מידע על טיפול ליפוליזיס

מידע על טיפול המסת שומן ליפוליזיס

טיפול ליפוליזיס הוא טיפול שעובד על טכנולוגיה של המסת שומן, כאשר מטרתו להרוס את תאי השומן העודף באזור ממוקד. בדרך זו מסייע הטיפול למיצוק וחיטוב האזור. טיפול ליפוליזיס מבוצע על ידי הזרקה של חומר העשוי מפולי סויה ומכונה פוספטידילכולין. חומר זה הוא שהורס את תאי השומן, שמאוחר יותר יוצאים מהגוף באמצעות תהליך חילוף החומרים הטבעי. הליך זה הוא בעל פולשנית מזערית ושייך לתחום האסתטיקה רפואית.
מחפש מידע אודות מידע על טיפול ליפוליזיס?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מידע על טיפול ליפוליזיס
כיוון שישנם טיפולים רבים ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית חשוב ומומלץ להבין קצת יותר על כל טיפול. ליפוליזיס הוא טיפול שעושה שימוש בחומר ייחודי - פוספטידילכולין לצורך המסת שומן, להלן המידע על חומר זה.  

פוספטידילכולין הוא חומר המופק בגופנו באופן טבעי, כאשר ניתן להפיק אותו באופן מלאכותי גם מפולי סויה ומהחלמון של הביצה. במשך שנים שימש החומר את הרפואה המודרנית לצורך טיפול בבעיות כשומן בדם או בעיות כבד. בשנים האחרונות החלו לבחון את יעילותו גם בתחום הרפואה האסתטית ונמצא שהוא יעיל בפירוק תאי שומן עודפים באזורים קטנים.  

פעילותו של חומר הפוספטידילכולין המוזרק במסגרת טיפול ליפוליזיס גורמת לפירוק והרס של תאי השומן העודפים, ברקמת השומן אליה הוזרק. החומר מוזרק באופן מדוייק ומבוקר כך שהוא ממוקד ביותר והורס בדיוק את התאים באזור המבוקש. לאחר שהחומר סיים את פעולותו התאים יוצאים מהגוף בתהליך פינוי הפסולת הטבעי של הגוף, דרך זרם הדם.   

התאמה לטיפול ליפוליזיס
אין הגבלות ספציפיות על הטיפול ומרבית האנשים הבריאים יוכלו לעבור אותו. עם זאת, הטיפול פותח על מנת להילחם במצבורי שומן קטנים יחסית וממוקדים ולכן מי שסובל מעודף משקל בינוני עד גדול לא יהווה מועמד מתאים.  

אזורי טיפול ליפוליזיס
הטיפול בעודפי שומן באמצעות ליפוליזיס מתאים בעיקר לאזורים קטנים בהם מצבורי שומן ממוקדים. מרבית הרופאים ממליצים על הטיפול כאשר המתעניין רוצה לעצב את קו הלסת, להסיר את הסנטר הכפול, או את קפלי הלחיים. יחד עם זאת ניתן לטפל גם באזורים גדולים יותר דוגמת המותניים, הבטן והירכיים.  

תוצאות טיפול ליפוליזיס או המסת שומן כוללות חיטוב של האזור הטיפול, מיצוק של העור וקבלת מראה צעיר יותר. לרוב, ניתן לראות את התוצאות כבר אחרי חודש, אולם הדבר תלוי בנתוניו האישיים של המטופל. לאחר קבלת התוצאות הן נשמרות לאורך שנים.

יתרונות
טיפול ליפוליזיס הוא טיפול שמעניק למטופל יותר מרק הפחתה בנפח השומן וחיטוב של הגוף, הוא מעניק לו גם עור שנראה צעיר יותר ומהודק. הטיפול עושה שתי פעולות יחד, גם המסת שומן וחיטוב וגם עיצוב של האזור המטופל.   

טיפול ייחודי שניתן לעשות באמצעות ליפוליזיס הוא הסרת שומנים עודפים מהגב, במקום בו עוברת החזייה. כך, גם אם החזייה מתוחה היא אינה מבליטה החוצה עודפי שומן.

עבור מי שמתעניין בהסרה של עודפי שומן גדולים יותר מומלץ כי יפנה ישירות לטיפול המסת שומן או הצרת היקפים. טיפולים אלו תוכננו כך שיתאימו למי שסובלים מעודפי שומן קלים עד בינוניים. טיפולי האסתטיקה הרפואית נחשבים לטיפולים רכים יחסית, שכן לעומת ניתוחים פלסטיים, דוגמת שאיבת שומן, הם אינם פולשניים ואינם דורשים תקופת החלמה, עד שניתן אפילו לשלב אותם בשגרת היום.