ניתוח הגדלת חזה

מידע על ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה משנה תוך שעות ספורות את מראה החזה הנשי בפרט ואת מראה הגוף והפרופורציות בכלל. הגדלת חזה הוא ניתוח בעל השפעה גדולה על המראה החיצוני ועל היבטים פסיכולוגיים דוגמת ביטחון עצמי ודימוי גוף. נשים בעלות חזה קטן שאינן אוהבות את מידותיו והחליטו שלא להשלים עם הגזירה ופונות לניתוח הגדלת חזה, שנחשב לניתוח בטוח ובעל תוצאות טובות. ניתוח הגדלת חזה הוא אחד מבין ניתוחים פלסטיים המבוקשים והנפוצים ביותר בארה"ב, אירופה וישראל. 

מחפש מידע אודות ניתוח הגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח במהלכו מגדילים את נפח החזה הנשי אם על ידי שתלים ואם בטכניקות חדישות יותר דוגמת הזרקת שומן עצמי. השתלים המוחדרים לחזה מעניקים לו נפח גדול יותר ונוכחות מרשימה, תוך הקפדה על מראה ועל תחושה טבעית.

מי פונה לניתוח הגדלת חזה
נשים בעלות חזה קטן נחלקות לשתי קבוצות - אלו ששלמות ואוהבות את המראה של חזה קטן, ולמולן מי שהיו שמחות ליותר. עבור אלו שהיו מעוניינות ביותר נמצאו עם השנים מספר דרכים ושיטות שמיצרות אשליה של חזה גדול יותר, במידה או שתיים, ממה שהעניק הטבע. 

לדוגמא, מרבית מבעלות החזה הקטן משתמשות בחזיות 'פוש אפ' שהינן חזיות מרופדות שמרימות את החזה ונותנות לו מראה גדול ובולט יותר. חזיות ה'פוש אפ' יוצרות אשליה כמעט מושלמת לסובבים, שמאמינים כי החזה שמולם הינו טבעי לגמרי. הבעייה נוצרת כאשר מגיע הרגע בו יש להוריד את החזיה, אז נעלמת אחיזת העיניים, גודלו האמיתי של החזה נחשף ואישה יכולה להישאר בתחושת מבוכה ולעיתים חוסר ביטחון ואי נוחות.

עבור נשים שאינן אוהבות את מראה החזה הקטן ומאסו בפתרונות זמניים זה השלב בו מתחילה ההתלבטות - לעבור או לא לעבור ניתוח הגדלת חזה? והתשובה אינה אחידה. חשוב לדעת כי הגדלת חזה אינה פתרון קסם למערכות יחסים כושלות או ביטחון עצמי נמוך. אולם, כאשר מקור ההחלטה הוא פנימי, ניתוח הגדלת חזה ולעיתים בשילוב עם ניתוח הרמת חזה, יכול לעזור ולשפר מאד את המראה החיצוני והתחושה הפנימית.

התאמה לניתוח הגדלת חזה

אם את שוקלת לעבור ניתוח הגדלת חזה ככל הנראה כבר שאלת את עצמך למי מתאים ניתוח הגדלת חזה? והאם את מתאימה לעבור ניתוח הגדלת חזה. 

מבחינת גיל, הגיל המינימאלי המקובל לניתוח הגדלת חזה הוא 16-18 שנים, בסיומו של גיל ההתבגרות, כאשר הגוף והחזה הגיעו לסיום צמיחתם. קטינות המעוניינות לעבור הגדלת חזה מחוייבות להחתים את הוריהן על טופס הסכמה.

אוכלוסיות שלהן, לפי דעת רופאים, מתאים ניתוח הגדלת חזה:

- נשים צעירות שסובלות מתת התפתחות של החזה.

- נשים אחרי לידות, שמבקשות להחזיר את החזה לצורתו המקורית.

- נשים שחשות כי הן זקוקות לחזה גדול מסיבות מקצועיות.

בנוסף, במקרים בהם המטופלת סובלת גם מחזה קטן וגם מחזה נפול, יש לשקול שילוב של ניתוח הגדלת חזה עם ניתוח הרמת חזה לקבלת התוצאה הרצויה והאופטימלית.

הכנות לניתוח הגדלת חזה

לאחר שהחלטת לעבור ניתוח הגדלת חזה, ישנן מספר הכנות מקדימות לקראת ביצוע הניתוח. הדבר הראשון שצריך לעשות במסגרת הכנות לניתוח הגדלת חזה הוא לקבוע פגישה עם המנתח הפלסטי שבחרת. הרופא המנתח יבצע טרם הניתוח בדיקה של השד, יתאם איתך ציפיות ויסביר לך על ההליך, כיצד להתכונן אליו, ומהם הסיכונים הכרוכים בו. בפגישה הוא יבדוק האם החזה זקוף דיו ואם אין צורך בביצוע ניתוח הגדלת חזה המשולב בהרמת חזה. הרופא יקבע איתך את גודל השתל שיוחדר לחזה כאשר גודל השתלים המצוי על המדף נע בין 75 ל- 800 סמ"ק.

בנוסף, יבצע הרופא בדיקה כללית וישלח אותך לביצוע בדיקות נוספות בהן בדיקת דם, בדיקה של כירורג שד ולעיתים אף בדיקות ממוגרפיה, א.ק.ג ולב. כמו כן, במסגרת פגישה זו תקבעי עם המנתח היכן יהיה אזור החתך דרכו יוכנסו השתלים לשד.

יום לפני הניתוח עלייך להקפיד על צום מלא ולניתוח הגדלת חזה עצמו עליך להגיע עם חולצה נוחה ורחבה וחזיית לחץ (במידה ונתבקשת להביא). טרם הכניסה לניתוח יצלם אותך הרופא תמונת 'לפני' (רק אם תרצי) ויסמן על גופך בעזרת טוש את מיקום ביצוע החתך. בתם הניתוח ואחרי ההחלמה תוכלי לסיים את ה"בוק" עם תמונת 'אחרי'.

הגדלת חזה - יום הניתוח

ניתוח הגדלת חזה מתבצע תחת הרדמה מלאה. בתחילתו תקבלי אנטיביוטיקה לוריד, מחשש לזיהום ולאחר מכן יבצע המנתח את החתך במקום בו קבעתם ויפריד את הרקמות. בהמשך ייצור המנתח כיס, לתוכו יוכנס שתל הסיליקון. בתום הניתוח ייתפר החתך והמנתח יחבוש את החזה בחבישה לוחצת או בחזיית ספורט שמחזיקה היטב את החזה. החבישה הכפולה מפסיקה את הדימום ומקבעת את השתל. משך ניתוח הגדלת חזה נע בין 40 דקות לשעה וחצי. 

עם סיום ניתוח הגדלת חזה נשארות המטופלות להתאוששות קצרה שבדרך כלל לא עולה על שעות ספורות. מרבית המנותחות שבות לביתן עוד באותו היום וממשיכות בשקט ובפרטיות את תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה. מובן שבמקרים בהן המנותחת אינה חשה בטוב או שגופה אינו מגיב כפי שמצופה היא נשארת להשגחה עד שהרופאים בטוחים כי ניתן לשחרר אותה בבטחה.

תוצאות ניתוח הגדלת חזה
לאחר ההחלמה וברגע שהמטופלת מרגישה טוב יותר פיזית אפשר להתחיל ליהנות מההחלטה ומהשינוי. ניתוח הגדלת חזה יוצר שינוי פנימי בהרגשה, שימשיך לגדול בהתאם לתגובות החיוביות שמעניקה הסביבה. תגובות הסביבה יכולות לרומם את הרוח, אבל בכל מקרה חשוב שההחלטה על הניתוח תבוא מהמטופלת, שכן בסופו של דבר זה הגוף שלהך והחזה שלה שעובר שינוי.

ניתוח הגדלת חזה - חזרה לשגרה

סביר להניח שלאחר ניתוח הגדלת חזה תלכי לקנות מלתחה חדשה אשר תתאים למידותיך החדשות ותכלול הן חידוש של מלאי החזיות (שיכילו כעת יותר נפח ויותר משקל ויתאימו לחזה החדש - לפי המלצת הרופא המנתח) והן של מלאי החולצות, הגופיות והשמלות שיחמיאו לפרופורציות החדשות של גופך. תהני מרגעים אלו של התחדשות ואל תשארי עם המלתחה הישנה, הרי לא סתם עברת הגדלת חזה. זכרי שמעבר לאסתטיקה החיצונית, בגדים נוחים, ובעיקר חזיות טובות, יסייעו לשמור על החזה החדש, יתמכו בו ויחזיקו אותו במקומו כך שלא יגרום לכאבים (ככאבי גב) ולא יפול מוקדם מהצפוי.

לסיכום, נשים רבות מחליטות לעבור ניתוח הגדלת חזה על מנת לשפר את תחושתן האישית, אם בשל חזה קטן או בגין סיבה אחרת. לא כל הנשים שעוברות את הניתוח הן בעלות חזה קטן באופן אובייקטיבי, אך זה לא תמיד משנה. בחברה בה לגודל החזה יש השפעה על מגוון דברים, בהם תחושת הביטחון ביכולת למצוא בן זוג או להשפיע על הזולת, נשים רבות חשות כי ההגדלה עצמה משפרת להן את הביטחון העצמי ומעניקה להן את התחושה כי הן יכולות ללכת בגב זקוף ולהתגאות בגופן. מנתחים פלסטיים רבים מקפידים להעניק לחזה מידות שיראו טבעיות עד כמה שניתן, ובהתאם לרצון המטופלת, ויותר מהכל להעלים את הצלקת ולטשטש את עקבות הניתוח. כך גם השתלים הופכים היום לכאלו בעלי מרקם טבעי.

ניתוח הגדלת חזה הוא היום ניתוח לגיטימי שעוברות נשים מן המניין ולא רק כוכבות ומפורסמות לעתיד. עם השנים הוא הפך נגיש יותר ומחירו הפך אפשרי עבור מגוון רחב יותר של אוכלוסיות, אם כי עדיין אין זו הוצאה של מה בכך. נראה כי התמורה הרגשית של הניתוח הבאה לידי ביטוי בעלייה בדימוי העצמי ודימוי גוף ועלייה בתחושת הביטחון העצמי שחשות נשים רבות מציבה אותו בראש רשימת הניתוחים הפלסטיים המבוקשים בכל שנה מחדש.

גם בגיל מבוגר יותר, שנים לאחר הניתוח החזה עדיין נראה יפה, ובעל מראה ומגע טבעי. כמו כל איבר בגוף, גם חזה מנותח מושפע משינויי הגיל, והתבגרות העור. עם השנים, כמו אצל כל אישה, החזה מתחיל לצנוח מטה, בשל כוח הכבידה. חזה מנותח ששוקל משקל רב יותר ומכיל שתל, יכול למשוך למטה ולעיתים נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה בעבר יחזרו לאחר שנים לביצוע ניתוח הרמת חזה שישמר את המראה הנשי האופטימלי.