העלמת נימים ברגליים

טיפול העלמת נימים בולטים

נימים בולטים ברגליים הם מחזה לא אסתטי שיכול להרוס את ההופעה החיצונית, לפחות מבחינת התחושה האישית. נימים ברגליים מעידים על הזדקנות העור, הפיכתו שקוף יותר ועל דילול של שכבת השומן. בזכות התפתחות הטכנולוגיה בכל הקשור לאסתטיקה רפואית, ניתן היום בהליך פשוט המכונה העלמת נימים, להסיר ולהעלים את מראה הנימים מהרגליים ולהחזיר לרגליים את המראה החלק וההומוגני, ללא "עכבישים" סגולים.
מחפש מידע אודות העלמת נימים ברגליים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

גורמים להיווצרות נימים בולטים ברגליים
הופעת נימים ברגליים יכולה לנבוע ממספר סיבות. העיקריות שבהן - שינוי הורמונאלי, רגישות גנטית ואי ספיקת דם באזור הרגליים, מה שיוצר את הנימים. כאשר זרימת הדם לאזור הרגליים אינה טובה דיה יש סיכון להתפתחות של הופעת נימים ברגליים. כמו כן, חוסר בזרימת דם באזור יכול לגרום לאי ספיקה ורידית. במידה ואתם סובלים מנימים ברגליים לאורך זמן התופעה יכולה להעיד על כך שמתחת לנימים התפתחה בעיה אחרת של כלי הדם שעלולה לגרום לכאבים ולדליות.

שינויים הורמונאליים, כמו אלו המתקיים בזמן היריון או עקב נטילת תרופות המכילות הורמונים (כגלולות למניעת הריון), יוצרים שינויים בגוף שיכולים להביא בתורם להופעה של נימים שהתפוצצו באזור הרגליים. יחד עם זאת, לעיתים נימים ברגליים הם טבעיים לגמרי, אך נראים בולטים בשל העובדה שצבע העור בהיר ביותר ואפילו שקוף ומאפשר לראותם.

טיפול העלמת נימים ברגליים
טיפול העלמת נימים ברגלים תלוי בגורם להיווצרות הנימים. אם הגורם לנימים ברגליים הוא הורמונאלי, כמו נטילת תרופות הורמונאליות או גלולות למניעת הריון אזי בהתייעצות עם הרופא, מנסים למצוא דרך לשנות את הטיפול, לאזן את הגוף מבחינה הורמונאלית, להפחית בהורמונים ולעיתים אף להפסיק את הטיפול. במקרה והגורם לנימים אינו הורמונאלי או תורשתי, ישנן שיטות טיפול ממוקדות פשוטות ומוצלחות להעלמת נימים ברגליים.

העלמת נימים - שיטות טיפול
העלמת נימים בלייזר
בעת טיפול בקרן לייזר להעלמת נימים ברגליים שולחים קרני לייזר אל עבר הנימים הבולטים. קרני לייזר אלו הורסות את הנימים, אך אינן פוגעות ברקמות שמסביב לנימים. העלמת נימים ברגליים בלייזר הוא טיפול הנפרש על פני כמה פגישות טיפוליות, עד להעלמה מוחלטת של הנימים.

העלמת נימים בשיטת סקלותרפיה
שיטת סקלורתרפיה להעלמת נימים ברגליים עושה שימוש בהזרקת תמיסה לווריד שממנו יוצאים הנימים. תמיסה זו הורסת את כלי הדם על ידי הצמדה של הנימים יחדיו ופירוקם. עם הזמן נעלמים הנימים ונותר כתם מתחת לעור, שגם הוא עובר לאחר זמן מה.

העלמת נימים בטיפולי אור
שיטה זו להעלמת נימים טובה במיוחד לנימים הנמצאים תחת עור הפנים וניתן לראות אותם דרכו. בשיטה זו מורחים חומר רגיש לאור על איזור הנימים, חומר זה נספג בעור ומאפשר לקרן אור שמתמקדת בו להרוס את הנימים.

בנוסף לטיפולים אלו, ישנם טיפולים מונעים להיווצרות נימים ברגליים. על ידי הקפדה על פעילות גופנית שמזרימה את הדם בכל חלקי הגוף ובעיקר ברגליים אפשר למנוע היווצרות נימים ברגליים. כמו כן, החלפת הנעליים שנועלים יכולה ליצור שינוי בנימים, עקב שינוי בזרימת הדם לרגליים. בנוסף, תזונה עשירה בסיבים תורמת גם היא להעלמת נימים ברגליים.

ישנן קבוצות אנשים שמועדות לפתח נימים ברגליים - אנשים בעלי עודף משקל, אנשים עובדים שעומדים או יושבים שעות רבות (דוגמת מוכרים או אנשי הייטק היושבים מול מחשב), נשים בהיריון ואנשים שעושים פעילות ספורטיבית רבה (על מנת להפחית את התופעה מומלץ על פעילות ספורטיבית מבוקרת).

בכל אופן אם אתם סובלים מנימים ברגליים, מכל סיבה שהיא, דעו שיש היום פתרונות פשוטים לטיפול בתופעה. הטיפולים כולם עברו ועוברים התייעלות והם נחשבים לטיפולים בטוחים וטובים. הפונים לטיפולים השונים אינם מתאכזבים מהתוצאות ויכולים אחרי זמן קצר לחשוף את הרגליים ללא בושה ולהנות ממראה אסתטי וחלק.

עם זאת, יש לציין שמי שלא ימנע את היווצרותם של נימים נוספים בעתיד יאלץ לחזור על טיפול להעלמת נימים בכל כמה זמן, כאשר הם ישובו להופיע. לפיכך, גם המלצת הרופאים המטפלים היא לאתר את הגורם המרכזי שמביא להיווצרות הנימים הבולטים ברגליים או בפנים ולטפל בו במקביל לטיפול בתופעה הנראית לעין.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להעלמת נימים ברגליים
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.