הזרקת מקרוליין להגדלת חזה

מקרוליין - הגדלת חזה בעזרת הזרקת חומר מילוי וללא ניתוח

נשים שמעוניינות בהגדלת חזה היו צריכות עד היום לעבור ניתוח הגדלת חזה- ניתוח פלסטי קלאסי שמבוצע מזה שנים רבות בעולם המערבי ובמסגרתו מוחדרים שתלים לחזה לצורך הגדלת נפחו. עבור חלק מאותן נשים ניתוח הגדלת חזה יכול לעורר חששות רבים, הן מההליך הכירורגי והחחלמה והן מהחשש הטבעי שהוא לא יצא כפי שרצו. בשנים האחרונות פותחו שיטות נוספות להגדלת חזה ללא ניתוח, שמבוצעות על ידי הזרקת חומר מילוי לחזה. השיטה המובילה מכונה מקרוליין.
מחפש מידע אודות הזרקת מקרוליין להגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מקרוליין להגדלת חזה - מידע כללי
מקרוליין הוא חומר שפותח על ידי החברה השוודית Q-med, אותה חברה שפיתחה את הרסטילן- חומר מילוי קמטים פופולארי. כמו ברסטילן, החומר הפעיל במקרוליין- NASHA מבוסס על חומצה היאולורונית, חומר שקיים בגוף האדם באופן טבעי ותפקידו לספוח נוזלים ולהעניק לעור מראה מלא ונפח. הטיפול בזריקת מקרוליין להגדלת חזה קיבל אישור של ה- CE (המנהל האירופאי), שמשמעותו שהמוצר עומד בסטנדרטים אירופאים בבטיחותו. בארץ, המקרוליין קיבל אישור לשימוש על ידי משרד הבריאות.

הטיפול במקרוליין קצר ונוח למטופלים בו. אין צורך להתאשפז, לעבור הרדמה כללית או לאבד ימי עבודה. סך כל הטיפול להגדלת חזה אורך חמש עשרה דקות. הטיפול כרוך בהרדמה מקומית של האזור שרוצים להגדיל, הזרקת החומר מתחת לעור, המתנה קצרה וחזרה לשגרה.

בהגדלת חזה במקרוליין החומר שמזריקים נשאר בגוף למשך שנה עד שלוש שנים, לאחר מכן הוא נספג וההשפעה של הטיפול מתפוגגת. כמובן, ניתן לחדש את המילוי על ידי מתן של זריקת מקרוליין נוספת, מייד לאחר שרואים שההשפעה של הקודמת דעכה. כדאי לציין שזריקת מקרוליין לא מיועדת אך ורק לצורך הגדלת חזה, אלא ניתן להשתמש במקרוליין גם לעיצוב החזה, מילוי ישבן ועיצוב בכלל של איזורים נבחרים בגוף.

הגדלת חזה במקרוליין - יתרונות וחסרונות
היתרונות של הטיפול במקרוליין להגדלת חזה הם בעיקר בכך שאין אשפוז בבית חולים, ההגדלה נראית טבעית וכן מרגישה כך מבחינה תחושתית ולסיום לא נותרות צלקות באזור החזה. כמו כן, מטופלת שכבר עברה בעבר הגדלת חזה ומעוניינות להגדיל את החזה אפילו עוד, יכולה לעשות כן בעזרת המקרוליין במקום להחליף שתלים ולעבור ניתוח נוסף. 

הגדלת חזה ללא ניתוח על ידי מקרוליין היא אמנם תופעה חדשה וטיפול חדש בישראל, אך באירופה כבר אלפים עברו הגדלת חזה במקרוליין. כמו כן, ביפן נערכים עשרות אלפים של טיפולים כאלו. למרות זאת ישנם כמה חסרונות למקרוליין, בעיקר בשל העובדה שהוא חומר מילוי זמני שאינו נשאר בגוף לצמיתות ויש לחדש את הטיפול לאחר שנה עד שלוש שנים. מן העבר השני יש שטוענים שהזמניות היא למעשה יתרון עבור מי שמתחרט על הטיפול ועל ההגדלה או פשוט מעוניין לשוב למראה הטבעי.

בנוסף, טיפול הזרקת מקרוליין יקר יותר מניתוח הגדלת חזה, כאשר מחירו נע בין עשרים לשלושים אלף שקלים, ולא ניתן לבצע באמצעותו הגדלות חזה גדולות אלא רק הגדלות חזה בינוניות. בנוסף, מומלץ לדעת שלאחר הגדלת חזה במקרוליין יהיה קשה יותר לאתר את סרטן השד בשל חומר המילוי. ההמלצה היא לעבור בדיקה לפני הטיפול ובמידה ויש חשד או ידוע על גנים סרטניים להימנע מהטיפול.

שיטה נוספת להגדלת חזה ללא ניתוח היא הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי.