טיפים לקראת טיפול הסרת משקפיים

כל מה שהייתם רוצים שחבר יגיד לכם לפני טיפול הסרת משקפיים בלייזר

טיפים הן אימרות קטנות כאלו שעל אף שהן קצרות מידת הסיוע שלהן בזמן אמת גדולה ביותר. לקראת הליך הסרת משקפיים בלייזר יש כל מיני בדיקות והכנות, אבל הטיפים, איך לעבור את הכל בשלום ולהתכונן לכל סיטואציה הם החלק החשוב באמת. עבור כל מי שמתכנן לעבור הליך הסרת משקפיים בלייזר קיבצנו טיפים חשובים ומועילים, בדיוק כמו שחברים היו נותנים לכם.
מחפש מידע אודות טיפים לקראת טיפול הסרת משקפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפים עבור בדיקת ההתאמה לטיפול:
- נכון, הליך הסרת משקפיים בלייזר מבוצע בעיניים, אבל הוא משפיע על חלקים נוספים בגוף. לכן, יש לציין בפני הרופא כל מחלה כרונית ממנה אתם סובלים. דעו מראש, אנשים הסובלים מגלאקומה (קבוצת מחלות עיניים הגורמת לאיבוד הראייה הפריפרית ללא תחושה מיוחדת וללא סימפטומים) או דלקות מפרקים אינם מתאימים להליך.

- בדיקת התאמה להליך הסרת משקפיים בלייזר כוללת הרחבה של האישונים. כתוצאה מכך, מספר שעות לאחר הבדיקה המטופל רואה מטושטש ואינו יכול להתנייד בחופשיות ולנהוג בעצמו. לפיכך, יש להגיע לבדיקה עם מלווה צמוד שיוכל לנהוג עבור המטופל בצאתו מהבדיקה.

- הרחבת האישונים מביאה גם לרגישות גוברת לאור. כידוע, בעיתות אור האישונים מתכווצים על מנת לווסת האור הנכנס לרשתית ובזמן חושך הם גדלים על מנת לקלוט אור נוסף. כאשר יוצאים מהבדיקה והאישונים מורחבים שלא דרך הטבע הרגישות לאור גדולה ביותר ויש להצטייד מראש במשקפי שמש שאינם אופטיים.

- עבור מרכיבי עדשות המגע - דעו כי עדשות מגע מסויימות משפיעות מעט על צורת הקרנית ולכן יש להן השפעה גם על ממצאי בדיקת ההתאמה להסרת משקפיים. על מנת לא לחבל בתוצאות הבדיקה מומלץ להימנע מהרכבת עדשות קשות כיומיים טרם הבדיקה.

טיפים רלוונטים לבדיקת ההתאמה ולטיפול הסרת משקפיים:
- עם סיום הבדיקה יש להקפיד על שמירת היגיינת העין. הבדיקה חושפת את העין לזיהומים ורגשויות.

- במידה ויש תחושת יובש או כאב בעין ניתן לעשות שימוש בטיפות עיניים ייחודיות או במשככי כאבים שהומלצו על ידי הרופא המטפל.

- כחלק מההגנה על העיניים מומלץ שלא להתאפר בעיניים ובסביבתן בימים שלאחר הבדיקה והטיפול. כיוון שגם כך העיניים רגישות לא נרצה להוסיף עליהן איום בגודל גרגר איפור שיכול בטעות להיכנס פנימה.

- כל פעילות ספורטיבית שיש בה אפשרות לפגיעה בעין אינה מומלצת ומוטב להתאפק ולדחות אותה. הכוונה היא למשחקי מים שונים, משחקים בחוף הים (שם יכולים לעוף חול ומי מלח), משחקי כדור וכדומה.