחד בלבד.

המסת שומן באמצעות אולטרה סאונד
הליך זה דומה הן להמסת השומן על ידי גלי רדיו והן לשימוש בלייזר לפירוק שומן, אלא שהפעם נעשה שימוש בגלי אולטרה סאונד. טיפול באולטרה סאונד מביא להמסת השומן והוצאתו מהתאים מה שאומר שתאי השומן לא מושמדים (בשונה מלייזר) ועשויים להתמלא שוב במקרה שבו לא נעשה מאמץ להקפיד על הרגלי תזונה נכונים בשילוב עם ספורט. הליך זה אינו מערב שאיבה של השומן אל מחוץ לגוף, במקום מפורק השומן המומס על ידי תהליכי פירוק פסולת של הגוף. בטיפול להמסת שומן באולטרה סאונד נדרשת סדרת טיפולים ארוכה יחסית, 6-14 טיפולים, לפני שניתן לראות תוצאה מושלמת.

המסת שומן באמצעות הזרקה - ליפותרפיה
ליפותרפיה היא שיטה חדישה שטרם הספיקה להתבסס בארץ. הליך זה כולל הזרקה של קוקטיל (לדוגמה - לציטין / פוספטידיל כולין) לאזור ספציפי בו ישנה הצטברות של שומן, החומר המוזרק מפרק את תאי השומן (בדומה ללייזר) בקצב איטי, לרוב יש להמתין עד כחודשיים לפירוק מלא של השומן. הטיפול הורס את תאי השומן ולכן הם לא יוכלו להתמלא שוב בשומן.

המסת שומן - תופעות לוואי
לכל טיפול רפואי קיימות תופעות לוואי וייתכנו סיכונים. עם זאת, כל השיטות הטיפול המסת שומן שהוזכרו עד כה נחשבות לבטוחות ביותר. טרם ההחלטה לעבור המסת שומן, ולא חשוב באיזו שיטה, יש להיוועץ באנשי מקצוע וברופאים וללמוד את תופעות הלוואי הספציפיות לטיפול. 

באופן כללי תופעות הלוואי של טיפולי המסת שומן הינן: הרגשת אי נוחות קלה, אדמומיות ורגישות באזור המטופל, אי הצלחה של הטיפול, שקעים וסימנים בעור וכדומה.

כיום, מטופלים רבים הסובלים מעודפי שומן קטנים וממוקדים בוחרים בהליך של המסת שומן ומדווחים על הצלחה גדולה ועל שביעות רצון מהתוצאות. טיפול המסת שומן הופך להיות אחד מהטיפולים הפופולאריים ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית, לצד טיפול הצרת היקפים. רמת האסתטיקה הגבוהה של הטיפול לצד העובדה שהוא אינו משאיר צלקות ואינו גורם לתופעות לוואי מציבות אותו בראש הרשימה של טיפולי האסתטיקה הרפואית.

עובדה זו גם מביאה נשים וגברים שעד כה חששו מטיפולי אסתטיקה לעבור אותו. המטופלים יכולים להיות בטוחים שלא יחוו שום פעולה פולשנית בלתי נעימה, וכן שלא ישארו עם תופעות לוואי או צלקות על העור שיעידו כי עברו טיפול כזה או אחר. היכולת לחשוף את הגוף מייד אחרי הטיפול, בלי שיהיה עליו כל סימן, היא יתרון גדול ומשמעותי של הטיפול.

חשוב לציין לקראת סיכום, כי ישנה המלצה ברורה לעסוק בפעילות גופנית לצד הטיפול. הפעילות הגופנית מחזקת את השרירים ועובדת עליהם, וכן תומכת בטיפול, משמרת אותו ואף מסייעת לירידה במשקל ללא קשר לתדירות טיפול. גם עם סיום הטיפול מוטב לשמור על פעילות אירובית סדירה שתסייע בשימור התוצאה. מטופלים שעברו טיפולי המסת שומן והקפידו לשמור על גופם הביעו שביעות רצון גדולה ביותר מהתוצאות. בנוסף, העובדה שיכלו לשלב את הטיפול בשגרת יומם תרמה רבות לתחושות הטובות שחשו.