טיפול אנטי אייג'ינג

הסבר על מגוון טיפולי אנטי אייג'ינג להצערת העור

אנטי אייג'ינג (Anti Aging) משמעותו עיכוב תהליכי הזדקנות העור. כיום, מושג זה מתקשר ברובו לעולם הקוסמטיקה והאסתטיקה ומשמעותו - התערבות טיפולית ומניעת הזדקנותו העור, ובפועל- טיפול הצערת עור. מטרה זו מושגת על ידי מציאת פתרונות להאטת תהליכי הזדקנות העור, להגנה על העור מנזקים פנימיים וסביבתיים וכמובן טיפול יעיל בעור הפגוע (קמטוטים, קמטים, כתמים, שקעים וכדומה). טיפול אנטי אייג'ינג הוא שם כולל למגוון רחב של טכניקות.

מחפש מידע אודות טיפול אנטי אייג'ינג?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול אנטי אייג'ינג
טיפול אנטי אייג'ינג הוא טיפול שמעכב את הזדקנות העור והוא עושה זאת על ידי טיפול עמוק בשכבות עור הפנים ואף ברבדים עמוקים יותר כגון שרירי הפנים. במרבית הטיפולים נעשה ניסיון לתקן את נזקי ההתבגרות והזיקנה שניכרים על העור באמצעות הקטנת עוביו של האפידרמיס ועיבוי הדרמיס, ותוך עידוד התחדשות של תאים. בעת בחירת טיפול נכון ומתאים לעורו ולצרכים של המטופל התוצאות נראות לעין ויכולות להשתמר במשך תקופות ארוכות.

מאחר וישנו דגש חשוב על בחירת הטיפול הנכון מבין מבחר טיפולי האנטי אייג'ינג וישומו בשיטה המועילה ביותר, מן הראוי לציין שאת הטיפול יש לבחור בקפידה ולקבלו רק אצל קוסמטיקאית רפואית או פרא-רפואית.

אנטי אייג'ינג - Anti Aging - סוגי הטיפולים הקיימים כיום
להלן מדגם של סוגי הטיפולים הקיימים כיום בתחום טיפולי אנטי אייג'ינג:

תכשירים וקרמים עשירים בחומרים פעילים - קיים מגוון גדול של מוצרים המבוססים על ניסיון רב ועל ממצאים ממחקרים קליניים, על פיתוחים חדישים בתחום חדירות העור, ביוטכנולוגיה ודרמטולוגיה. התכשירים אותם ניתן למצוא בשוק בימינו מתוכננים למנוע את תהליך הזדקנות העור, להצעיר עור מבוגר ולשמור על עור בוהק, חיוני ורענן. התכשירים ניתנים בפיקוח קוסמטיקאית רפואית ונצרכים הן במסגרת טיפול בקליניקה והן על בסיס יומי בשימוש ביתי. התכשירים הנפוצים מגיעים בצורת: קרם, ג'ל, סרום וכדומה.

גירוי שרירי הפנים על ידי זרם חשמלי עדין - טיפול חדשני זה מעורר את עור הפנים על ידי הפעלה מוגברת של שרירי הפנים והעלאת קצב פעילות התא. טיפול זה משפר ומעורר את פעולת סיבי הקלוגן וסיבים נוספים אשר אחראיים על אלסטיות וחוזק העור. הטיפול מסייע להתחדשות גמישותו של עור הפנים ומרענן את מראהו ואת חיוניותו של עור הפנים. הטיפול נחקק לרוב כחוויה חיובית ונעימה שתוצאותיה מדברות בשם עצמן.

פילינג - פילינג הוא טיפול שקיים בעולם הקוסמטיקה כבר זמן רב ומטרתו לקלף את שכבת העור העליונה ולהביא להיווצרות תאי עור חדשים ובריאים. פילינג קיים במגוון של סוגים ורמות. היום מומלץ לבצע טיפול פילינג אצל קוסמטיקאית מוסמכת בלבד או לאחר התייעצות עם קוסמטיקאית מוסמכת. כאמור, מטרת הפילינג הינה להסיר את תאי העור מהשכבה החיצונית של האפידרמיס, כאשר חשיפת השכבות העמוקות יותר של האור מביאה לשיפור בספיגתם של ויטמינים ונוגדי חמצון דרך העור. קילוף עדין קבוע של עור הפנים מעודד ייצור של קלוגן ואלסטין החיוניים לגמישות, מוצקות וחוזק העור.  

פוטורגו'ביניישן - טיפול לעור באזור הפנים והמחשוף למיצוק העור והבהרתו תוך העלמת כתמי שמש, באמצעות טכנולוגיה המשלבת גלי רדיו עם אנרגיה אופטית.

שימוש בנוגדי חמצון (אנטי אוקסידאנטים Antioxidants) - מטרת נוגדי החמצון הינה הגנה על העור מפני רדיקאלים חופשיים, הרדיקלים משתתפים בקלות בתגובות כימיות בשל מבנה המולקולות שלהם, ועשויים לעודד פעולות שפוגעות בעור ובעיקר מעודדות את הזדקנותו. נוגדי החמצון מגנים על העור מפני הרדיקלים החופשיים ועל כן חשובים מאוד בתהליך טיפול אנטי אייג'ינג. השימוש בנוגדי חמצון נעשה על ידי מריחה ישירה על העור ובשימוש קבוע. סוגי נוגדי חמצון הקיימים בשוק: אסטר ויטמין C, חומצה אלפא ליפואית, 10Q, סלניום ופיקנוגינול.

מיזותרפיה - טיפול בו מוזרקים ומוחדרים לעור רכיבי לחות וחומרים חיוניים אחרים לשם בנייה והתחדשות תקינה של העור, חומרים כדוגמת: קולגן ואלסטין. הטיפול הינו אנטי אייג'ינג בהגדרתו שכן הוא משפר את גמישות ואלסטיות העור במקביל למיצוקו. 

מגוון הטיפולים הנכללים תחת הכותרת אנטי אייג'ינג הם רבים ביותר וכל אחד מהם מתאים לסוג עור שונה ולצרכים שונים של המטופל. לפני ההחלטה על הטיפול יש להתייעץ עם אנשים מתחום האסתטיקה הרפואית המבינים בתחום ויכולים להמליץ על טיפול הולם, שמעבר לכך שיסייע להתחדשות העור, גם לא יפגע בו. לרוב מי שעובר טיפול אנטי אייג'ינג מדווח על שביעות רצון מהטיפולים ועל התחדשות העור ומראהו הזוהר. תוצאות הטיפולים משתמרות לאורך זמן ורק לאחר תקופה ארוכה יחסית יש לחזור על הטיפול (זאת במידה ומקפידים לשמור על עור הפנים מפני פגיעה נוספת לאחר הטיפולים).