הסרת קעקועים

טכניקות ושיטות להסרת קעקועים

נמאס לך מהקעקוע הישן? עשית קעקוע בשביל להרגיז את ההורים כשהיית צעירה ואת מתה להפטר ממנו היום? כשהיית בן 20 חשבת שדרקונים זה מגניב והיום כבר לא, רק שנתקעת עם דרקון על הכתף? אם התשובה שלכם היא כן לאחת מהשאלות הללו כדאי שתדעו שהיום יש פתרון למצב - טיפול הסרת קעקועים זאת בדיוק התשובה בשבילכם!

מחפש מידע אודות הסרת קעקועים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

כתובת קעקע
קעקוע זהו שרטוט שנחרט על העור בתהליך המכונה - השתלת מיקרו פיגמנט. בתהליך זה מוכנס דיו או צבע מסוג אחר באופן קבוע אל מתחת לעור לצורך קישוט או סימון.

קיעקוע הגוף זו תופעה נפוצה ביותר בכל רחבי העולם, אשר זכתה לאזכור כבר בתנ"ך וקיימת גם בשבטים נידחים בכל העולם. בשבטים השונים משמש הקעקוע לסמל סטאטוס ויוקרה או סתם לקישוט הגוף ולעולם לא מתעורר הצורך להסירו.

בעולם המערבי, לעומת זאת, אחוז ניכר של הקעקועים נעשה בעקבות גחמה או משובת נעורים ובשלב מסוים בחיים מתעורר צורך או רצון להסירם הגוף.

כמובן שזו לא הסיבה היחידה בגינה מתעורר הצורך להסיר קעקועים, לעיתים כתובת הקעקע נפגמת מסיבות שונות, כגון: טשטוש הדיו וקווי המתאר של הדמות, מתיחת העור בעקבות השמנה או הריון, הרס הקעקוע בעקבות תאונה וכדומה. מה שמותיר סימן בלתי אסתטי על הגוף.

בעבר, אלו שהתחרטו על כתובת הקעקוע שלהם או שסתם החליטו שהיא כבר איננה מתאימה לסגנון החיים שלהם ורצו להסירה נתקלו בבעיה קשה שכן לא הייתה קיימת טכנולוגיה שאפשרה הסרת קעקועים בקלות ובנוחות. במקומה היו פרוצדורות מסובכות ומסוכנות שהתירו סימנים קשים וצלקות על גבי העור כזכר לקעקוע.

הסרת קעקועים - איך אפשר להיפטר מהקעקוע?
היום קיימות טכניקות חדישות ומשוכללות להסרת קעקועים, הטכניקות מאפשרות קבלת תוצאה טובה מאוד ללא תופעות לוואי מסוכנות בכלל. מבין הטכניקות הרבות יש להתאים את השיטה הטובה ביותר תוך התחשבות בשני גורמים: סוג העור (צבעו ויכולת החלמתו) וסוג הקעקוע (גודלו, מיקומו וצבעו).  

טכניקות להסרת קעקועים
הסרת קעקועים בלייזר - אנו מתחילים בשיטה המתקדמת ביותר והנפוצה ביותר בימינו. מכשירי הלייזר הקיימים כיום פועלים באופן שונה במעט זה מזה ולפיכך עשויים להביא לתוצאות שונות.

באופן עקרוני הסרת קעקועים בלייזר מתאימה לכל סוגי הקעקועים, מכשיר הלייזר מקרין קרן לייזר לתוך העור, קרן הלייזר נספגת בפיגמנטים של הצבע, שהושתלו בעור בתהליך הקעקוע, ויוצרת כוויה מקומית. בשלב הבא נכנס הגוף לפעולה ומרפא את הכוויה, תהליך הריפוי הטבעי כולל סילוק פסולת כאשר במקרה הזה מדובר באותם הפיגמנטים שהושתלו בעור בתהליך הקעקוע.

קרני הלייזר צריכות להתאים לצבע הקעקוע, כלומר, לכל צבע קיימת קרן לייזר המתאימה ביותר לסילוקו ולכן צריך להתאים את סוג הטיפול לצבע הקעקוע.

משך הטיפול להסרת קעקוע משתנה ממקרה למקרה ונע בין 3 ל- 15 טיפולים, כתלות בסוג הקעקוע ובמכשיר הלייזר.

תופעות לוואי - תופעות הלוואי הנגרמות בעקבות הסרת קעקוע בלייזר הן ברובן ברות חלוף ועוברות לאחר פרק זמן מסוים במהלכו הגוף נרפא ומתן את הנזק. דוגמאות לתופעות לוואי: כתמי פיגמנטציה, אדמומיות ורגישות של העור, הופעת כלי דם על פני העור והצטלקות. עוד ייתכן כי במקרים בהם לא ניתן להסיר את הקעקוע לגמרי, יוותרו על גבי העור מעט כתמי צבע דהויים.

הסרת קעקוע כירורגית - שיטה זו היא הוותיקה ביותר אך כרוכה בהליך קשה וכואב ובצלקות כמעט בלתי נמנעות. קיימות שתי שיטות נפוצות להסרת קעקוע כירורגית, האחת כוללת הסרה של העור המקועקע ותפירה של העור סביב החלק המוסר לסגירת הפתח, שיטה זו מתאימה לקעקועים קטנים מאוד ומשאירה צלקת קטנה יחסית. השיטה השנייה מתאימה לקעקועים גדולים וכוללת כריתה מלאה של העור המקועקע והשתלת עור ממקום אחר בגוף על גבי האזור החשוף, שיטה זו לא מומלצת ליישום בחלקי גוף חשופים בשל הצטלקות העור. שיטה זו כרוכה בכאב ובתקופת החלמה ממושכת יחסית.

הסרת קעקוע באמצעות שיוף - שיטה זו מתאימה אך ורק לקעקועים שטחיים יחסית שכן בשיטה זו משייפים באמצעות נייר ליטוש וראשי יהלום את שכבות העור העליונות ובעצם מסירים את הקעקוע על ידי גירוד העור הצבוע וחשיפת עור חדש ונקי (בדומה לטיפול פילינג). השיטה דורשת מספר טיפולים עד להעלמה מוחלטת, הטיפול כרוך בכאב, אך אינו מותיר צלקות, בנוסף הטיפול עשוי לגרום לגרויי ולתחושת אי נעימות עד להחלמת העור. תופעות הלוואי שייתכנו לאחר ההחלמה של העור הן חוסר אחידות בגוון העור ורגישות יתר של העור המשויף.