המסת שומן בלייזר

מידע על שיטת טיפול המסת שומן בלייזר

טיפול המסת שומן הוא טיפול חדשני שפותח בפני אנשים רבים את האפשרות להיפטר מעודפי שומן מבלי לעבור ניתוח שאיבת שומן, לחיות בדיאטה מתמדת או לבצע פעילות גופנית קבועה וממושכת. טיפול המסת שומן הוא טיפול במהלכו ממיסים את תאי השומן העודף ומאפשרים לגוף, במסגרת תהליך טבעי לסלק את הפסולת. התוצאה היא מראה חטוב ויפה של האזורים בהם נערך הטיפול.
מחפש מידע אודות המסת שומן בלייזר ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפול המסת שומן בלייזר
קיימות מספר שיטות לטיפול המסת שומן כאשר אחת מהפופולאריות שבהן היא טיפול המסת שומן בלייזר (Smartlipo). טיפול זה עבר שינויים רבים מאז יצא לראשונה לשוק, וכיום נחשבת השיטה לאפקטיבית ביותר בתחום המסת שומן והצרת היקפים. מכוני אסתטיקה וקליניקות שמחשיבים עצמם למתקדמים ויוקרתיים מציעים את שיטת טיפול זו.

למי מתאים טיפול המסת שומן בלייזר?
כיוון שטיפול המסת שומן בלייזר הפך למבוקש ביותר לקוחות רבים פונים לקליניקות ולמרפאות בבקשה לעבור אותו. אולם, הטיפול אינו מתאים לכולם ויש לוודא, באמצעות התייעצות עם רופא מומחה, כי אתם חלק מהאוכלוסייה שהטיפול מתאים לה ולא פחות חשוב, יעיל עבורה. עבור חלק מהמועמדים ימליץ הרופא על שילוב של ניתוח שאיבת שומן והמסת שומן על מנת לזרז את ההליך ולהפוך אותו לאופטימאלי.

באופן כללי טיפול המסת שומן בלייזר, ככל הטיפולים להמסת שומן מתאים לסובלים מעודף שומן קל עד בינוני. לפיכך חשוב לדעת שהטיפול אינו מחליף את ניתוח שאיבת שומן אלא מהווה אופציה לכאלו שאינם עומדים בקריטריונים של שאיבת שומן (משמע, בעלי משקל עודף נמוך יחסית). הטיפול מתמקד באזורים ספציפיים בהם הצטברו תאי שומן עודף ומהם קשה להרזות, גם כאשר שומרים על אורח חיים בריא.

במהלך הטיפול ניתן להמיס עד אלף סמ"ק של תאי שומן ובמקרים של עודף משקל הממוקד באזור אחד מבצעים שני טיפולים באותו האזור. האזורים בהם ממוקדים על פי רוב מצבורי תאי השומן הם: המותניים, ברכיים, סנטר וזרועות.

המסת שומן בלייזר - הליך
במסגרת הטיפול מוחדרת לאזור המבוקש מחט עדינה ודקה ואחריה צינורית דקה בה שוכן סיב הלייזר. סיב הלייזר מקרין על תאי השומן המצויים בסביבתו ולמעשה הורס אותם. תאי השומן מתפרקים ומערכת הלימפה מסלקת אותם כחלק מהתהליך הטבעי של הגוף. בנוסף, מכוון הרופא קרן לייזר אחת לכיוון שכבת העור העליונה, פעולה שמביאה לייצור מוגבר של קולגן אשר משווה לעור מראה מתוח ובריא. במידה והטיפול משלב גם ניתוח שאיבת שומן תאי השומן שנהרסים על ידי קרן הלייזר נשאבים מייד אחר כך ולא נשארים לטיפולה של מערכת הלימפה.

בדרך כלל מתבקשים המטופלים בהמסת שומן בלייזר להישאר בקליניקה מספר שעות לצורך השגחה, ורק כאשר הרופא בטוח כי הכל כשורה הם משוחררים ויכולים לחזור לשגרת יומם.

ההתאוששות בבית כוללת חבישה לוחצת על אזור הטיפול למשך מספר ימים והימנעות מפעילות מאומצת ומעיסויים. עם זאת, דווקא מומלץ לעשות בפעילות ספורטיבית קלה.

טיפול המסת שומן בלייזר נעשה תחת הרדמה מקומית. במהלך הטיפול לא חש המטופל בכאבים אך בסיומו ולאחר שחומר ההרדמה מתפוגג ישנה תחושת אי נוחות קלה ולעיתים גם כאבים עמומים. הטיפול נמשך כשעה ואין מצריך הכנות מיוחדות.

תוצאות טיפול המסת שומן בלייזר
את תוצאות הטיפול המלאות ניתן לראות כחודשיים ימים לאחר הטיפול, כאשר תקופת ההחלמה מסתיימת במלואה. אומנם כבר ביום הטיפול ניתן לחוש בשיפור במראה אולם כיוון שפעולת הריסת התאים ממשיכה להתקיים גם אחרי שהטיפול הסתיים השינויים במבנה ובעודפי השומן ממשיכים להתרחש לאורך זמן.

טיפול המסת שומן בלייזר אינו משאיר צלקות על העור ובמידה ומופיעים כתמים או שקעים באזור המטופל יש לפנות ישירות לרופא המטפל. בדרך כלל שקעים בעור ייוצרו כאשר הטיפול הינו רשלני והמסת השומן לא הייתה אחידה. לכן מומלץ מראש לפנות לרופא מוכר ובעל ניסיון.

מרבית המטופלים שעברו טיפול המסת שומן בלייזר נהנים מהתוצאות ומתהדרים בגוף חטוב ולא פעם במידה קטנה יותר בבגדים. שימור התוצאות תלוי במספר מרכיבים, בהם גם באופן בו המטופל שומר על גופו מבחינת דיאטה מאוזנת וביצוע פעילות גופנית. ככל שהמטופל ישמור על אורח חיים בריא כך יישמרו התוצאות לאורך זמן.