ניתוחים פוסט בריאטריים

כל המידע על ניתוחים פוסט בריאטריים (ניתוחי הרזייה)

ניתוחים פוסט בריאטריים הם קבוצת ניתוחים שמתייחסים אליהם כניתוחים פלסטיים משלימים לאחר מעבר של ניתוחי הרזיה (ניתוחים בריאטריים). ניתוחים אלו פותחו לאחר שלא מעט אנשים שעברו ניתוח הרזיה כזה או אחר (דוגמת ניתוח קיצור קיבה, ניתוח הצרת קיבה או ניתוח שרוול קיבה) ונזקקו לאחר מכן לניתוח פלסטי שיסייע להם להיפטר מעודפי העור שנשארו על גופם לאחר שהקילוגרמים של עודפי השומן נשלו.

מחפש מידע אודות ניתוחים פוסט בריאטריים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהם ניתוחים בריאטריים ומהם ניתוחים פוסט בריאטריים?
ניתוחים בריאטריים הוא שמם המקצועי של ניתוחי הרזיה ובהם כלולים ניתוח הצרת קיבה, ניתוח קיצור קיבה וניתוח שרוול קיבה. ניתוחים אלו נועדו לטיפול בהשמנת יתר חולנית ובמהלכם מוקטנת קיבתו של המטופל. מקור השם "בריאטרים" במילה היוונית "בארוס" שמשמע כובד או עומס.

למעשה בתום ניתוח ההרזיה, המנותח, שקיבתו קוצרה, אינו יכול לצרוך את אותן כמויות מזון אותן צרך בעבר, מה שגורם לו להשיל במהרה קילוגרמים רבים. בשלב זה נכנסים לתמונה ניתוחים פוסט בריאטריים (פוסט = אחרי). מטרתם של ניתוחים אלו להשלים את הטיפול האסתטי ולסייע למטופל להיפטר מרקמות העור שנותרו תלויות על גופו לאחר שהשומן העודף הוסר מהן.

בפועל, מטופלים רבים שעוברים ניתוחי הרזיה משילים את הקילוגרמים כל כך מהר שהעור לא מצליח לעמוד בקצב ולהתכווץ למימדיו החדשים של הגוף. האיברים הבולטים ביותר בהם מתרחשת התופעה הם זרועות הידיים, הירכיים, הבטן התחתונה והגב התחתון. לפיכך, במסגרת ניתוחים פוסט בריאטריים נכללים ניתוח עיצוב ומתיחת זרועות, ניתוח הרמת גוף וניתוח מתיחת ירכיים.

ניתוחים פוסט בריאטריים - הסבר קצר על כל ניתוח

ניתוח עיצוב זרועות (ניתוח מתיחת זרועות)
ניתוח מתיחת זרועות הוא ניתוח פשוט באופן יחסי שמטרתו להסיר את העור העודף מהזרועות, אותו העור שנראה כערסל כאשר מרימים את הזרועות מעלה. במסגרת הניתוח מבצע המנתח חתך לאורך הזרוע מבית השחי ועד למרפק. דרך חתך זה מופרדות רקמות העור העודף מהשריר, שריר הזרוע מחוזק ומעוצב, העור העודף מוסר והזרוע מקבלת עיצוב חדש. ניתוח עיצוב זרועות אורך כשעתיים ומבוצע תחת הרדמה כללית.

ניתוח הרמת גוף (עיצוב הגוף)
ניתוח הרמת גוף או ניתוח עיצוב הגוף הינו ניתוח המתמקד בפלג הגוף התחתון וכולל הסרה של עור עודף ורקמות שומן רפויות, כמו גם הידוק שרירים בגב, בבטן, בירכיים ובישבן. הניתוח יכול להיעשות בהליך אחד (ארוך ומורכב) או לכלול מספר ניתוחי משנה. במסגרת הניתוח עובדים על מספר אזורים בשיטתיות כאשר בכל אחד מהם מסירים את העור העודף, מחזקים ומהדקים את השרירים ומעבים מחדש את האזור. בפועל, ניתוח הרמת גוף כולל שילוב של מתיחת בטן, עיצוב ישבן, עיצוב ירכיים ולעיתים גם שאיבת שומן. בכדי לעבור ניתוח זה יש לעבור הן בדיקות גופניות מקיפות שמטרתן לבדוק כיצד יעמוד הגוף בניתוח והן ראיון אישי, שכן תהליך ההחלמה מניתוח זה קשה וארוך וגם לאחריו יש לשמור על התוצאות תוך קבלת תמיכה מהסביבה ובליווי כוח רצון חזק.

ניתוח מתיכת ירכיים
ניתוח מתיכת ירכיים פנימיות הוא ניתוח שמיועד למטופלים שעברו ניתוחי הרזיה ונותרו עם רקמת עור עודפת באזור הירכיים הפנימיות שמפריעה להם הן מבחינה אסתטית והן מבחינה רפואית. בפועל ניתוח הרמת ירכיים מסיר את אותם עודפי עור מחזק את השרירים ומותח את העור שנותר כך שהירכיים מקבלות מראה מעוצב וחדש. תוצאותיו של הניתוח כוללות הצרה של היקף הירכיים, ירידה מסוימת במשקל, הסרת העור העודף ומן הסתם גם צלקת.

כאשר חושבים על ניתוחים פוסט בריאטריים יש לקחת בחשבון שלא כל מנתח פלסטי בקיא בכל שיטות הניתוח, וסוג ניתוחים אלו הוא ממש תחום התמחות בפני עצמו.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוחים פוסט בריאטריים
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים