הסרת ורידים בעזרת גלי רדיו

הסרת ורידים בולטים ברגליים

דליות ברגליים (ורידים בולטים) היא בעיה נפוצה מאד בקרב נשות העולם המערבי, בעיקר נשים מבוגרות, נשים המבלות את רוב זמנן בעמידה או ישיבה ממושכת ונשים אחרי לידה. כיום נראה שלאותם ורידים בולטים בעלי מראה לא אסתטיים יש פתרון חדש ויעיל.
מחפש מידע אודות הסרת ורידים בעזרת גלי רדיו?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הסרת ורידים בעזרת גלי רדיו
כאמור, דליות ברגליים הן בעיה אסתטית שמטרידה נשים רבות. טכניקה חדשה העושה שימוש בגלי רדיו צוברת תאוצה בארה"ב, מביאה להסרה של אותם ורידים בולטים ומאפשרת ליותר מטופלות להינות מרגליים אסתטיות ועור מתוח.

דליות ברגליים
לפי הערכות אחרונות כ- 40% בממוצע מנשות העולם המערבי וכ- 17% בממוצע מהגברים בעולם המערבי סובלים מבעיית הדליות ברגליים. "דליות" הוא שמה העברי של תופעת הורידים הבולטים ברגליים, תופעה במהלכה עקב פגיעה בשסתומים של אותם ורידים, הדם, שאמור לעלות באופן טבעי ונורמלי לכיוון הלב אינו עושה כן ובפועל נשאר בורידים ומצטבר. הצטברות הדם גורמת לנפיחות הורידים ולבולטות שלהם, ולא פעם הדבר גורם לכאב ואף לבעיות חמורות יותר. 

תופעה נפוצה זו מעסיקה רבות את עולם הקוסמטיקה והאסתטיקה הרפואית ועם השנים נמצאו מספר שיטות לטיפול בדליות והעלמת ורידים, בינהן טיפול סקלרותרפיה, טיפול המייבש את הורידים על ידי הזרקה של חומר מטרש הגורם לדלקת בווריד שהגוף מטפל בה באופן טבעי, וכך מסלק את הצטברות הדם; אקו-סקלרותרפיה, טיפול בו נעשה שימוש במכשיר אולטראסאונד על מנת לדייק יותר בתהליך הרפואי; טיפול לייזר להעלמת ורידים בולטים, טיפול במהלכו מוחדרת צינורית אל הוריד ומקרינה לייזר לדפנותיו הפנימיות מה שגורם להרס הוריד שבהמשך נספג בגוף ומתפרק; ועוד.

הסרת ורידים בולטים באמצעות גלי רדיו
הטיפול החדשני בורידים בולטים שתופס תאוצה בארצות הברית עושה שימוש בגלי רדיו ומאפשר ליותר מטופלות ומטופלים להפטר מהבעיה המטרידה בזמן קצר יחסית וללא ריבוי של תופעות לוואי.

הטיפול עצמו מזכיר במקצת את הטיפול באמצעות קרני לייזר. במהלך הטיפול בגלי רדיו מוחדר אל הוריד הפגום צנתר עדין וקטן, שדרכו מוליכים את גלי הרדיו אל תוככי הוריד. יש לציין כי על מנת להחדיר את הצנתר באופן מדוייק משמש הרופא במחט דקה ובמכשיר אולטרסאונד שמנחה אותו. מאוחר יותר דרך הצנתר מועברים גלי רדיו שמחממים את הוריד מבפנים, מה שגורם לו להתכווץ ובסופו של דבר להיספג במערכת הדם. 

את מקומו של הוריד הפגוע תופסים ורידים תקינים בהם השסתומים תקינים והדם זורם כיאות. את ההחלפה בין הורידים מבצע הגוף לבדו באופן טבעי, כחלק מהשאיפה התמידית שלו לבריאות.

טיפול חדשני זה שמבוצע במרכז הרפואי "סידרס-סיניי" שבלוס אנג'לס, על ידי ד"ר פיליפ לוין, נוסה בהצלחה במעל ל- 300 מטופלים. לפי דברי ד"ר לוין סיכויי ההצלחה של הטיפול החדש הינם 98% כאשר בנוסף לכך לטיפול יתרונות רבים על פני טיפולים נוספים בתחום שכן הוא כולל אשפוז של יום אחד בלבד, הרדמה מקומית ותופעות לוואי מועטות בהן הכאבים מצומצמים וכמעט שאין שטפי דם. יתרון נוסף של השיטה הוא היכולת שלה לטפל במקטעים גדולים של הרגל ולעבור בין מקטע למקטע במהירות ובדייקנות. ההליך כולו נמשך כ- 15 עד 20 דקות.

ההחלמה מההליך כוללת חבישה של אזור הטיפול, חבישה שיש להשאיר על הרגל במשך יומיים. כמו כן על המטופל להימנע מלאמץ את הרגל (לא לרוץ, לקפוץ, או לעמוד על הרגל זמן רב) בימים הראשונים לאחר הטיפול.  מעבר לכך המטופל יכול לחזור לשגרת יומו במהרה.