מיזותרפיה

טיפול בצלוליט, הצערת העור, החייאת העור

מעוניינת במראה עור פנים צעיר ורענן? מרגישה שההתבגרות מתחילה להראות את סימניה על עור פניך? את בהחלט לא לבד! יחד איתך מחפשים אחר טיפול שיעלים את פגעי הזמן עוד מטופלים רבים, גברים ונשים, שלא רוצים לאבד את העלומים. טיפול מזותרפיה להצערת והחייאת העור היא הפתרון עבור מרבית המטופלים, כשבמהלך הטיפול מוחדרים לעור חומרים מזינים שמשפרים את מראהו ואת האלסתטיות שלו. טיפול מיזותרפיה הוא טיפול מתחום האנטי אייג'ינג שמטרתו הצערת העור.

מחפש מידע אודות מיזותרפיה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול מיזותרפיה
מזותרפיה מתאימה לכל אלו שמעוניינים להיפטר מהעור המקומט והעייף ולזכות שוב במראה צעיר ורענן ללא התערבות ניתוחית. מיזותרפיה הומצאה על ידי רופא צרפתי במאה הקודמת וטומנת בחובה את הפיתרון לבעיית הזדקנות העור (אנטי אייג'ינג) ולבעיית צלוליט.

בפועל, מזותרפיה היא פרוצדורה טיפולית, שאינה מערבת הרדמה וחתכים. במהלך טיפול מזותרפיה מתבצעת החדרה עמוקה של רכיבים מזינים לשטחים נרחבים של העור, אל פנים שכבות העור. ההחדרה מתבצעת בסדרה של הזרקות ומיועדת לשפר את מראה העור, להוסיף לחיוניותו ולאלסטיות שלו ולהעניק לו הזנה מבפנים. הטיפול מתאים במיוחד לעור באזור הפנים, הצוואר, המחשוף, גב כף היד והבטן התחתונה.

למי מתאים טיפול מיזותרפיה?
טיפול מזותרפיה מתאים לקשת רחבה מאוד של גילאים, אך עם זאת מומלץ להתחיל אותו בגיל צעיר יחסית, במקביל להופעתם של קמטים או קמטוטים ראשונים (או במקרה של טיפול בצלוליט כאשר התופעה מתחילה להופיע על פני העור). מרבית האנשים הבריאים ימצאו מתאימים לטיפול ויוכלו לעבור אותו בהצלחה.
קיימות קבוצות סיכון שלהן הטיפול לא מתאים כגון: נשים מניקות או בהריון, חולי סכרת, חולי סרטן, חולים במחלות לב. 

הליך טיפול מיזותרפיה
מזותרפיה הוא טיפול הנעשה תוך שימוש בהזרקה אל פנים שכבות העור. הרופא משתמש במחטים זעירות (0.4 - 0.6 מ"מ) לצורך החדרתה של תרכובת ייחודית אל בין שכבות העור ישירות למקום שהוגדר בעייתי. ההזרקה יכולה להתבצע באופן ידני או על ידי מכונה שיורה את התרכובת במהירות גבוהה מאוד. אם למטופל סף כאב נמוך ישנה אופציה למרוח על העור משחה מאלחשת טרם הטיפול כדי למנוע כל תחושה של כאב או אי נוחות.

התרכובת המוזרקת במהלך טיפול מיזותרפיה משתנה בהרכבה, בהתאם לסוג העור של המטופל ואופי הקמטים או הצלוליט. את התרכובת יוצר המנתח הפלסטי או הרופא לאחר אבחון הצרכים של המטופל. ההזרקה מדויקת מאוד ופועלת על איזור ספציפי, מה שהופך אותה ליעילה מאוד.

טיפול מזותרפיה הוא טיפול רב פעמי. תחילה יש לחזור עליו אחת לשבועיים לפחות, במשך חודשיים או תקופה ממושכת יותר (כתלות בתגובה לטיפול ובהמלצת הרופא), ולאחר מכן, על מנת לשמר את התוצאות מומלץ לחזור על ההזרקה אחת לשנה.

תוצאות טיפול מיזותרפיה
בשורה התחתונה הטיפול מאפשר להפוך עור מקומט ועייף, בעל מראה מבוגר, לעור בעל מראה מתוח חיוני, צעיר ובריא. הטיפול מעלים את הקמטים והקמטוטים שמתחילים להופיע, אך לא די בטיפול על מנת לשמור על מראה העור לאורך זמן. מי שמעוניין לשמר את התוצאות לאורך זמן מומלץ שיאמץ אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה,שתייה מרובה של מים, כושר גופני ומספיק שעות שינה.

תופעות לוואי וסיכונים בטיפול מיזותרפיה 
מיזותרפיה הוא הליך פשוט למדי שאינו מערב הרדמה וחיתוך של העור. בשל סיבות אלו ונוספות נחשב הליך המיזותרפיה להצערת העור לטיפול בטוח יחסית וכזה שאינו משאיר פגיעה חיצונית. למרות זאת תמיד תיתכנה תופעות לוואי, דוגמת: תגובה אלרגית לחומר המוזרק, אדמומיות ורגישות באזור המוזרק, נפיחות, כאב, זיהום עקב שימוש במחט לא סטרילית וכדומה.

החלמה מטיפול מיזותרפיה
מאחר ומדובר בפרוצדורה קלה יחסית שאינה משאירה סימנים חיצוניים (מלבד מעט תופעות לוואי) המטופלים יכולים לחזור לשגרה מיד בתום הטיפול. יש לשים לב לתופעות לוואי קלות שיכולות להופיע לאחר הטיפול כמו כאב ואדמומיות מקומית שחולפים כעבור מספר ימים ולרוב אינם פוגמים בתפקוד וניתן להקל עליהם באמצעות משככי כאבים.

ישנם רופאים שממליצים להימנע מפעילות גופנית מספר ימים לאחר הטיפול ולהשתדל לשתות הרבה מים!

מטופלים שעברו את הטיפול מספרים על חוויה נינוחה ונעימה שהשאירה תוצאות מרשימות. מעבר לזמן הטיפול עצמו, בו כאב להם לרגעים בעת החדרת המחט הסטירילית לשכבות העור העמוקות באזור הטיפול, לא דווח על כאב מיוחד לאחר הטיפול, וההרגשה הכללית דומה לזו שמרגישים כשיוצאים מטיפול של קוסמטיקאית. מטופלים שהקפידו לאחר הטיפול לשתות מים רבים ולשמור על עורם הביעו שביעות רצון גדולה מהשתמרות התוצאות וממראה העור שלא הסגיר את הטיפול וגרף מחמאות.