ליפותרפיה

שיטת טיפול המסת שומן

אם אתם סובלים מריכוזי שומן באזורים אסטרטגיים בגוף ומעוניינים להיפטר מהם מבלי להתחיל בדיאטה, פעילות גופנית או לעבור ניתוח שאיבת שומן פיתחו במיוחד עבורכם שיטת טיפול חדשנית - ליפותרפיה - שיטת טיפול המסת שומן. שיטת ליפותרפיה ממיסה את תאי השומן העודף ומפרקת אותם באמצעות זריקה מקומית פשוטה וקלה.
מחפש מידע אודות ליפותרפיה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
המסת שומן בליפותרפיה
ליפותרפיה, LFDT – Local Fat Dissolve Therapy, היא שיטת המסת שומן שנעשית על ידי הזרקה של חומר ממיס תאי שומן לתוך רקמת השומן. החומר הפעיל ממיס את השומן על ידי ליפוליזה- פיצול השומן, דבר שממיס אותו בפועל ולאחר מכן מאפשר לשאריות השומן והפסולת להיספג בדם ולצאת מהגוף באופן טבעי. השיטה היא חדשנית ומאושרת על ידי משרד הבריאות וה- FDA האמריקאי.

תהליך הטיפול בליפותרפיה אורך מספר פגישות, לרוב בין ארבע לשש פגישות טיפול כשבכל פגישה מזריקים את החומר הפעיל. התוצאות של הטיפול נראות לעין לרוב לאחר הפגישה השנייה, אך לעיתים גם לאחר פגישה אחת בלבד אפשר לראות ירידה בכמות השומן במקומות שעברו המסה. 

מי מתאים לטיפול ליפותרפיה?
כמובן שלפני כל טיפול רפואי אסתטי חובה לראות רופא שיבדוק אם הטיפול מתאים למקרה הפרטי שלכם. לרוב, ליפותרפיה מומלצת לאנשים שסובלים מעודפי שומן קלים ובינוניים שלא יורדים בקלות בדיאטה רגילה, כמו בסנטר, צידי הבטן, בברכיים או בירכיים.

טיפול המסת שומן בליפותרפיה - יתרונות
היתרון המרכזי של שיטת ליפותרפיה, המסת שומן, היא שבניגוד להליכים כירורגיים להמסת שומן, הטיפול בליפותרפיה הוא פשוט מאד, לא פולשני ומהיר. לאחר הטיפול ניתן לחזור לתפקוד יומי ואין צורך באשפוז. סך הכל הטיפול כולל התייעצות ואבחון עם הרופא המטפל ולאחר מכן קבלת זריקה או מספר זריקות.

אם אתם מודאגים שהשומן יחזור לאחר זמן מה לאזורים שעברו המסה, דעו שבליפותרפיה נהרסים תאי השומן, כך שביולוגית לא יכול להצטבר שנית שומן איפה שנערכה המסה, מה שיביא ל- הצרת היקפים. ההסבר המדעי הוא שתאי השומן מפסיקים להתרבות בגיל ההתבגרות ולאחר מכן הם יכולים רק לפתוח ולצבור בתוכן שומן. כך, שתאים מומסים או כאלו שהוצאו מהגוף אין להם תחליף ובאזור בו אין תאי שומן לא יכולה להצטבר רקמת שומן חדשה.
בנוסף לכך, התהליך הטיפולי בליפותרפיה ממצק את העור, מחזק ומחליק אותו ולא נוצר עור עודף אשר מדלדל מהאזורים שבהם הומסו תאי השומן.

יתרון מעניין וייחודי בטיפול ליפותרפיה הוא היכולת "לעצב" את האזור אותו רוצים לחטב על ידי המסת השומן. העיצוב נעשה על ידי סימון המקום שבו רוצים לבצע המסת שומן ובחירת כמות תאי השומן שרוצים להמיס ולפרק, על מנת שיתקבל איבר מחוטב ונעים למראה, כמו גם פרופורציונאלי ליתר מידות הגוף.

החיסרון המרכזי בליפותרפיה הוא שלא ניתן להמיס כמויות גדולות של תאי שומן עודפים. לשם המסת שומן בכמויות גדולות אפשר לערוך שאיבת שומן או להשתמש בשיטות נוספות כמו המסת שומן בלייזר, באולטרא סאונד או המסת שומן בגלי רדיו.

עוד חשוב לציין שכמו שאר השיטות להמסת שומן, גם ליפותרפיה אינה תחליף לדיאטה מאוזנת ושמירה על כושר ואורח חיים בריא, אך שילוב של פעילות גופנית ודיאטה מאוזנת יחד עם ליפותרפיה תביא לתוצאה של גוף חטוב שיושג במהרה.

באופן כללי מטופלים שעוברים טיפול המסת שומן בשיטת ליפותרפיה מדווחים על תוצאות מהירות ומספקות המעניקות להם את החיטוב בו רצו. התוצאות משתמרות לאורך זמן ואף על פי שהטיפול נחשב עדין, גם בין השיטות השונות להמסת שומן, התוצאות נראות לעין וגוררות תגובות אוהדות ומדרבנות מהסביבה ומהמראה הביתית.