הצרת נרתיק והנאה ביחסי המין

ניתוח הצרת נרתיק

בשנים האחרונות יש עליה במספר הנשים המבצעות ניתוח הצרת נרתיק ומחזירות לעצמן ולבן זוגן את ההנאה מיחסי המין. רוצה לשמוע עוד על ניתוח הצרת נרתיק? המשיכי לקרוא.
מחפש מידע אודות הצרת נרתיק והנאה ביחסי המין?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
היחלשות מערכת השרירים באגן
כ- 60-70% מהנשים בנות ה- 45 ומעלה סובלות מצניחת קירות הנרתיק ומהיחלשות כללית של שרירים מערכת האגן. מדוע קירות הנרתיק צונחים והשרירים נחלשים?
הנרתיק, חלק מאיבר המין הנשי, הוא צינור שרירי המתרחב ומתכווץ ומשמש הן בעת קיום יחסי מין והן בעת לידה, כתעלה ממנה יוצא הולד מגופה של אימו אל העולם. גודלו ורוחבו של הנרתיק משתנה בין אישה לאישה וכך גם קוטר פתח הנרתיק ומידת החיכוך שהוא מאפשר. ככל שהאישה מתבגרת, ובעיקר לאחר מספר לידות, ילודת תינוקות במשקל גבוה שהרחיבו את תעלת הלידה, לידות מכשירניות והפעלת לחץ על שרירי מערכת האגן (למשל אצל נשים המשתעלות רבות) נחלשים השרירים, קירות הנרתיק, הקידמיים ו/או האחוריים צונחים ופתח הנרתיק מתרחב.

כתוצה מכך פוחתת מידת החיכוך המתאפשרת בעת קיום יחסי מין ויחד איתה פוחתת מידת ההנאה של האישה מיחסי המין ולעיתים גם הנאתו של בן זוגה. התרחבות הנרתיק עקב היחלשות השרירים משתנה בין אישה לאישה ויש מי שמרגישות בכך יותר ומי שפחות. במקרים בהם הפגיעה בהנאה מיחסי המין מורגשת מתלווה אליה פעמים רבות תחושת תסכול ופגיעה באינטימיות בין בני הזוג שיכולה להוביל אפילו לבעיות זוגיות משמעותיות.

הפיתרון לבעיה מגיע בדמות ניתוח הצרת נרתיק. בזכות הניתוח נשים לא צריכות להתפשר יותר על יחסי מין לא מענגים ואינן צריכות לנטוש את תחושת הנשיות והתשוקה בהגיען לגיל מבוגר.

הצרת נרתיק
מטרתו של ניתוח הצרת הנרתיק היא במילים הפשוטות יותר הצרת קירות הנרתיק תוך חיזוק והידוק שרירי מערכת האגן. הניתוח מיועד למי שסובלת מהתרחבות הנרתיק והתרופפות מעטפת השרירים וכתוצאה מכך להפחתה בהנאה מיחסי מין, לבריחת שתן ולבעיות אסתטיות שונות.
ההכנות לניתוח כוללות פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי מומחה בתחום, ביצוע בדיקות התאמה מקדימות (בדיקות שתן, דם ובדיקת היריון) וקבלת הסברים מדוייקים על ההליך ועל תקופת ההחלמה שאחריו.

נשים שנמצאות בהריון אינן יכולות לעבור את הניתוח עד סיומו, ונשים שמתכננות הריון נוסף מומלץ להן שלא לעבור את הניתוח עד שיחליטו כי סיימו את פרק ההריונות בחייהן, וזו מהסיבה הפשוטה שעקב הלידה יכול פתח הנרתיק להתרחב ולפגום בתוצאות הניתוח כך שההשקעה תהיה לשווא.

מהלך ניתוח הצרת נרתיק
במסגרת הניתוח לאחר הרדמת המטופלת באופן מקומי, מקלף המנתח הפלסטי את מעטה קירות הנרתיק וחותך בהם משולש, כאשר את הרווח שנוצר הוא מהדק ועל ידי כך מקרב את קירות הנרתיק אחד לשני ולמעשה מצר את רוחבו. את פתח הנרתיק מצמצם המנתח לכדי קוטר המכיל שתי אצבעות בממוצע. ניתוח הצרת נרתיק אורך כ- 20-30 דקות בלבד.

ניתוח הצרת נרתיק מצריך מנתח פלסטי בעל ניסיון ומיומנות רבה, עליו להיות מדוייק ביותר ולטפל בבעיה תוך הסתכלות רפואית ואסתטית כאחד.