ניתוחים פלסטיים לאחר הריון ולידה

כל הניתוחים והטיפולים שמתאימים לנשים לאחר לידה

הריון זה דבר נפלא, יצירת חיים חדשים וחווית הנשיות בהתגלמותה. אבל לאחר ההיריון והלידה ולאחר שהפסקת להניק הגוף לא חוזר לקדמותו. נשים רבות אשר התפארו בזמן ההיריון בחזה שופע, בפנים מלאות וקורנות ובישבן עגלגל מנסות ללא הצלחה להשיל ממשקלן ולא פעם הן מחליטות לפנות לעזרת סכין המנתחים.

מחפש מידע אודות ניתוחים פלסטיים לאחר הריון ולידה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

אז מה בעצם הבעיה?
נשים רבות לאחר הריון ולידה מגלות שגופן לא חוזר לעצמו בקלות ועל אף מאמציהן לשמור על דיאטה מאוזנת ופעילות ספורטיבית הגוף לא תמיד משתף פעולה. נשים אלו פונות לניתוחים פלסטיים אשר יחזירו את גופן לקדמותו. מגוון הניתוחים הפלסטיים המתאימים לנשים לאחר לידה הוא גדול וכל ניתוח מתייחס לחלק אחר בגוף. האזורים העיקריים שנפגעים בעקבות הלידה הם: בטן, ירכיים, ישבן, מותניים וכמובן החזה. אנו נסקור את הפתרונות הכירורגים הנמצאים בשוק עבור עיצוב וחיטוב כל אחד מאיברים אלו.

ניתוחים פלסטיים לאחר לידה - בטן
לאחר לידה נותרים לא פעם עודפי עור ורקמות שומן מהבטן ההריונית אשר יוצרים בחלק מהמקרים "סינר". כמו כן שרירי דופן הבטן אשר ממוקמים באופן טבעי לאורך מרכז הבטן נדחפים לצדדים בעקבות ההיריון ואינם חוזרים למקומם מה שגורם להחלשות דופן הבטן, גלישה של איברים פנימיים קדימה ומראה של בטן נפוחה.

אז מה הפתרון? ניתוח מתיחת בטן. בניתוח מבצע המנתח חתך מעל קו הערווה לכיוון המותניים, מפריד דרכו את העור והשומן מהשרירים ומסיר עודפים. את שרירי הבטן שנעו לצדדים מחזירים למרכז תוך חיזוק מעטפת השריר ולבסוף מקבעים את המנח החדש של הבטן ותופרים. תוצאת ניתוח מתיחת בטן כוללת בטן שטוחה, מותניים מחוטבים וטבור מעוצב. תוצאת ניתוח מתיחת בטן  יכולה להישמר שנים, אלא אם האישה נכנסת להריון נוסף או עולה במשקל בצורה דרסטית.

ניתוחים פלסטיים לאחר לידה - ירכיים, ישבן ומותניים
נשים רבות לאחר הריון ולידה סובלות מעודפי עור שמתרכזים באזור הישבן, הירכיים והבטן התחתונה. אזורים אלו קשים במיוחד לעיצוב וחיטוב בדרכים לא פולשניות כדיאטה ופעילות גופנית. לפיכך הפיתרון האידיאלי לעיצוב אזורים אלו יהיה ניתוח שאיבת שומן.

ניתוחים פלסטיים לאחר לידה - חזה
לאחר הריון ולידה, מצבים בהם השד מתמלא בחלב לטובת היילוד משתנה מראה החזה של כמעט כל אישה. עם בואו של היילוד לעולם נשים רבות מניקות או שואבות את חלב האם, מה שמסייע לשדיים לחזור לצורתם המקורית, וכן כיוון שהפעולה צורכת אנרגיה רבה מהאם היא מסייעת לה לרדת חזרה במשקל.

עבור נשים אשר לא הניקו או שחזה שלהן למרות ההנקה לא חזר לעצמו קיימים בעולם הניתוחים הפלסטיים מספר פתרונות לעיצוב מחודש של החזה, בהתאם למראהו הנוכחי.

חזה גדול ונפול - שדיים גדולים וצנוחים מהווים הן בעיה אסתטית (כגון מראה מסורבל וקושי במציאת בגדים מתאימים) והן בעיה רפואית כיוון שמשקלם הרב מקשה על האישה, מערער את היציבה שלה ומכביד על הגב. בנוסף עלולה להתפתח פטרת בין השד ובין בית החזה.

הפתרון המומלץ ביותר למצב זה הוא ניתוח הקטנת חזה בשילוב ניתוח הרמת חזה. הניתוח כולל הסרה של רקמות עור ושומן עודפות, מיקום הפטמה מחדש במיקום האידיאלי עבורה והרמת רקמת החזה.

חזה מרוקן ונפול - מדובר במצב בו עור השד מתוח, בלוי ובמקרים רבים מצויים עליו סימני מתיחה. מאפיין נוסף של שדיים מרוקנים ונפולים הוא פטמה הגולשת מתחת לקו הקפל התת שדי.

הפתרון הכירורגי המומלץ למצב זה הוא ניתוח הרמת חזה או ניתוח המשלב הרמת חזה והגדלת חזה.

שדיים קטנים בעקבות הריון ולידה - טרם ההריונות והלידות היו לך שדיים בעלי נפח משביע רצון וכעת הם קטנים. הפתרון הפשוט ביותר הוא ניתוח הגדלת חזה אשר יחזיר לשדיים את הנפח שאבד להן.

טיפולים לא פולשניים
נסיים עם מספר הצעות לטיפולים לא פולשניים או כאלו הנחשבים לקלים ביותר, היכולים לסייע במלחמה נגד השומן והעור העודף.

המסת שומן - במידה והעור רפוי רק במעט והשומן הצטבר בכמות קטנה ניתן להיפטר ממנו על ידי הליך של המסת שומן. המסת שומן עושה שימוש במכשירים המבוססים על שילוב של אנרגיות שונות כרדיו, אור ואולטרא סאונד. במסגרת ההליך עוברים עם המכשיר על האזור בו מעוניינים להמיס את שומן. הליך המסת שומן לוקח זמן מועט, אינו פולשני ואינו דורש זמן התאוששות.

במקרים של מצבורי שומן גדולים יותר מבוצעת פעולה של המסת שומן ומיצוק העור על ידי ביצוע מספר חתכים קטנים באזור הטיפול, דרכם מחדיר הרופא את מכשיר הלייזר או גלי רדיו ופועל על רקמת העור והשומן מבפנים.

מידע על שימור דם טבורי

לאחר לידה עוברים על הגוף שנויים רבים. ההורמונים משנים את מבנה הגוף, וכן מבחינה פיזיולוגית הגוף משתנה ומתאים את עצמו ללידה ואחר כך להזנת הילוד. השינויים הינם מרגשים ביותר אך יכולים להיות גם קשים עבור האישה שעד כה היתה רגילה למראה גוף שונה ולרוב חטוב יותר. כמו כן, השינויים, הכוללים לפי רוב עליה במשקל ושינוי במראה וצורת החזה, אינם תמיד ניתנים לשינוי על ידי האישה עצמה. לעיתים קשה מאד לחזור לגזרה המקורית ואף בלתי אפשרי מבחינה פיזית. לכן, ניתוחים פלסטיים שניתן לבצע ומותאמים למצב שלאחר לידה מהווים אופציה טובה לנשים רבות, בעיקר אחרי מספר הריונות.