מתיחת פנים ללא ניתוח

שיטות מתיחת פנים ללא ניתוח: בוטוקס, מילוי קמטים ועוד

עור פנים מתוח הוא משאת נפשם של רבים. ניתוח מתיחת פנים מקנה פתרון טוב לבעיה, אך לא תמיד המטופלים מעזים לעבור אותו או שיש להם את היכולת הכספית לכך. לכן, פותחו מגוון שיטות שמאוגדות תחת הכותרת "מתיחת פנים ללא ניתוח". שיטות אלו מעניקות גם הן לעור הפנים מראה מתוח וצעיר ויכולות להוות פתרון חלופי לניתוח.
מחפש מידע אודות מתיחת פנים ללא ניתוח?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת פנים ללא ניתוח
מתיחת פנים נעשית במטרה להעניק לעור הפנים מראה מתוח, צעיר ורענן. הניתוח מעלים את העור העודף שצנח הן באזור הפנים והן בצוואר ומותח כלפי מעלה את הפנים. התוצאה היא מראה פנים צעירות יותר, אך עדיין בעלות מראה טבעי ומותאם.  

ניתוח מתיחת פנים נותן מענה לבעיות כמו עור רפוי, שקעים, חריצים, קמטי גיל, קמטים יציבים, אובדן קולגן ושומן באזורים שסביב הפה, העיניים, הלחיים והלסת. בעיות אלו הינן בעיות טבעיות הנוצרות עם הזמן בעקבות גיל, חשיפה לשמש ואורח חיים עמוס. כיוון שלא כל הסובלים מבעיות אלו מעוניינים בניתוח מתיחת פנים פותחו שיטות נוספות המיועדות לטפל במראה הפנים המכונות מתיחת פנים ללא ניתוח.  

שיטות מתיחת פנים ללא ניתוח
נוהגים לחלק את השיטות לשלוש קטגוריות:
1. בוטוקס (העלמת קמטים)
2. חומרי מילוי (מילוי קמטים)
3. טכניקות נוספות   

1. בוטוקס לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח
בוטוקס הוא רעלן שאינו משמש כחומר מילוי, אולם הוא משתק מעט את השרירים ולכן מקפיא את הזמן ומונע היווצרות של קמטי הבעה. הבוטוקס מוזרק לשריר במיקום מדוייק ויכול להשפיע רק על קמטי הבעה. הוא אינו יעיל בכל הקשור לקמטים הנוצרים מהזדקנות של העור או מכוח המשיכה (מה שמכונה 'קמטים יציבים').  

בוטוקס משמש כבר שנים בתעשיית האסתטיקה והקוסמטיקה והוא מאושר לשימוש על ידי ה- FDA.  

2. חומרי מילוי לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח
חומרי מילוי הם קבוצה של חומרים שמזריקים לעור והם ממלאים אותו באזורים בהם נוצרו שקעים או קמטים. לרוב מדובר בחומרי מילוי זמניים, משמע כאלו שנספגים בגוף כעבור חצי שנה בממוצע, וטבעיים, משמע חומרים אשר זהים לחומרים שהגוף מפיק בעצמו.  

סיליקון - הוא אחד מחומרי המילוי בהם משתמשים לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח. הסיליקון עמיד ביותר ומחזיק מעמד לטווח ארוך. בשל תכונותיו הייחודיות משמש הסיליקון חומר מילוי ועיצוב של השפתיים, הלחיים ולהלסת.  

שומן עצמי - גם הוא חומר מילוי אשר מקורו ברקמת שומן של המטופל. למעשה לוקחים שומן מאזור אחר בגוף ולאחר עיבוד שלו במעבדה הוא מוזרק לצורך מילוי קמטים. שומן עצמי נספג בגוף ויש לחזור על התהליך כל כמה חודשים על מנת לשמרו.  

3. טכניקות נוספות טכניקות נוספות להשגת מראה עור פנים מתוח, ללא ניתוח כוללות בתוכן את הפילינג ואת שיטת ה- Thermage שבה מחממים שכבות קולגן ספציפיות ומעודדים את התאים להיצמד זה לזה. ההצמדות מקנה מראה חיצוני מתוח ויפה של העור.