מתיחת פנים בחוטים

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים על אף הפופולאריות שלו הינו ניתוח אשר מרתיע רבים, בעיקר בשל החשש מפני צלקות ומראה עור לא טבעי. שיטה חדשנית מציעה מתיחת פנים ללא צלקות, בהרדמה מקומית והחלמה קצרה והכל באמצעות חוטים.
מחפש מידע אודות מתיחת פנים בחוטים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת פנים בחוטים
ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח פלסטי מבוקש בעולם המערבי. אנשים רבים בגיל העמידה מתעניינים בו ולא מעט אף עוברים אותו, זאת במטרה להיפטר מהקמטים שעל הפנים. ניתוח מתיחת פנים מסייע ליצירת מראה צעיר, רענן ומתוח של עור הפנים. הטיפול מיועד לאנשים שהקמטים בפניהם מפריעים להם ואינם ניתנים לטיפול באמצעות אמצעים קלים יותר דוגמת מילוי קמטים.  

כעת, קהל היעד של ניתוח מתיחת פנים אפילו מתרחב, וטיפול חדשני שכולל מתיחת פנים באמצעות חוטים מבטיח תוצאות נקיות, ללא צלקות וללא תופעות לוואי רבות. הבטחות אלו מביאות גם מטופלים שעד כה חששו מצלקות וטיפולים פולשניים קשים להתעניין הטיפול ואף לעבור אותו.  

היתרונות של הטיפול החדשני כוללים הרדמה מקומית בלבד, זמן החלמה קצר, טראומה מינימאלית לעור ולרקמות וחוסר בצלקות.  שיטה זו שקיימת כבר כמה שנים בארצות הברית החלה להופיע גם בישראל, במספר קליניקות.  

מתיחת פנים בחוטים - הליך  
שיטת מתיחת פנים בעזרת חוטים מבוצעת על ידי החדרתם של חוטים עדינים וזעירים אל פנים רקמת העור, באזורים בהם העור מקומט, רפוי או נפול. האזורים בהם נעשה מרבית הטיפול הינם אזור הצוואר, הגבות והעפעפיים, קו הלסת, הלחיים והפה. השיטה אינה כוללת חתכים או הרדמה מלאה.  

בפועל, החוטים הזעירים מוחדרים אל תוך העור ואל הרקמות על ידי מחט דקה ומדוייקת. החוטים, שהינם בעלי מבנה ייחודי ביותר הופכים עם רגע החדרתם לעור לתופסנים פנימיים המאפשרים מתיחה של העור והרקמות מבפנים.   

הרופא המנתח, לאחר החדרת החוטים, משתמש בהם בעדינות למתיחת העור בכיוון הדרוש, כך שהקמטים מטשטשים והעור נראה מתוח יותר. ההחלמה מההליך אורכת בממוצע יומיים בלבד, כאשר יש אפשרות להופעת שטפי דם פנימיים.  

להליך ישנן גישות שונות אשר נבדלות האחת מהשנייה במידת השליטה בחוטים, בכיוון ההרמה של העור ובמידת השליטה בקיבוע התוצאה הסופית.   

גם מבחינת החוטים יש שוני רב ומגוון, החוטים שעשויים פוליפרופילן, מתקיימים במספר צורות: ישנם חוטים המורכבים מזיזים דו כיווניים לכל אורכם, מה שמאפשר לבצע שתי פעילויות - מתיחה של העור ויצירת נפח. חוטים אחרים מורכבים מזיזים חד כיווניים, שלאחר שהוחדרו לרקמות נפתחים כמו מטריה ומאפשרים מתיחה של העור.  

היתרונות הברורים של השיטה החדשה כבר נכתבו, אולם ישנו יתרון נוסף וחשוב מבחינה ניתוחית. היתרון הוא שהשיטה מאפשרת לטפל בכמה איזורי קמטים בפנים בו זמנית ולמתוח את העור למספר כיוונים, לפי הצורך. המנתח יכול להשתמש במספר משתנה של חוטים, 2-20 וליצור מעין "רשת" של חוטים פנימיים המאפשרים שליטה טובה על כלל הפנים. זאת בניגוד לניתוח מתיחת פנים מסורתי בו נאלצים המנתחים למתוח את העור בזווית קבועה.   

התוצאה היא שמתיחת פנים בחוטים מעניקה מראה טבעי יותר של הפנים.