חומצה היאלורונית לצורך מילוי קמטים

מילוי קמטים

חומצה היאלורונית היא שם דבר בתחום האסתטיקה הרפואית וניתן לשמוע את שמה בעשרות הקשרים. מדובר בחומצת סוכר הנוצרת באופן טבעי בגופינו ויש לה אחריות על מראה עור צעיר, חיוני וגמיש. חומצה היאלורונית משמשת כבסיס למספר רב של חומר מילוי קמטים (דוגמת רסיטלן, פרלן, רדיאס, היאלסטייל ועוד) וכן מיוצרת בעצמה במעבדות ומוזרקת לעור לצורך מילוי קמטים.
מחפש מידע אודות חומצה היאלורונית לצורך מילוי קמטים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
שימוש בחומצה היאלורונית למילוי קמטים
כאמור, חומצה היאלורונית משמשת כבסיס לחומרי מילוי קמטים רבים ולטיפולים רבים בתחום האסתטיקה הרפואית. השימוש המרכזי שלה הוא בטיפול מילוי קמטים וטיפול העלמת קמטים בהם היא מוזרקת לעור לצורך מילוי קמטים שטחיים, בינונייים ועמוקים כאחד, יישור וטשטוש של קמטים סטטיים, עיבוי שפתיים, טשטוש קמטי הבעה ועוד. כיוון שהחומצה מיוצרת גם באופן טבעי בגוף היא נחשבת לחומר מילוי קמטים יעיל ואופטימאלי שהגוף אינו נוטה לדחות.

חומצה היאלורונית
בגוף, את החומצה היאלורונית שהינה חומצה המורכבת מסוכר, ניתן למצוא ברקמות החיבור שבמפרקים ובעור. החומצה עשויה מחומר המתחבר ומתמזג עם הקולגן ויחדיו יוצר את הסחוס. תפקיד החומצה הוא ליצור פרקי כריות סחוס גמישות וחזקות ולהגדיל את אספקת נוזל הסיכה למפרקים. מכאן ניתן להבין שחיוניות החומצה ההיאלורונית רבה. 

כאשר החומצה נמצאת בריכוז גבוה במיקום חוץ תאי היא שומרת על לחות העור ובמקביל מעודדת את ייצור הקולגן והאלסטין האחראיים על מראהו הצעיר והרענן.

ייצור חומצה היאלורונית במעבדה
ייצור במעבדה של חומצה היאלורונית נעשה במצב צבירה ג'ל, בכמה רמות סמיכות, כאשר ככל שהחומר סמיך יותר הוא מתאים למילוי שקעים עמוקים יותר. בפועל החומר המוזרק לעור הפנים מהווה מוקד משיכה למולקולות מים הנצמדות אליו ומעניקות את הנפח הרצוי.

הליך מילוי קמטים בחומצה היאלורונית
את החומצה מזריק הרופא מתחת לפני העור, לשכבת הדרמיס, כאשר הוא עושה שימוש בחומרי אילחוש או בהרדמה מקומית. ההליך אורך בין כמה דקות לשעה, כתלות במספר אזורי הטיפול ובכמות החומר שיש להזריק.

האזורים אליהם ניתן להזריק את החומצה הינם השפתיים, עצמות הלחיים, הקמטים בין הגבות, שקעים מתחת לעיניים, קמטים בצידי האף והפה ועוד.

תוצאות
בניגוד לחומרי מילוי רבים שאת תוצאותיהם ניתן לראות באופן מיידי את תוצאות מילוי קמטים בחומצה היאלורונית ניתן לראות רק כשבוע לאחר הטיפול. עמידות התוצאות אינה קבועה ותלויה בסמיכות החומר שהוזרק, אולם, ככלל מדובר בחומר מילוי זמני שתוצאותיו עמידות לתקופה שבין שישה חודשים לשנה וחצי.

לאחר כמה חודשים, כשהחומצה ההיאלורונית נספגת בגוף ניתן לחזור על הטיפול פעם נוספת לצורך שימור המראה. 

תופעות לוואי
תופעות הלוואי האפשריות לאחר סיום הטיפול הינן נפיחות ואדמומיות של אזור הטיפול, תופעות שנעלמות בהדרגה. כמו כן יתכנו תופעות לוואי הנובעות מההזרקה עצמה דוגמת שטפי דם, בצקת ובמקרים נדירים כאבי ראש. באופן כללי טיפול באמצעות חומצה היאלורונית נחשב בטוח שכן החומר אינו אלרגני ולכן הסיכון לאלרגיה נמוך ביותר ואף אין צורך בבדיקת התאמה עורית לפני התחלת הטיפול. 

 התאמה   נשים וגברים כאחד 
 אזורי טיפול   מילוי שפתיים, מילוי עצמות הלחיים, קמטים בין הגבות,
 מילוי שקעים מתחת לעיניים, מילוי קמטים בצידי האף והפה 
 משך הליך  עד חצי שעה
 מספר טיפולים   טיפול אחד + מפגש ביקורת
 החלמה  מהירה
 תוצאות   מחזיקות בין שישה חודשים לשנה וחצי

חומצה היאלורונית כבסיס לחומרי מילוי
נעשה שימוש רב בחומצה היאלורונית כבסיס למספר רב של חומר מילוי קמטים: רסיטלן, פרלן, רדיאס, היאלסטייל, ג'ובדרם, טאוסיאל, היאליפורם ועוד. השימוש הנרחב בה כבסיס נובע מהעובדה שהיא חומר טבעי המיוצר בגוף וחומר אנטי אלרגני - כך שכל חומר מילוי אחר המתבסס עליו הופך גם הוא לחומר מילוי שהגוף מקבל ללא בעיות ומבלי שיש חשש מדחייה.