הצערת גב כף היד

הצערת מראה עור כפות הידיים

מלבד הפנים, כפות הידיים הן האזור החשוף והפגיע ביותר בגוף האדם. הן משמשות פעמים רבות כקשר עם העולם החיצון והן הראשונות לגעת, לבדוק ולהחישף לסביבה החיצונית. התוצאה היא שכפות הידיים שחשופות לשמש לרוח ולזיהום ומוגנות בסך הכל ברקמת עור עדינה מראות לעיתים קרובות את סימני הגיל והפגיעה בקלות ומהר מהצפוי.
עד כה, כפות הידיים היו אזור שכמעט ולא טופל על ידי תחום האסתטיקה הרפואית, אזור שהסתירו בכיסים וכיסו בכפפות. היום המצב הפוך - ישנם טיפולים המיועדים במיוחד לטיפוח ושיקום העור העדין של גב כף היד ואנשים רבים מחפשים אחריהם.
מחפש מידע אודות הצערת גב כף היד?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפול הצערת גב כף היד
גב כף היד מאופיין בעור דק מאוד ולעיתים שקוף, שאין לו שכבות רקמות שומן פנימיות המגינות עליו ומעבות אותו, וכן הוא חסר בבלוטות חלב. כלל מרכיבים אלו גורמים לכך שהוא לא יתחדש, ולכן יש לשמור עליו מכל משמר מפני פגעים.

עם עליית הגיל והתבגרות האדם הגוף מייצר פחות ופחות חומרים החיוניים לשמירת מראה עור צעיר ומתוח. שני החומרים המרכזיים, אלסטין וקולגן, האחראיים על גמישות העור ומיצוקו, בהתאמה, נעלמים כמעט לחלוטין וכתוצאה מכך כפות הידיים של מרבית האוכלוסיה מאבדות מהמראה העגלגל שלהן, ומתחילים לראות קמטוטים וורידים בולטים.

בנוסף לבעייתיות הטבעית, החשיפה הממושכת לשמש, במיוחד במדינה עם ימי שמש רבים ועוצמתיים, הצריכה הגוברת של מזון מתועש ואורח החיים המטורף שלא משאיר אף טיפה של זמן לפינוק וטיפוח, מוסיפים אף הם לבעיה, ועם השנים ניתן לראות כיצד עור כפות הידיים נעשה יבש, דק ועם כתמים וקמטים.

כך שאם נסכם, בין המאפיינים של הזדקנות העור ויצירת מראה מבוגר ניתן למנות: אובדן אלסטיות, רפיון העור, אובדן הברק הטבעי של העור, אובדן רקמת השומן התת עורי, עור יבש, מקולף ומרובה בכתמים.

טיפולי הצערת העור
קיימים מספר טיפולים המביאים לשיפור מראה גב כף היד, חלקם פופולאריים יותר וחלקם פופולאריים פחות.   

הזרקת חומרי מילוי לגב כף היד - אחד הטיפולים המומלצים והמבוקשים ביותר בתחום הוא טיפול העושה שימוש בחומר המילוי רדיאס לצורך מילוי מתחת לשכבת עור כף היד. חומר המילוי המוזרק תחת לעור למעשה יוצר חציצה בין הורידים לעור, מחליק את העור ומעלים את הסימנים שנראו בו. התוצאה נחשבת לאחת היפות בתחום האסתטיקה.   

התוצאה נשמרת לטווח זמן ארוך יחסית, כאשר הרדיאס, חומר מילוי זמני המבוסס על חלקיקי סידן, מחזיק מעמד שנתיים בקירוב עד שמתפוגג ונספג בעור. במהלך הזמן בו נמצא החומר בגוף הוא יוצר מראה טבעי ויפה של היד ובנוסף, מתחת לפני השטח חלקיקי הסידן מעודדים את היווצרות הקולגן מחדש.  

מבחינה בריאותית רדיאס הוא חומר מילוי היפו אלרגני, משמע מבוסס על חומרים הנמצאים באופן טבעי בגוף, כך שאין סכנה לתגובה אלרגית של הגוף לאחר הזרקת החומר. הטיפול שמתקיים במרפאה אורך כ- 20 דקות בממוצע. עם סיום הטיפול ניתן לחזור לשגרה באופן מיידי.

ניתוח מתיחת עור כפות הידיים - כאשר אחת מהבעיות היא הימצאותו של עודף עור רב על כף גב היד ניתן לטפל בכך באמצעות ניתוח מתיחת עור. ניתוח זה משאיר צלקת מכיוון הזרת כלפי שורש היד ומרבית המטופלים אינם בוחרים בו.  

הצערת עור כפות הידיים באמצעות הזרקת שומן - ניתן להזריק לעור הידיים שומן עצמי שנלקח מחלק אחר בגופו של המטופל ועבר עיבוד במעבדה. שומן עצמי הוא חומר מילוי קבוע שמשפר את מראה היד ומסייע לגוף לשוב ולייצר את החומרים הדרושים לו.   

הצערת עור כפות הידיים בעזרת קילוף העור - רבים מבצעים קילוף של שכבת העור העליונה של כף גב היד על מנת להעלים את הכתמים ולהביא לצמיחת עור חדש, צעיר, חלק, גמיש ומבריק. קילוף עור נעשה באמצעות חומצות בעלות ריכוז נמוך תוך שילוב מריחת קרמים בעלי אחוזים גבוהים של הידרוקינון (חומר המעקב יצירה של מלנין - הגורם לפיגמנטציה בעור).  

שימוש בקרמים - מי שאינו מעוניין בהליך טיפולי הכולל ניתוח או הזרקה של חומרים לעור יכול לטפל בכפות ידיו באמצעות מריחת קרמים המכילים, בין היתר, רטין- איי, מרכיב המהווה נגזרת של ויטמין A, חומר הידוע בהשפעתו על יצירת קולגן.  

שמירה על עור גב כף היד
כפי שאנו שומרים על עור הפנים, כך עלינו לשמור גם על גב כף היד. מומלץ להקפיד על מריחת תכשירים מסנני קרינה, או בימי חורף לשמור על הידיים מיובש באמצעות כפפות. העור כה דק ופגיע שאפילו שטיפות ידיים מרובות יכולות לפגוע בו לאורך זמן ושלא נדבר על שימוש בחומרי ניקיון ללא הגנה לידיים. ככל שניתן שמרו על הידיים מפני פגעים חיצוניים, גם כך הן רגישות וגם באופן טבעי עם השנים הן ישתנו ויאבדו מנפחן וחיותן. בנוסף חשוב להפעיל את שרירי כף היד, על מנת למנוע ניוון והתקשחות של השרירים.