הצרת היקפים שאלות ותשובות

כל מידע בנושא הצרת היקפים

במרדף אחר הגוף המושלם, לפעמים אין זה מספיק להקפיד על דיאטה ופעילות גופנית- בחברה שלנו רוצים תוצאות משמעותיות ונראות לעין ורוצים אותן מהר. טיפול הצרת היקפים משיג את התוצאה הרצויה בזמן קצר וכשמו כן הוא, מצר את היקפי הגוף על ידי פירוק תאי השומן העודף. אבל האם הטיפול בא במקום דיאטה? כמה זמן לוקח טיפול הצרת היקפים? והאם אפשר לעבור טיפול הצרת היקפים מיד אחרי לידה?
להלן כל התשובות.
מחפש מידע אודות הצרת היקפים שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו טיפול הצרת היקפים?
טיפול הצרת היקפים הוא טיפול המבוסס על אלמנט של המסת שומן. הטיפול אינו פולשני ובמסגרתו נעשה שימוש בקרן לייזר המתמקדת ברקמות השומניות באזור בגוף אותו מעוניינים להצר. הליך הטיפול מביא להאצת חילוף החומרים בגוף, להמסת תאי השומן העודף ולעליה בקצב מחזור הדם. בנוסף קיים ניתוח הצרת היקפים במהלכו שואבים את השומן העודף באמצעות שאיבת שומן עדינה שאינה פולשנית ואינה משאירה צלקות.

תוך כמה זמן לאחר התחלת טיפול הצרת היקפים ניתן לראות שינוי?

את השיפור שחל בעקבות טיפולי הצרת היקפים ניתן לראות החל מהטיפול הראשון. אולם שיפור משמעותי נראה לעין רק לאחר כארבעה טיפולים של הצרת היקפים. באם החלטתם לעבור ניתוח הצרת היקפים, בתוך טיפול אחד תתקבל התוצאה במלואה.

כמה זמן נמשך כל טיפול הצרת היקפים?
טיפול הצרת היקפים נמשך בין 20 דקות לשעה, תלוי באזור בו מבצעים את הטיפול ובעובי שכבת השומן. 

כמה טיפולי הצרת היקפים יש לעבור בכדי לראות תוצאות?
כאמור תוצאות ניתן לראות כבר לאחר טיפול הצרת היקפים בודד. יחד עם זאת בדרך כלל סידרת טיפולים להצרת היקפים תתפרס על פני 6 - 10 טיפולים, עד להגעה לתוצאות אופטימליות. ישנם אזורים בגוף בהם עושים יותר טיפולים, בהתאם לדרישות המטופל.

כמה ס"מ אוכל להוריד מההיקפים במהלך הטיפולים?
בתוצאות שנצפו במהלך ניסויים קליניים נרשם צמצום של בין ס"מ אחד ל- 7.5 ס"מ בהיקפים של מטופלים. לעומת זאת, במחקרים קליניים דיווחו מטופלות על ירידה של כ- 2.5 ס"מ מההיקפים שלהן.

האם טיפול הצרת היקפים הינו טיפול בטוח?
טיפול הצרת היקפים נמצא בטוח ויעיל עבור רוב סוגי וגווני העור. לא נמצאו תופעות לוואי רפואיות שליליות בטווח הקצר והארוך.

האם טיפול הצרת היקפים מכאיב?
רוב גדול של מטופלים דיווחו כי טיפול הצרת היקפים הינו טיפול נעים - ממש כמו עיסוי רקמות עמוק תוך חימום. חשוב לדעת שהטיפול מראש מתוכנן בצורה כזו שניתן להתאים את עוצמתו לרמת הרגישות והנוחות של המטופל. תחושה של חמימות כמה שעות לאחר שהטיפול נגמר הינה נורמאלית לחלוטין. גם הופעת אדמומיות מוגברת לכמה שעות לאחר הטיפול היא תופעה טבעית לחלוטין.

האם תוצאות טיפול הצרת היקפים נשמרות לצמיתות?
אחרי שמסיימים את סדרת הטיפולים הראשונה, מומלץ להמשיך ולהגיע לטיפולים בתדירות יותר נמוכה מעת לעת על מנת לשמר את התוצאה. כמו כן, כמו כל הליך שאינו כירורגי, דיאטה נכונה בשילוב של פעילות גופנית תשמור על התוצאות לזמן רב יותר.

לאיזה איזור בגוף מתאים טיפול הצרת היקפים?
האזורים הפופולאריים ביותר לטיפול הצרת היקפים הם הירכיים, ישבן, בטן, זרועות וסנטר. אבל לא רק באיזורים הללו ניתן לעבור הצרת היקפים. ניתן לבצע הצרת היקפים כמעט בכל איזור וזאת מפני שהמכשיר מגיע עם שתי ידיות: האחת לאזורים גדולים ואילו השנייה לאזורים נקודתיים וקטנים יותר כמו סנטר.

כמה זמן לאחר סיום הריון ניתן לעבור טיפול הצרת היקפים?
ניתן להתחיל את סדרת טיפולי הצרת ההיקפים כבר לאחר שלושה חודשים מהלידה, בהנחה ואת לא מניקה. במידה ואת כן מניקה, ניתן להתחיל טיפולי הצרת היקפים כ- 3 חודשים לאחר תום ההנקה. 

כל כמה זמן אפשר לעבור טיפול הצרת היקפים?
כיוון שהמסת שומן הוא תהליך הדרגתי, מומלץ לעשות טיפול פעם בשבועיים עד חודש. זהו פרק הזמן שלוקח לגוף "לנקות" את האזור המטופל, עד ששכבה חדשה של שומן רגיל נמצא במקום הטיפול.

האם טיפול הצרת היקפים יכול להוות תחליף לדיאטה?
בשום פנים ואופן לא! בדומה לניתוח שאיבת שומן, טיפול הצרת היקפים לא משמש כתחליף לדיאטה ופעילות גופנית. יחד עם זאת, טיפול הצרת היקפים אינו משאיר צלקות ואינו דורש ניתוח, אבל אין סיבה לחשוב שהטיפול מחליף את הדיאטה ואת הפעילות הגופנית. הצרת היקפים יכול לבוא כטיפול משלים לדיאטה ולפעילות גופנית, או ככזה שיתן את הפוש הראשון לשמירה על אורח חיים בריא.