מחקר רסיטלן

מחקר: רסיטלן לא רק ממלא את העור הוא גם מצעיר אותו

בארצות הברית לבדה נערכים מידי שנה למעלה מ- 12 מיליון הליכים בתחום האסתטיקה הרפואית. ביותר מ- 8% מהטיפולים הללו מבוצעת הזרקת חומר מילוי המכיל רסיטלן לצורך מילוי קמטים והעלמתם. טיפול מילוי קמטים הפופולארי הביא לגל חדש של מחקרים בתחום שהעמיקו בשאלה כיצד מסייעים חומרי המילוי השונים לטשטוש הקמטים.
מחפש מידע אודות מחקר רסיטלן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מחקר: כיצד עובד הרסיטלן?
בזמן עבר, כאשר ייצרו לראשונה את חומרי המילוי לצורך מילוי קמטים על פני עור הפנים, המחשבה הייתה שתפקידם של חומרי המילוי יהיה למלא את רקמת העור שתדלדלה וליצור נפח שאבד. עיבוי העור בדרך זו תפחית את הביטוי החיצוני של הקמטים והם יעלמו.

מחקר חדש בתחום, שפורסם בירחון הרפואי the journal Archives of Dermatology, וחקר את חומר מילוי הקמטים רסיטלן גילה כי לא רק שהחומר מעבה את העור ומוסיף לו נפח, הוא מפעיל עוד תהליך שמסייע בחידוש העור - הוא מעודד ייצור טבעי של חלבון הקולגן ומונע פירוק של סיבי קולגן קיימים.

המחקר
במסגרת המחקר שנערך באוניברסיטת מערכות הבריאות של משיגן, נבחנה השפעתה של זריקת רסיטלן ל-11 מתנדבים בני 64 עד 84. החוקרים ביצעו מספר בדיקות של העור באזור הטיפול לפני ואחרי הזרקת החומר, ואף לקחו ממנו דגימות לצורך ניתוח מעבדה.

החוקרים מצאו שבנוסף לנפח שמעניק הרסיטלן לרקמת העור אליה הוזרק הוא גם גורם למתיחה של תאי הפיברובלסט שבעור. תאי הפיברובלסט הם תאים שטוחים וארוכים שאחראים על ייצור קולגן שבתורו מעניק חוזק ויציבות לעור ונקשר עם חלבון האלסטין שמעניק גמישת. הקולגן מהווה גורם עיקרי באפקט ההחלקה של העור.

כאשר האדם צעיר תאי הפיברובלסט נמצאים במצב מתוח באופן טבעי, ועם התבגרותו הם הופכים רפויים וקצב ייצור הקולגן שלהם פוחת, זאת לצד הפגיעות ההולכת וגדלה של הקולגן שכבר נוצר.

החוקרים מצאו לאחר הזרקת הרסיטלן לעור הוא מותח מחדש את תאי הפיברובלסט ותוצאת מתיחה זו היא התחדשות הייצור המוגבר של קולגן, כאשר בנוסף, הרסיטלן בולם את הפגיעה בסיבי קולגן קיימים. הביטוי החיצוני של כלל הליכים אלו הוא התחדשות והצערת העור לצד בלימה של היווצרות קמטים וקמטוטים חדשים.

תוצאות המחקר מלמדות כי הליך מילוי קמטים ברסיטלן לא רק משפיע על הביטוי החיצוני של העור אלא גם מחזק אותו מבפנים ולמעשה בונה אותו.