ניתוח הסרת משקפיים חוזר

ניתוח הסרת משקפיים

אנשים המגיעים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר מצפים כי זה יהיה ניתוח יחיד וחד פעמי, וכך באמת משווקים אותו כל מכוני הסרת המשקפיים. 
ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח בטיחותי ופשוט שמשנה את איכות חייהם של אנשים רבים, משפר את איכות הראייה שלהם ופוטר אותם מהצורך לעשות שימוש במשקפיים או עדשות. עבור אנשים רבים זה אכן ניתוח חד פעמי.
מחפש מידע אודות ניתוח הסרת משקפיים חוזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

אולם, תמיד ישנם אנשים שעבורם ניתוח הסרת משקפיים אינו ניתוח לצמיתות ויש להם צורך לעבור ניתוח נוסף לאחר זמן מה. 

לרוב, מי שמקבל ייעוץ מקצועי והגון לגבי סיכויי ההצלחה של הניתוח ומידת התאמתו אינו מתאכזב. מרבית מכוני הסרת משקפיים בלייזר מעניקים ייעוץ שכזה ומדברים בכנות עם הלקוחות הפוטנציאלים.

לעיתים ניתן אף להודיע מראש למטופל שככל הנראה יהיה לו צורך בניתוח הסרת משקפיים נוסף, אחר שיעבור את הראשון. הדבר נובע ממגוון סיבות וליקויים בראייה. הלקוח יכול לבחור האם להתחיל את התהליך או שהוא מוותר עליו.

בנוסף, לעיתים יהיה צורך גם ביותר משני ניתוחים, ולמעשה על המטופל יהיה לעבור ניתוח כל כמה חודשים, עד שלא יוכל עוד לעבור את הניתוח ויהיה עליו לחזור להרכיב משקפיים.

כאשר המידע ניתן מראש השליטה היא כמובן בידי המטופל, והוא יכול לבחור האם ברצונו להתחיל תסריט ידוע מראש זה.
הבעיה והאכזבה העיקרית היא כאשר המטופל מגלה רק לאחר מעבר הניתוח הראשון כי עליו לעבור ניתוח הסרת משקפיים חוזר. הדבר יכול להתרחש בעקבות נסיגה בראייה שהתרחשה לאחר הניתוח.

ידוע כי אצל אחוז קטן מאד מהמנותחים מתרחשת נסיגה לאחר הניתוח, לעיתים מספר חודשים אחריו ולעיתים מספר שנים, מה שמצריך מעבר ניתוח נוסף. לרוב מי שמראש היה לו מספר משקפיים גדול יש סיכוי גבוהה יותר שתהיה לו התדרדרות בראייה.

ביצוע ניתוח הסרת משקפיים חוזר
באופן כללי מומלץ לעבור ניתוח חוזר רק לאחר שנה ויותר מהניתוח המקורי. המטרה היא לעבור את הניתוח השני לאחר שמספר התייצב שנית, ולא בשיא ההתדרדרות. במידה והמספר קבוע במשך חצי שנה לערך ניתן לעבור את הניתוח החוזר.

לפני הניתוח יעבור המטופל בדיקות התאמה חוזרות והרופא יבחן האם הוא כשיר לעבור את הניתוח.

כמה פעמים ניתן לעבור את הניתוח?
לרוב, ממליצים הרופאים לעבור את הניתוח לא יותר מפעמיים. הסיבה לכך היא שסביר שאם הייתה התדרדרות בראייה לאחר שני ניתוחים סביר שהיא תקרה גם בניתוח השלישי והרביעי... חבל שהמטופל יכנס לדרך ללא סוף.