מהו טיפול ליפוליזיס?

טיפולי המסת שומן ליפוליזיס

טיפולי ליפוליזיס הם טיפולים שמטרתם חיטוב הגוף ומיצוק הגוף באמצעות הפחתה במצבורי שומן עודף ממוקדים. הטיפול אינו מתאים לאנשים המעוניינים בהפחתה כללית במשקל, אלא למי ששומר על אורח חיים בריא, אוכל נכון ומקיים פעילות גופנית, אך אינו מצליח להסיר מצבורי שומן ממוקדים באזורים אסטרטגיים דוגמת סנטר כפול, קו הלסת וקפלי לחיים.
מחפש מידע אודות מהו טיפול ליפוליזיס??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפול ליפוליזיס
ליפוליזיס הוא טיפול ממשפחת טיפולי המסת שומן והצרת היקפים. הטיפול מיועד לאנשים שמעוניינים לחטב את גופם באזורים מסויימים ואינם מצליחים לעשות זאת באמצעות פעילות גופנים ושמירה על דיאטה. ואכן ישנם אזורים בגוף שכמעט ואינם מגיבים לפעילות גופנים או דיאטה מסודרת ואנשים רבים מחפשים כל דרך אפשרית אחרת לטפל בהם, למצק ולחטב אותם. טיפול ליפוליזיס עונה על צורך זה.   

במסגרת הטיפול מאלחשים את האזור הנבחר לטיפול ומזריקים פנימה חומר המכונה פוספטידילכולין (ובקיצור באנגלית - PPC). החומר פוגע בתאי השומן ומתחיל להמיס אותם עד שהם נהרסים. זו פעולת המסת שומן. בסיום, לאחר שעודפי השומן נהרסו כליל הם מסולקים מהגוף באמצעות תהליך חילוף החומרים הטבעי.  

את הטיפול יש לבצע, כמובן, במרפאה או קליניקה מסודרת על ידי רופא מיומן המכיר את ההליך. מומלץ לעבור 2-4 טיפולים, כאשר בין כל טיפול ישנה הפסקה של שישה שבועות בממוצע, זאת על מנת לקבל תוצאות אופטימליות.  

תוצאות טיפול המסת שומן ליפוליזיס
תוצאות ההליך, שמתקבלות בדרך כלל לאחר שניים עד ארבע טיפולים, הן חיטוב האזור המטופל, הורדת נפח השומן באזור והצרה שלו. התוצאות נשמרות במשך שנים, שכן תאי השומן שנהרסו אינם קיימים עוד ואלו שנותרו אינם מתרבים. את התוצאות ניתן לראות כחודש לאחר תחילת הטיפול ולפיהן להחליט האם יש צורך בטיפולים נוספים המתמקדים באותו האזור או שניתן לחדול או לעבור לטיפול ממוקד באזור אחר בגוף.

תופעות לוואי של טיפול ליפוליזיס
כמו בטיפולי אסתטיקה נוספים רבים תופעות הלוואי השכיחות לאחר טיפול ליפוליזיס כוללות אדמומיות קלה של העור באזור הטיפול, נפיחות ולעיתים רחוקות יותר שטפי דם ותחושת אי נוחות. כל תופעות הלוואי הללו מוכרות, זמניות ונעלמות בתוך זמן קצר.