חזייה סיליקון תת עורית

חזיית סיליקון תת עורית להגדלת חזה

יכול להיות שבעוד כמה שנים ניתוח הרמת חזה וניתוח הגדלת חזה כפי שאנו מכירים אותם כיום יעלמו מהעולם ואת מקומם תתפוס חזיית סיליקון שתתלבש מתחת לעור ותרים את השד מבפנים.
מחפש מידע אודות חזייה סיליקון תת עורית?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
חזיית סיליקון תת עורית להגדלת חזה
למעשה מדובר בפיתוח חדשני ביותר של חברת סטארט אפ ישראלית בשם MIM (ראשי התיבות של Minimally Invasive Mastopexy, ובתרגום חופשי - ניתוח הגדלת חזה תוך פולשנית מינימאלית). החברה, שהינה פורצת דרך בתחום, עובדת על פיתוח חזיית סיליקון שתתלבש על פנים העור ותגדיל ותרים את החזה מבפנים.

חזייה תת עורית זו צפויה, אם יתממשו התחזיות, להוות אלטרנטיבה לניתוחי הגדלת החזה המסורתיים ולמעשה לשנות את כל תחום הניתוחים פלסטיים בחזה.

חברת MIM הוקמה בשנת 2004 ופיתחה אב טיפוס של החזייה, כאשר כעת הדגם עובר בדיקות והתאמות. החזייה שמכונה "Cup&Up" ומרמזת על השימוש בה הן לצורך הגדלת החזה (Cup) והן לצורך הרמת החזה (Up) מבטיחה פולשנות מינימאלית וכן היא מונעת צניחה עתידית של החזה, דבר שאף ניתוח כיום לא יכול להבטיח.

הרעיון הנמצא בבסיס השיטה החדשה הוא ששתלי הסיליקון יוחדרו מתחת לעור, במקום בו בד"כ נמצאת החזייה, ולמעשה יחפנו את החזה ובכך יגדילו אותו וירימו אותו. בפועל הניתוח בשיטה זו כולל חיבור של שתלי הסיליקון לצלעות בחלקם העליון ולרקמות העור בחלקם התחתון, מה ששומר על מיקומם הקבוע והיציב. חומרי הקיבוע הינם חומרים אשר משמשים לניתוחים ואינם פוגעים בגוף. הניתוח עצמו אורך 45 דקות בלבד ומעניק לשד מראה טבעי.

הניתוח כולל רק שני חתכים קטנים דרכם מוחדרת החזייה ומקובעת לגוף. לפיכך, כפי שמובטח, רמת הפולשנות של הניתוח נמוכה ביותר בהשוואה לניתוחים הקיימים. יש לציין שנית כי כיוון שהשתל תומך בחזה הטבעי מלמטה (כמו חזיה) ואינו מוחדר לתוכו ומכביד עליו רקמות החזה הטבעיות נשארות שלמות ואינן נמתחות, מה שיכול להביא לצניחת החזה בניתוחים הקיימים.

כיום הניתוח המוצע לניתוח הרמת חזה כולל ניתוח פולשני אשר מערב מספר חתכים ברקמות העור לצורך מתיחתן. הניתוח הקיים דורש זמן התאוששות והחלמה של רקמות העור והוא אינו יכול להבטיח כי החזה ישאר זקוף לאורך זמן, שכן על רקמות העור משפיעים כוח הכבידה, הגיל, הריונות, ושינויים במשקל.  

כיום הניסוי הקליני של החזייה התת עורית נעשה על חזירים, שרקמת העור שלהם דומה לזו של בני אדם וכרגע נראה כי הרקמות מקבלות היטב את החזייה והעור מחלים במהירות תוך שמירה על מיקום החזייה. ניסויים על בני אדם ייחלו בחודשים הקרובים לאחר קבלת מספר בדיקות נוספות.  

ממציא השיטה הינו ד"ר אייל גור, ראש המחלקה לניתוחים זעירים (microsurgery), אשר החל בפיתוח החזייה לפני חמש שנים.

מי שמעוניינת לעבור כיום הגדלת חזה יכולה היום לפנות לניתוח הגדלת חזה קלאסי. עדיין לא מתקיים ניתוח חזיית סיליקון תת עורית.