ניתוח מתיחת פנים

מידע מלא על ניתוח מתיחת פנים

אנשים רבים משתעשעים במחשבה לעבור ניתוח מתיחת פנים, ובינתיים מותחים את עור הפנים והקמטים מול המראה ומתבוננים מכל זוית. המעבר ממחשבה בלבד לביצוע ממשי של ניתוח מתיחת פנים הוא כבר משהו אחר, שדורש מחשבה מעמיקה יותר ופגישת ייעוץ והכוונה עם מנתח פלסטי.

מחפש מידע אודות ניתוח מתיחת פנים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח מתיחת פנים?
ניתוח מתיחת פנים, כשמו כן הוא, מותח את עור הפנים, מעלים קמטים ומחזיר לפנים את המראה הצעיר והרענן. מדובר בניתוח פלסטי שעוברים לרוב אנשים בני הגילאים40-65 המבקשים להעלים את קמטי הזמן שפקדו את פניהם. במסגרת הניתוח מותח המנתח הפלסטי את עודפי העור, מה שמחליק את הפנים, ולבסוף הוא מסיר את העור העודף.  

לביצוע ניתוח מתיחת פנים מספר טכניקות אפשריות הנקבעות בהתאם למצב עורו של המטופל, האלסטיות של העור, מבנה העצמות ובקשתו של המטופל. ניתוח מתיחת פנים יכול לכלול גם מתיחה של עור הצוואר וניתוחים נלווים של הרמת גבות וניתוח עפעפיים.

מי מתאים לניתוח מתיחת פנים?
ככל שעוברות השנים אנו לא נעשים צעירים יותר וההשפעה של הגיל ניכרת גם על הגוף ועל עור הפנים. אחד הסממנים המובהקים של הזמן הוא קמטים. הקמטים נוצרים באופן טבעי, עם העליה בגיל ועם החשיפה לקרני השמש. עור הפנים, שחשוף לזיהום ולשמש, נפגע, מאבד מהאלסטיות שלו והקמטים בו מעמיקים. בנוסף, בתהליך זה השומן הטבעי של העור נעלם וחושף עם הזמן קמטים נוספים.

כיום, לא כולם מוכנים להשלים עם מצב הקמטים שנמצאים על פניהם, ואנשים רבים בגילאי 40-65 מבקשים לחזור ולהראות צעירים יותר בעזרתה האדיבה של סכין המנתחים. ניתוח מתיחת פנים מיועד לאנשים המעוניינים להעלים את הקמטים כולם מפניהם, וליצור מחדש מראה פנים צעיר ורענן.

מטופלים שבוחרים בפרוצדורה של ניתוח מתיחת פנים הינם כאלו שמעוניינים למצות את טיפולי העלמת הקמטים או כאלו שהליכים רכים יותר דוגמת פרוצדורה של מילוי קמטים כבר אינם יעילים עבורם.

נציין כי תוצאות טובות של מתיחת פנים נגזרות גם מאלסטיות עור הפנים, שהולכת ופוחתת עם הגיל, ולמרות זאת ישנם גם אנשים שמניין שנותם עולה על 65 והם בכל זאת עוברים את הניתוח בהצלחה.

מתיחת פנים - מה כולל הניתוח?
ניתוח מתיחת פנים הוא אחד מאותם ניתוחים פלסטיים הנפוצים בעולם המערבי. הניתוח נמשך בין שעתיים לארבע שעות, ומבוצע בהרדמה חלקית או מלאה, בהתאם לטכניקת הניתוח. בחלק מהמקרים מומלץ למטופל לשלב בניתוח גם ניתוח הרמת עפעפיים ו/או ניתוח הרמת מצח וגבות בכדי להגיע לתוצאה מושלמת.

טכניקות ניתוח מתיחת פנים 
כפי שציינו קודם, לביצוע ניתוח מתיחת פנים מספר טכניקות אפשריות אשר נגזרות ממספר משתנים הכוללים את מצב עור הפנים ובקשתו של המטופל. הטכניקה הנפוצה ביותר לביצוע הניתוח כוללת את חיתוך העור מעל קו השיער, באזור שבין הרקות לכיוון האוזניים, תחת תנוכי האוזניים וכלפי החלק האחורי של הראש והעורף. חיתוך באזור זה מוסווה על ידי השיער וכיוון שכך הצלקת אינה בולטת. לאחר שהמנתח השלים את החתך הוא מפריד את שכבת העור משכבת השרירים ומשאר השכבות העמוקות, ומבצע מתיחה של העור לכיוון הרקות, האוזניים והעורף. לאחר שמתח את העור באופן אופטימאלי, כך שהפנים לא יקבלו מראה לא טבעי, מהדק המנתח את המתיחה ומסיר את העור העודף.

לעיתים יש צורך בקיצור שכבת השרירים ומעטפות השרירים ואף בהסרת רקמות שומן מיותרות. בסיום הניתוח חובשים את הפנים בחבישה מיוחדת למשך יומיים.

תוצאות ניתוח מתיחת פנים
לאחר ניתוח מתיחת פנים תיתכן תחושת אי נוחות וכאבים בפנים, עליהם ניתן להקל על ידי שימוש במשככי כאבים. תחושות אחרות הנלוות להחלמה מניתוח מתיחת פנים כגון נוקשות ויובש עור הפנים ועור הצוואר ייעלמו בהדרגה רק כעבור מספר חודשים. כמו כן הפנים צפויות להיות נפוחות מעט, נפיחות אשר תרד כעבור ארבעה עד שישה שבועות. באופן כללי מומלץ להימנע ממחויבויות ופעילויות מאמצות למשך חודש לפחות וכן מומלץ בחום להימנע מחשיפה לשמש למשך כחצי שנה.

לאחר כמה שבועות תרד הנפיחות והשינוי הגדול יתגלה - עור הפנים יהיה מתוח, עומק הקמטים מצומצם ובאופן כללי הפנים יהיו בעלות מראה חלק, צעיר ורענן! התוצאה הסופית תתגלה רק לאחר חצי שנה אבל שווה לחכות, ניתוח מתיחת פנים נחשב לאחד מהניתוחים הפלסטיים המוצלחים ביותר מבחינת תוצאות.

כאשר תהליך ההחלמה יסתיים והתחושה הפיזית כמו גם הפנימית ישתפרו תוכלו ליהנות ממש מהתוצאות. השינוי החיצוני שהפך אתכם לצעירים יותר ורעננים יותר יחלחל פנימה וגם התחושה תהיה של אדם חדש וצעיר, בעל מרץ וחיוניות. כבר לא תסובבו את הראש הצידה בכל פעם שתראו מראה, נהפוך הוא, תתיצבו מולה ותוכלו ליהנות מהפנים שלכם שחזרו להיות מה שתמיד אהבתם.

סביר להניח כי תתקלו בתגובות של אנשים מהסביבה הקרובה, רוב התגובות יהיו חיוביות, אבל לעולם לא ניתן לצפות עד הסוף האם תתקלו בתגובה בלתי נעימה, ולכך צריך להתכונן. ההכנה הטובה ביותר לתגובה לא הולמת או לא נעימה היא ידיעה פנימית כי ההחלטה שלקחתם הייתה נכונה עבורכם. ידיעה כזו תאפשר לכם להתמודד עם כל תגובה או שאלה, מבלי שתפגעו.

לסיכום, ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח שהתפתח עם השנים בעקבות הצורך והרצון הגובר של האדם להיראות צעיר ולהילחם בקמטים ובמראה המבוגר עד חורמה. הניתוח לוקח את המלחמה בקמטים צעד קדימה, מעבר לכלל טיפולי היופי, מילוי והעלמת קמטים. הניתוח מותח את העור ומסיר את העור המיותר על מנת להבטיח שנים ארוכות יותר נטולות קמטים.

כיום רבים מאלו שעוברים את הניתוח הינם מי שנחנו בקמטים וקמטוטים רבים ביותר שלא ניתן לטפל בהם באמצעים אסתטיים אחרים ולהגיע לתוצאה מספקת. כמו כן, אנשים שחשים כי הזקנה קפצה עליהם מוקדם מידי, בזמן שהם עוד פעילים מאד בעבודה, בזוגיות, בחברה ובשעות הפנאי מבקשים ליצור מתאם בין התחושה האישית לבין החזות החיצונית. ובאמת, היום כאשר רבים כל כך ממשיכים לעבוד גם אחרי גיל הפנסיה המראה יכול לתעתע ולגרום אפילו לחוסר נוחות- מתיחת פנים המעניקה לפנים מראה צעיר ועם זאת טבעי הופכת את ההתקדמות של האדם ואת מראהו החיצוני למקבילים.

מטופלים רבים מדווחים על שביעות רצון גדולה מהניתוח ועל שנים ארוכות נטולות קמטים. 

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח מתיחת פנים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.