הצרת היקפים לאחר הריון

הצרת היקפים

טיפול הצרת היקפים הוא טיפול פופולארי בתחום האסתטיקה הרפואית. הטיפול שהתפתח בעשור האחרון מבוסס בין היתר על טכנולוגיית המסת שומן ומאפשר להסיר במהירות וללא כאבים או מאמץ עודפי שומן מאזורי גוף אסטרטגיים. הטיפול מתאים גם לנשים לאחר היריון ולידה שמעוניינות לחזור לגזרתן המקורית.
מחפש מידע אודות הצרת היקפים לאחר הריון?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפול הצרת היקפים
כאמור, טיפול הצרת היקפים הוא טיפול שברובו מסתמך על היכולת להמיס את תאי השומן הנמצאים בשכבה העמוקה של העור, לגרום להם להתפרק ולהיסחף לזרם הדם לצורך ניקוי הפסולת. בפועל הטיפול עושה שימוש במכשירים שמקרינים אנרגייה כלפי העור, אנרגייה אשר מחממת את תאי השומן והורסת אותם. מדובר בטכניקות של גלי רדיו (RF), אולטרה -סאונד, קרני לייזר, מכשירי רטט ומכשירי מסאז' שמטרת כולם זהה.

שיטה נוספת היא ניתוח הצרת היקפים BPL במהלכה נעשית שאיבת שומן עדינה, לא פולשנית וללא צלקות שמסירה בבת אחת, תוך טיפול אחד, את שכבת השומן העודפת. 

היתרון הגדול ביותר בטיפול זה הוא שהוא אינו פולשני ואין פגיעה ברקמות רכות. בנוסף, הטיפול אינו כולל כאבים במהלכו או אחריו, אין לו תופעות לוואי ואין צורך בזמן החלמה - ניתן לשוב לשגרה מייד בסיומו. 

הפופולאריות הגדולה של הטיפל נבעה בעיקר מהעובדה שהוא משמש תחליף מפתה עבור ניתוח שאיבת שומן וכן מקנה פיתרון לאנשים שסובלים מעודף משקל קל עד בינוני, שעד פיתוח הטיפול לא קיבלו מענה בתחום הרפואה הפלסטית. המטופלים אינם נדרשים להיכנס למשטר דיאטה או אפילו לשנות משהו מתזונתם, הם אינם נדרשים לפעילות גופנית ולמעשה בעבורם זו הדרך הקלה ביותר להיפטר מעודפי השומן.

חיזוק נוסף לטיפול מגולם בעלותו הנוחה יחסית, שמאפשרת לאוכלוסיה רחבה להנות ממנו.

הצרת היקפים לאחר הריון
נשים רבות לאחר היריון חוות את השינוי בגופן כקשה וככזה שאין להן הרבה מה לעשות איתו. מעטות מצליחות לשוב במהירות לגזרה המקורית או להיכנס למשטר אימונים.

עבור נשים לאחר היריון טיפול הצרת היקפים יכול לתת מענה מהיר ומבוקר. אזורי הטיפול המועדפים הם באופן טבעי אזור הבטן, אזור הירכיים או הישבן. במחקרים שנעשו בעולם מראים כי תוצאות הצרת ההיקפים אצל נשים לאחר היריון הביאה להצרה של 5.8 סנטימטר בממוצע באזור הישבן ו- 7.4 סנטימטר באזור הבטן - תוצאות יפות לכל הדעות, וכאשר מסתכלים עליהן זה לא פלא שנשים רבות לאחר היריון ולידה פונות לטיפול זה.

התחלת טיפול לאחר הריון ולידה
את טיפול הצרת היקפים לא ניתן להתחיל מייד לאחר הלידה, יש לחכות כ- 3 חודשים עד לאישור מרופא נשים כי כל המערכות תקינות והאישה יכולה לחזור לשגרה מלאה (הכוללת למשל גם פעילות ספורטיבית וקיום יחסי מין). בנוסף, חשוב לדעת כי במידה והאישה מניקה היא אינה מתאימה לטיפול הצרת היקפים ולא תוכל לעבור אותו. אין זו המלצה להפסיק להניק, אלא, לפנות לטיפול רק לאחר שהחלטת כי אינך מעוניינת להניק עוד ועברו 3 חודשים מאז ההנקה האחרונה.

חשוב לציין כי הטיפול נחשב לבטוח ביותר והוא אושר על ידי כל הגופים הרלוונטים. את טיפול הצרת היקפים מבצע אדם מיומן אשר מכיר את הטיפול, המכשיר ואת השימוש האופטימאלי בו.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להצרת היקפים לאחר הריון
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.