התאמה לניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד מהניתוחים פלסטיים הנפוצים ביותר בתחום הרפואה הפלסטית. מאז שבוצע לראשונה בסוף המאה ה-19 השתכללה מאד טכניקת ניתוח הגדלת חזה, הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית-פלסטית, וכך גם השתלים בהם משתמשים במהלך הניתוח. כיום נחשב ניתוח הגדלת חזה לניתוח הפלסטי המוביל בעולם המערבי עבור נשים מכלל האוכלוסיה. למי מתאים הניתוח?

מחפש מידע אודות התאמה לניתוח הגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

התאמה לניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה מתאים כמעט לכל אשה שמעוניינת בו, מרגע שעברה את בדיקות ההתאמה הרפואיות. קהל היעד של הניתוח הוא נשים (בנות כל הגילאים) הסוברות כי נפח החזה שלהן קטן מידי ומעוניינות להגדיל אותו במידה אחת, שתיים ואפילו יותר. מרבית הנשים נמצאות מתאימות לניתוח.

ההגדרות הרפואיות לקהל היעד לניתוח הגדלת חזה כוללות:
* נשים אחרי לידות- שמבקשות להחזיר את החזה שהשתנה בעקבות ההריונות, הלידות וההנקה
* נשים צעירות- שסובלות מתת התפתחות של החזה 
* נשים שזקוקות לחזה גדול מסיבות מקצועיות
מבחינת גיל המטופלות, רופאים ממליצים לחכות עם הניתוח עד לסיום גיל ההתבגרות כאשר החזה מגיע לגודלו הסופי.

לעיתים בזמן שהמטופלת מגיעה לפגישת ייעוץ ובדיקת התאמה לניתוח ממליץ לה המנתח הפלסטי על שילוב של ניתוח נוסף, ניתוח הרמת חזה, לצד ניתוח הגדלת חזה. שילוב שני הניתוחים הפלסטיים יחד מעניקים מראה אופטימאלי לנשים בעלות חזה בעל מבנה נפול שאינן מעוניינות שההגדלה תגרום לחזה שלהן ליפול עוד יותר (בשל הכובד שהתווסף).

אופי קהל היעד בניתוח הגדלת חזה
השינוי המשמעותי באופי קהל היעד שפונה לניתוח הגדלת חזה כיום, הוא שאם בעבר רוב האוכלוסייה שעברה את הניתוח כללה דוגמניות ושחקניות או נשים ששאפו להיות כאלו וראו בחזה גדול את כרטיס הכניסה לעולם הזוהר, כיום נשים רבות מבקשות לעבור ניתוח הגדלת חזה ללא קשר לשאיפות המקצועיות שלהן, והפנייה לניתוח היא של נשים מכלל האוכלוסייה ובכל הגילאים.

אז מה גרם לעלייה בפופולאריות של ניתוח הגדלת חזה? ישנן ארבע סיבות עיקריות- האחת שינוי בתפיסת אידיאל היופי הנשי, השנייה שיפור מידת הבטיחות של ניתוח הגדלת חזה, השלישית הפיכת מחיר הניתוח לנגיש לאוכלוסיה רחבה יותר, והרביעית העובדה שהניתוח כבר אינו טאבו ונשים לא מתביישות להתעניין בו.

חזה גדול כאידיאל יופי
מומחים טוענים כי השינוי בתפיסת אידיאל היופי הנשי הוא אחד מהסיבות העיקריות שהביאו לשינוי באוכלוסיית היעד של ניתוח הגדלת חזה. אם אידיאל היופי של שנות השמונים כלל נשים שופעות שהחזה שלהן גדול ביחס לפרופורציות הגוף, האידיאל של שנות התשעים המאוחרות ושנות האלפיים מתון יותר וטבעי יותר. משמע, נשים יפות נחשבות נשים בעלות גוף פרופורציונאלי שאף איבר לא חורג מהן יתר על המידה. מכאן, שבעידן החדש נשים רבות מרשות לעצמן להגדיל את החזה, אך להשאיר אותו פרופורציונאלי ובעל מראה טבעי ביחס לשאר הגוף.

ניתוח הגדלת חזה - מדוע היום יותר מבעבר אפשר לעבור אותו ללא חשש?
מאז בוצע ניתוח הגדלת חזה בפעם הראשונה עברו הן הרפואה הכירורגית והן הרפואה הפלסטית שינויים מהותיים ותמורות רבות. מבחינת קהל הלקוחות השינויים החשובים ביותר הם השינויים הקשורים להליך הניתוחי עצמו - השיטות החדשות שפותחו, ושתלי הסיליקון שבוצעו בהם שינויים רבים והפכו לבטוחים יותר, בעלי מרקם נעים וחזק שמרגיש טבעי יותר. בנוסף, לשוק נכנסו שתלים חדשים שפותחו מחומרים שונים משתלי הסיליקון.

מחיר ניתוח הגדלת חזה
מחירו של ניתוח הגדלת חזה נחשב לנגיש לאוכלוסיה רחבה ביותר, באופן יחסי. מספרם הרב של המנתחים הפלסטיים המציעים את הניתוח הביא לתחרות בתחום ולירידת מחירים מבלי להתפשר על הבטיחות ואיכות הניתוח. ניתן לקבל הצעות מחיר ולהשוות בניהן על ידי פניה בטופס האתר.

השינויים המהותיים הנוספים שעברו על הניתוח הם בתחום הפלסטיקה - אם בעבר היה הניתוח משאיר צלקות על החזה, כיום, קיימות מספר שיטות לניתוח אשר מטרתן לצמצם ככל שניתן את הצלקת ואת העובדה שהחזה מנותח. המטופלות יוצאות מהניתוח כאשר הצלקות מטושטשות ככל שניתן ולחזה מראה ומגע טבעי.

נשים רבות מקבלות אישור מהמנתח הפלסטי לעבור את הניתוח ונמצאות מתאימות לו. אותן נשים מדווחות על שביעות רצון מהניתוח ומהתוצאות שמעניקות להן מראה שופע ובו בעת טבעי ומותאם לדרישותיהן.