ניתוח להזזת עצמות הפנים

מתיחת פנים פנימית למראה צעיר יותר

האם יכול להיות שעל מנת להגיע למראה פנים צעיר, מתוח ורענן שכולל עור חלק ומבריק הניתוח שיש לעבור אינו מתיחת פנים, אלא דווקא הזזת עצמות? 
מחפש מידע אודות ניתוח להזזת עצמות הפנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח להזזת עצמות הפנים - אולי תקבלו עור צעיר יותר
מספר חוקרים חדשניים טוענים בראיון לאתר עיתון ה"טיימס" כי הסיבה האמיתית למראה פנים מבוגר ועייף הכולל עור רפוי הוא בכלל שינוי בעצמות הפנים ולא בעור עצמו. לפיכך ניתוח מתיחת פנים אשר בה לטפל בעור עצמו שנפגע מהתבגרותו הטיבעית, שינויים בתחלופת החומרים, השפעות מזג אוויר וזיהום והשפעת כוח הכבידה, יכול להיות כלל לא רלוונטי.  

לפי חוקרים אלו מצפון קרוליינה, מי שמעוניין במראה עור צעיר וחיוני אינו צריך לעבור מתיחה של העור, אלא צריך להתמקד בעיצוב העצמות שתחתיו.  

ניתוח מתיחת פנים - הטיפול הפופולארי כיום לטיפול בקמטים
בשנים האחרונות הטיפול הפופולארי ביותר להתמודדות עם קמטי עור הפנים המאסיביים וריפיון העור הינו ניתוח מתיחת פנים. במהלך ניתוח זה מטפלים המנתחים בעור הרפוי של המנותח ועושים זאת על ידי מתיחתו והסרה של עודפי העור המיותרים.  

ניתוח מתיחת פנים מבוצע במספר טכניקות, אשר נקבעות בהתאם למטופל הספציפי וצרכיו. בנוסף, אופציות הניתוח מושפעות ממספר גורמים בהם מצב עורו של המטופל, מבנה העצמות, האלסטיות של העור ובקשתו וציפיותיו של המטופל. ניתוח מתיחת פנים יכול לכלול בתוכו גם ניתוחים נלווים של הרמת גבות וניתוח עפעפיים וכן ניתוח מתיחת צוואר.

הפונים לניתוח מתיחת פנים הם לרוב קבומת הגיל שבין 40 לבין 65 שנה. מדובר באנשים אשר אינם מוכנים להשלים עם קמטי הזמן שפקדו אותם ומעוניינים בפתרון יציב יחסית לאורך זמן. לרוב הקמטים של הפונים לניתוח הם קמטים עמוקים ואינם מוגדרים כ"קמטוטים" בהם יכול גם טיפול מילוי קמטים לטפל על ידי הזרקת חומר מילוי.  

ניתוח הזזת עצמות - מחקר חדש
המחקר החדש, אשר נמשך כבר למעלה משלוש שנים ומתקיים באוניברסיטת "דיוק", מונה למעלה מ-1000 מתנדבים שפניהם נסרקו כמה פעמים במשך השנים. מטרת הסריקות הייתה לגלות האם יש שינוי כלשהו במבנה העצמות והפנים המתרחש באופן טבעי, אצל כל אחד ואחד מאיתנו.  

התוצאות היו מדהימות - התגלה כי במשך הזמן אכן חלים שינויים מבניים בעצמות הפנים ובמבנה הגוגולת, שינויים שהסביבה יכולה לפרש כהתבגרות ונראים טבעיים לחלוטין. אחד השינויים החשובים הוא שינוי במבנה עצמות הלחיים. עצמות אלו נחשבות לסממן יופי מובהק כאשר הן בולטות וגבוהות, ולפי ממצאי המחקר ככל שעובר הזמן הן הופכות לבולטות פוחות ובמקביל המצח גדל ותופס את העין מבחינת בולטות.  

עוד נמצא כי נשים הן מי שמבנה העצמות שלהן משתנה באופן הדרסטי ביותר וניתן ממש להבדיל בין פני נשים "צעירות" לפניהן של נשים "בוגרות".   

בשל תוצאות אלו מציעים החוקרים לפתח ניתוח פנים ייחודי אשר מטרתו תהיה מתחית עצמות הפנים או הזזת עצמות הפנים ולא מתיחה של העור. ניתוח כזה יחזיר למטופלים את מראה פניהם הצעיר כפי שבאמת היו.