ניתוח הרזיה ללא חתכים ותפרים

ניתוח הרזייה חדשני בוצע לראשונה בארה"ב - ניתוח הרזייה ללא חתכים. הניתוח שמטרתו הפחתה במשקלו של המנותח הוא ניתוח חלוץ בתחום והוא מבוצע כולו דרך הפה של המנותח, כך שאין צורך בחתכים או תפרים והמנותח מסיים את הניתוח נטול צלקות. במהלך הניתוח תוקן אצל המנותחת מעקף קיבה אשר בוצע בה בניתוח בריאטרי מסורתי קודם. כך שכיום הניתוח יוכל לסייע רק למטופלים שכבר עברו ניתוח בריאטרי בעבר וזקוקים לתיקון כלשהו ולא למטופלים שמעוניינים לעבור ניתוח בריאטרי מההתחלה.
מחפש מידע אודות ניתוח הרזיה ללא חתכים ותפרים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הרזייה ללא חתכים ותפרים - ניתוחים בריאטרים
ניתוחים בריאטרים הם ניתוחים שמטרתם לסייע להרזיה מהירה למטופלים שסובלים מהשמנת יתר קיצונית. מטופלים אלו הם גברים, נשים ואפילו ילדים שעומדים בקריטריונים של השמנת יתר שנקבעו על ידי רופאים כמסכני חיים (מועמדים בעלי מדד BMI מעל 35 או 40, בני 18 ומעלה, הסובלים גם ממחלות נלוות להשמנה). הניתוח מיועד לסייע להם להרזות ולהפחית בצריכת הקלוריות שלהם.

ככלל ניתוחי הרזיה אינם נחשבים לניתוחים קלים. הם ניתוחים פולשניים, לא נעימים, ההחלמה מהם אינה פשוטה ודורשת לא רק החלמה של הגוף אלא גם שינוי ניכר באורח החיים של המנותח. מנותחים רבים מוצאים עצמם עולים בחזרה במשקל מספר שנים לאחר הניתוח מתוך הקושי לשמור על אכילה של דיאטה מאוזנת, כאשר ישנם סיפורים על מטופלים שכל שהם יכולים לאכול לאחר הניתוח הוא גלידה או יוגורט, אבל הכמויות שהם צרכו ממזונות אלו הביאו לעלייה חוזרת במשקל.

סוגי הניתוחים הבריאטרים המוצעים כיום הם:
ניתוח הרזיה שפועלים על צמצום נפח הקיבה - דוגמת ניתוח הצרת קיבה 
ניתוח הרזיה שפועלים על צמצום נפח הקיבה והקטנת המפגש בין המזון למיצי הקיבה - דוגמת ניתוח מעקף קיבה (ניתוח קיצור קיבה) וניתוח שרוול קיבה.

ניתוח הרזייה ללא חתכים וצלקות
הניתוח ההיסטורי שבוצע בארה"ב לראשונה היה ניתוח במהלכו תוקן מעקף קיבה שבוצע קודם לכן בניתוח בריאטרי מסורתי.  

הניתוח החדש מבצע הקטנה של הקיבה בעזרת מכשור זעיר המוחדר אל המנותח דרך פיו, ובעזרתו יוצרים קפלים בקיבה שמצמצמים את גודל הקיבה ולפיכך גם את תכולתה. בניתוח זה כמו בניתוחים בריאטרים מסורתיים עקב הקטנת הקיבה על המטופל להפחית את צריכת מזונו, מה שמשפיע בפועל על ההרזייה.

הייחוד והחדשנות שבניתוח המוצג הוא העדר המוחלט של חתכים וצלקות. העובדה שאין פתיחה של הבטן מקנה יתרון אסתטי ויותר מכך - הדבר מקל על הליך ההחלמה של המנותח ומאפשר לו לעבור אותו באשפוז יום תוך צמצום הסיבוכים הנובעים מחיתוך ברקמות.

המנותחת הראשונה בשיטה זו, מילי קולמן, מספרת לאתר "healthbeauty" כי כבר לפני מספר שנים עברה ניתוח הרזייה רגיל ובזמן שלאחר הניתוח הייתה מרוצה ממנו מאד. היא שקלה בזמנו מעל 1170 קילוגרם והניתוח סייע להפחית כ- 100 קילוגרמים ממשקלה. אולם, לאחר זמן מה עקב התרופפות של ה"כיס" בקיבה היא החלה לטפס חזרה במשקל.

ד"ר דין מיקאמי, מנתח מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו, היה המנתח שך מילי והוא שהחליט על הניתוח החדשני. הוא החליט שעדיף להימנע מהסיכונים של פתיחת הבטן בשנית ופיתח את שיטת הניתוח החדשנים שהוכתרה בהצלחה.