מתיחת בטן ללא ניתוח

רוצה בטן חטובה ללא ניתוח? מידע על שיטות מתיחת בטן ללא ניתוח

יש רבים שאינם מרוצים ממראה הבטן שלהם, והיו שמחים להיפטר ממצבורי השומן והעור העודף. תחום הניתוחים הפלסטיים מציע לשם כך מגוון פתרונות בהם ניתוח שאיבת שומן, ניתוחים בריאטריים כקיצור קיבה או ניתוח מתיחת בטן. אולם, לא לכולם מתאים לעבור ניתוח ורבים חוששים מההליך הכירורגי המסובך והמורכב. עבור אלו המתמודדים עם מצבורי שומן עודף קטנים יחסית ומעוניינים בפרוצדורות קלות יותר שאינן כוללות ניתוחים פלסטיים מוצעת האופציה של שיטות מתיחת בטן ללא ניתוח.
מחפש מידע אודות מתיחת בטן ללא ניתוח?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהי מתיחת בטן ללא ניתוח?
מדובר בהליך שמאפשר להיפטר מעודפי שומן ועודפי עור קטנים הממוקדים באזור הבטן. הטיפול, שמכונה לעיתים גם טיפול מיצוק בטן נעשה בכמה שיטות המאוגדות תחת השם מתיחת בטן ללא ניתוח תוך שימוש בלייזר או בגלי רדיו. בין השיטות השונות לביצוע המתיחה והמיצוק נכללות המסת שומן בלייזר וטיפול הצרת היקפים

למי מתאים טיפול מתיחת בטן ללא ניתוח?

מתיחת בטן ללא ניתוח מתאימה לאנשים בעלי מצבורי שומן קטנים ועודפי עור קטנים. טיפול זה אינו מתאים לסובלים מעודף משקל והוא בעיקרו נועד למצק את הבטן. לצערנו בעלי עודפי שומן גדולים יאלצו בכל זאת לשקול את אחת מהאופציות הניתוחיות.

בין השיטות השונות למתיחת בטן ללא ניתוח ישנן שתי אופציות הפועלות על מצבורי השומן עצמם ושתיים אלטרנטיביות שפועלות על מערכת הלימפה או על מראה העור בבטן ללא קשר למצבורי השומן.

שיטות מתיחת בטן ללא ניתוח:

מתיחת בטן ללא ניתוח באמצעות פעילות גופנית
זה נשמע מעט מוזר ואולי אפילו מפתיע אבל גם היום בעידן פתרונות הקסם עדיין יש לפעילות הספורטיבית מקום של כבוד. פעילות גופנית ממוקדת, שבנויה ומתוכננת היטב ומקפידים לעבוד על פיה יכולה להביא את המטופל לתוצאות מרשימות ובדרך הטובה ביותר- הדרך הטבעית. נכון, ככל הנראה הורדה של השומנים מהבטן על ידי פעילות גופנית תדרוש יותר זמן מהחלמה מניתוח פלסטי אך היא תחסוך בזמן, בכסף ובצלקות. על מנת לבנות תוכנית אישית יעילה ניתן לגשת למכוני כושר שם יציעו לכם תוכנית בהתאמה אישית (גם עבור נשים לאחר לידה). פעילות כגון: הליכה, ספינינג, אירובי, פילאטיס, מכשירים, מתיחות בטן ועליות בטן יכולים להיות התחליף שלכם לניתוח שאיבת שומן.

מתיחת בטן ללא ניתוח על ידי שימוש בלייזר או גלי רדיו
שיטה זו המכונה גם "טיפול לשיפור מראה העור" או "מיצוק בטן" מבוצעת במספר מכונים ברחבי הארץ. השיטה עושה שימוש בקרני לייזר או גלי רדיו RF. במסגרת הטיפול בשיטה זו מפעילים את קרני הלייזר כך שקרן לייזר אחת מוחדרת אל השכבה התחתונה של העור באזור הטיפול וקרן לייזר נוספת פועלת על שכבת העור העליונה.   

קרני הלייזר פולטות חום מבוקר שגורם להתחדשות העור ומעודד יצירת קולגן, המרכיב שגורם לעור להראות בריא וצעיר. טיפול זה מתאים לאנשים המתמודדים עם כמות קטנה של שומן ועור עודף. על טיפול מתיחת בטן ללא ניתוח באמצעות לייזר ניתן לחזור מספר פעמים עד לקבלת התוצאות הרצויות. הטיפול נחשב בטוח וכמעט שאינו כולל תופעות לוואי. נציין כי מטופלים רבים בוחרים לשלב בין טיפול זה לבין טיפול המסת שומן לצורך קבלת תוצאות אופטימאליות.

מתיחת בטן ללא ניתוח על ידי עיסוי לימפטי
שיטה זו היא למעשה חלק מהטיפולים שמציעה הרפואה המשלימה. עיסוי לימפטי הוא עיסוי שפועל על בלוטות הלימפה ומטרתו לפזר הצטברות נוזלים על ידי שחרור המערכת. עיסוי לימפטי יעיל לאנשים שאובחנו כסובלים מהצטברות נוזלים בבטן, מה שגורם לה להראות נפוחה. האבחון נעשה על ידי רופא מוסמך בלבד.

מתיחת בטן ללא ניתוח על ידי שימוש בתכשירי קוסמטיקה
במשך שנים מפתחות ומייצרות חברות הקוסמטיקה השונות שלל תכשירים שייעודם שמירה על עור הבטן מפני סימני מתיחה או קריעה. התכשירים הקוסמטיים שכוללים בעיקר קרמים למיניהם וטיפולי פילינג לעור הבטן לא יכולים לסייע להורדה במשקל עודף אך יכולים להביא לשיפור ניכר במראה עור הבטן. רבים מהקרמים מיועדים ספציפית לנשים הרות שנמצאות בסיכון לסימני מתיחה על הבטן. טרם השימוש בכל תכשיר חשוב לבדוק האם הוא אושר על ידי משרד הבריאות.

לסיכום נציין כי כיום פותחה בארץ גם שיטה לשאיבת שומן ללא ניתוח. שיטה זו עושה שימוש במכשיר אולטרא סאונד ייחודי שמפרק ומפזר את השומן מבלי שיש צורך בהתערבות כירורגית. במסגרת טיפול זה מתמקדים רק בתאי השומן באזור הטיפול מבלי לפגוע ברקמות העור האחרות, בעצבים או בכלי הדם.

בגדול, מי שמעוניין במתיחת בטן ללא ניתוח מומלץ כי ישקול את אחת מהטכניקות המוצעות מתחום האסתטיקה הרפואית - המסת שומן בלייזר או הצרת היקפים.
שתי הטכניקות עובדות הן על מראה העור החיצוני והן מסייעות בהעלמת עודפי שומן קטנים. טיפולים אלו אינם פולשניים ונערכים לאורך מספר פגישות, כאשר בכל פעם בודקים עם המטופל האם המטרה הושגה. לטיפולים אלו אין תופעות לוואי מיוחדות והם אינם דורשים תקופת החלמה ובקשה של ימי מחלה בבית. ניתן לשלב אותם בשגרת היום.