הסרת משקפיים ללא ניתוח - אפשרי?

הסרת משקפיים

ניתוח הסרת משקפיים הוא ניתוח פופולארי ומבוקש שרבים מתעניינים בו, ומבין המתעניינים רבים גם בוחרים לעבור אותו, תוך שימוש בשיטות שונות. המידע הרב שיש על הניתוח, המחקרים וההתקדמות הטכנולוגית הופכים אותו לניתוח בטיחותי ופשוט יחסית ששווה את תחושת הסיכון של הניתוח. בנוסף, הבהלה הגדולה להסיר את המשקפיים, מבחינה אסתטית, מביאה רבים לעבור את הניתוח.
מחפש מידע אודות הסרת משקפיים ללא ניתוח - אפשרי??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת משקפיים ללא ניתוח?
עבור אנשים שאינם מתאימים לניתוח וכאלו שחוששים מניתוח בעיניים ואינם בטוחים שהוא יעזור להם, מציעים היום שיטות שונות שבזכותן, לפי האומרים, ניתן להסיר את המשקפיים ולתקן את הליקוי בראייה ללא ניתוח.

זה נשמע מעט דימיוני, וכן קשה להאמין שקיימות שיטות לא ניתוחיות מוצלחות להסרת משקפיים ועדיין מרבית האנשים פונים לניתוח. הרי ההגיון אומר שאנשים יעדפו לעבור טיפול כמה שפחות פולשני, בעיקר אם התוצאה היא אותה התוצאה.

ולכן, נשאלת השאלה האם שיטות הסרת משקפיים ללא ניתוח הן שיטות יעילות שאכן מביאות לאותן תוצאות שהן מצהירות עליהן.

נוירוויז'ן
השיטה המוכרת ביותר בתחום היא שיטת נוירוויז'ן. שיטה זו היא בראש ובראשונה שיטה בעזרתה מסייעים לטפל בעין עצלה. במסגרת הטיפול בשיטה זו מאמנים את העין והמוח לעבוד יחד, תוך שימוש בתרגילים ייחודיים שמקדמים את העבודה המשותפת תוך תשומת לב על איכות ודיוק המסרים.

הטיפול בשיטה זו, כאשר המטרה היא הסרת משקפיים, הוא חודש אימונים מפרך וללא הנחות. התוצאות יפות, אך לא מושלמות- לפי הדיווחים מי שמקפיד על האימון ועל הזמנים יוכל לשפר את הראיה שלו בעד מספר וחצי לקוצר ראיה, צילינדר. משמע, השיפור אינו של מאה אחוז, ולמעשה אין הבטחה של גובה השיפור.

הדבר הוא כמובן בעוכריה של השיטה, שכן קשה מאד להקפיד ולהתאמן ברצינות על התרגילים אם לא חשים בשיפור ואם התוצאה אינה גבוהה.

אורתו קיי
השיטה השנייה היא אורתו קיי. שיטה במהלכה מקבל המטופל עדשות ייחודיות לעיניים אותן הוא שם במהלך הלילה והן אמורות לשנות את צורת הקרנית ולתקן אותה. בכל לילה מחדש יש לשים את העדשות, ובבוקר להוריד אותן להסתובב חופשי ללא עזרי ראייה.

למעשה בשיטה זו במקום להשתמש בעזרי ראייה ביום (משקפיים או עדשות), עושים בהם שימוש בלילה והשפעתם ממשיכה לאורך כל היום. הטיפול אינו יעיל אם לא נעשה בכל לילה ויכול להיות מתיש.

שתי שיטות אלו הן המוצעות למי שמעוניין להסיר משקפיים ואינו מעוניין לעבור ניתוח הסרת משקפיים. יעילותן מוגבלת אך עבור מי שאינו יכול או שלא מעוניין בניתוח הסרת משקפיים הן תחלופה אפשרית.