הסרת נימים מהפנים

מדוע מופיעים נימים על הפנים? ואיך ניתן להעלים אותם?

עור הפנים הוא האזור שהכי קשה לשמור עליו, שכן באופן תמידי כמעט, הפנים נשארות חשופות בכל מזג אוויר וסביבה, ובנוסף, עור הפנים הוא הדק והפגיע ביותר. אחת התופעות הנפוצות שאינה מוסיפה חן ויופי רב לפנים הם נימים שנראים מבעד לעור. כיום, באמצעות טיפול הסרת נימים מהפנים ניתן לטפל ולהסיר את הנימים הגלויים, ולהחזיר לעור הפנים מראה הומוגני (אחיד) וחלק. אם אתם רוצים לדעת מה גורם לנימים בפנים ואיך אפשר להסיר נימים, המשיכו לקרוא בכתבה זו.

מחפש מידע אודות הסרת נימים מהפנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מה גורם להופעת נימים בפנים?
נימים הם כלי דם דקים ביותר שנמצאים ברוב חלקי גופנו וכן גם באזור הפנים. לרוב, לא רואים את הנימים תחת עור הפנים, שכן הם נמצאים מאחורי שכבת העור שמסתירה אותם. אולם, כאשר דפנות הנימים נפגעות ישנה "התפוצצות נימים" שגורמת להופעת כתמי עכביש סגלגלים אדמדמים על פני העור- שנקראים גם קופרוז. במקרים אלו ניתן לצפות בנימים על פני העור והם אינם חבויים עוד.

הגורמים השכיחים להתפוצצות נימים הם חשיפה רבה לשמש, גנטיקה, לחץ מתמשך ועישון. כמו כן, כאשר עור הפנים דק או בהיר מאוד ניתן להבחין בנימים שתחת עור הפנים בקלות רבה יותר. עם זאת, חשוב לציין שפרט לכך שנימים על הפנים הם מטרד אסתטי, הם אינם כואבים, מגרדים או מהווים פגיעה בריאותית.

איך מטפלים בנימים בפנים? כיצד ניתן להסיר נימים מעור הפנים?
ראשית, על מנת לאבחן את הגורם להתפוצצות נימים, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ עם רופא עור, שיאבחן את הסיבה להופעת הנימים ויוכל להתאים את שיטות הטיפול שמתאימות למצב הבריאותי הסובייקטיבי של המטופל. כמו כן, כטיפול ראשוני, ניתן לטפל בנימים במגוון קרמים ותרופות ורק במקרים חמורים, או כאשר הטיפול הראשוני אינו עוזר להתחיל בטיפול אינטנסיבי יותר באחת משתי השיטות העיקריות והמועילות ביותר להסרת נימים מהפנים - הסרת נימים מהפנים בהטרשה (סקלותרפיה) והסרת נימים מהפנים בלייזר.

הסרת נימים בהטרשה (סקלותרפיה)
מדובר בשיטה חדשה יחסית לטיפול בנימים שמבוצעת על ידי רופא מומחה המזריק חומר שגורם להטרשה באזור בו התפוצצו הנימים בפנים. כלומר, החומר שמוזרק לתוך הנימים יוצר דלקת שגורמת לנימים להתכווץ ובשלב מסוים הגוף מנקה אותם. הטיפול נערך ללא הרדמה והוא קצר מאד. לעיתים לאחר הטיפול מרגישים נפיחות, צבע העור מאדים ויש רגישות במקום, אך תופעות אלו עוברות אחרי תקופת מה. תוצאות טיפול בהטרשה לנימים בפנים מחזיקות לאורך זמן רב.

העלמת נימים בלייזר
העיקרון שמאחורי העלמת נימים בלייזר הוא שקרני הלייזר מוקרנות על האזור בפנים בו יש את הנימים המורחבים, אור הלייזר פוגע בדפנות הנימים וגורם להם להתכווץ ולהיהרס. כמו בטיפול בהטרשה, נימי הפנים המכווצים נעלמים ונספגים בתוך הגוף. אך בניגוד לטיפול בהטרשה, העלמת נימים בלייזר נעשית בהרדמה מקומית ויש לחזור על הטיפול מספר פעמים עד לקבלת תוצאות מלאות.

בסיום כל אחד מהטיפולים מומלץ להימנע מחשיפה לשמש, שכן העור הופך רגיש וחשיפה לשמש יכולה להביא להיווצרות פיגמנטציה.

עבור מטופלים רבים הסובלים מהופעת נימים על הפנים פתרונות אסתטיים אלו מהווים הקלה רבה ואפשרות לשינוי. ככל תופעה המופיעה על אזור הפנים, גם הנימים, על אף שאינם מהווים בעיה רפואית, מפריעים מאד לאלו הסובלים מהם. פתרון הבעיה לצמיתות מאפשר תחושה טובה יותר למטופלים ומשחרר אותם מהתעסקות במייק אפ וכדומה.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להסרת נימים מהפנים
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.