טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס להצערת העור, טיפול בוטוקס להזעת יתר, טיפול במיגרנות ועוד

בוטוקס (בוטולינום טוקסין) ידוע בעיקר בשימושיו בתחום הקוסמטיקה והאסתטיקה הרפואית לצורך טיפול העלמת קמטים, במהלכו מוזרק הבוטוקס לשרירי הפנים וגורם להם לשיתוק קל ולהפסקה בתנועתיות וביצירת הקמטים. אך לפני שהבוטוקס שימש להעלמת קמטים, נעשה שימוש בבוטוקס גם בטיפולים אחרים כמו טיפול בהזעת יתר, בדיסטוניה ובמיגרנות. בעמוד הבא תוכלו לקרוא הכל על שימושיו השונים והייחודיים של הבוטוקס.

מחפש מידע אודות טיפולי בוטוקס?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפולי בוטוקס
אולי זה לא ידוע לרבים, אך הבוטולינום טוקסין, אחד המרכיבים המרכזיים בבוטוקס הוא למעשה רעלן מסוכן שמספיקה כמות קטנה ממנו בשביל להרוג אדם. למעשה, בבוטוקס ישנו חומר שנחשב ליותר מסוכן מאשר ארס של נחש. לכן, עולה השאלה, איך זה שנעשה שימוש בבוטולינום לצרכים רפואיים ואתסטיים? התשובה היא שכאשר עושים בו שימוש נכון, הבוטלוניום יכול לעזור לא רק בטיפול העלמת קמטים אלא גם בטיפול במיגרנות, בהזעת יתר ואפילו בדיסטוניה (מחלת תזוזת שרירים בלתי רצונית).

בוטוקס לטיפול במחלות שרירים
הבוטולינום עובד על ידי כך שהוא עוצר את שיחרורו של נוירוטרנסמיטר בשם אצטילכולין- מוליך עצבי שקשור לפעולת השרירים. עצירת שחרור האצטילכולין למעשה מרפה את השריר ולא מאפשרת לו תנודתיות רבה. בשל יכולותיו אלו, להשפיע על שרירים, החלו, לפני שלושים שנה להשתמש בבוטוליניום טוקסין (בוטוקס) כדי לטפל במגוון בעיות שרירים בהם עיוותי שרירים בלתי רצוניים בצוואר (דיסטוניה- מחלה שגורמת לתנועות בלתי רצוניות, רעידות ועיוותים). כמו כן, הבוטוקס נמצא כטיפול מוצלח גם בפזילה, בעיוות בלתי רצוני של העפעפיים, ואפילו נעשה שימוש בבוטוקס בכדי לטפל בפרקינסון.

טיפול במיגרנה באמצעות בוטוקס
אחד השימושים המפתיעים בבוטוקס הוא טיפול במיגרנות. על פי ניסוי שנערך בלוס אנג'לס מטופלים שקיבלו הזרקת בוטוקס דיווחו על ירידה בכאבי הראש והקלה בעוצמת המיגרנה. הבוטוקס משפיע על שרירי הפנים שבזמן התקף מיגרנה מרגישים בהם התכווצות וכאב. בפועל, הבוטוקס גורם לכך שבזמן מיגרנה, השרירים נשארים רפויים ולכן לא מרגישים את הכאב, או לכל הפחות הוא מופחת מאד.

טיפול בהזעת יתר בעזרת בוטוקס
בנוסף לשימושים הרפואיים, משמש בוטוקס לטיפול בהזעת יתר. על ידי הזרקה של הבוטוקס לבית שחי או לכפות הידיים משותקים השרירים שנמצאים ליד בלוטות הזיעה, וכך נפגעת פעילות בלוטות הזיעה.

אם כן, לבוטוקס שימושים רבים, אך כידוע, השימוש הנפוץ ביותר והידוע ביותר הוא בתחום האסתטיקה הרפואית. בתחום זה הבוטוקס נועד להעלמת קמטים באזור הפנים, מילוי שפתיים להצערת העור ולהפיכתו לבעל מראה חלק. הטיפול בבוטוקס פופולארי מאוד, עד כדי כך שרק בארצות הברית בשנת 2009 נעשו יותר מתשע מיליון הזרקות בוטוקס לצרכים אסתטיים. כמו בשאר הטיפולים בבוטוקס, גם בפנים, החומר הפעיל משפיע על השרירים שגורמים ליצירת קמטים ובכך הוא מפסיק את פעולתם וגורם לקמטי ההבעה שנוצרו מהם להעלם. חשוב לזכור שזריקות בוטוקס נערכות על ידי רופא שעבר הכשרה לכך, ושהשפעת הזריקה היא לתקופה מוגבלת של כמה חודשים.