ניתוח מתיחת פנים - שאלות ותשובות

מידע מקיף ושאלות נפוצות על ניתוח מתיחת פנים

עור הפנים הוא האזור העיקרי שסובל מסממני הזמן ומזג האוויר. הוא האיבר שהכי חשוף לשמש ולאוויר החשוף ולכן נוטה לצבור קמטים במהרה. במהלך ניתוח מתיחת פנים, מעניקים המנתחים הפלסטיים מראה מתוח וצעיר לפנים. להלן מידע חשוב ורלוונטי על ניתוח מתיחת פנים.
מחפש מידע אודות ניתוח מתיחת פנים - שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהו ניתוח מתיחת פנים?
ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח שמטרתו למתוח את עור הפנים ולמזער את כמות ועומק הקמטים שנחרשו בו. במהלך הניתוח מותחים את העור העודף לכיוון הצדעיים ומהדקים אותו כך שיראה מתוח יותר וצעיר, אך עדיין טבעי. 

מהם יתרונותיו של ניתוח מתיחת פנים?
ניתוח מתיחת פנים מקנה מראה עור צעיר ומתוח, על ידי העלמת קמטים, מתיחת והסרת העור העודף שנוצר עם הזמן. כמו כן, לרוב, הניתוח מעניק למנותח תחושה טובה וחיונית יותר עקב המראה הצעיר והרענן שהוא מקבל.

למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?
ניתוח מתיחת פנים מיועד לאנשים מעל גיל 40 ולא לפני. אנשים שסובלים מקמטים יציבים מרובים על פניהם ועור פנים רפוי.
עם זאת על מנת שהניתוח יעבור בהצלחה חשוב שלעור הפנים של המועמד עדיין תהיה מידה מסוימת של גמישות כך שיוכל להתאים את עצמו למנח החדש ויתרכך עם הזמן.

מהו אורך החיים של תוצאות הניתוח?
אורך החיים של תוצאות ניתוח מתיחת פנים משתנה מאדם לאדם, אך לרוב מדובר על תוצאות שמחזיקות מעמד בין חמש לעשר שנים. הדבר תלוי הן בגנטיקה של האדם והן באורח חייו.

כמה זמן לאחר ניתוח מתיחת פנים אפשר לחזור לפעילות שגרתית?
זמן ההחלמה הממוצע לאחר ניתוח מתיחת פנים נע בין עשרה ימים לשבועיים. חשוב לציין כי זמן ההחלמה הינו אישי לכל אדם ויכולים להיות זמנים ממושכים או קצרים יותר. בנוסף, מנתחים רבים ימליצו למטופלים לא להיחשף לאור שמש בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח, וכן, גם יש לדעת כי גם מי שיחוש בטוב אחרי פחות משבועיים יהיה מעט מוגבל בפעילויותיו. הנפיחות מהניתוח נעלמת בהדרגתיות תוך שלושה שבועות מקסימום.

מתי ניתן להבחין בתוצאות הניתוח?
כפי שכבר צוין, זמן ההתאוששות מניתוח מתיחת פנים נמשך בין עשרה ימים לשבועיים-שלושה בהם עדיין יכולות להופיע תופעות לוואי כנפיחות, אדמומיות ושטפי דם. תוצאות ראשוניות יתגלו לאחר היעלמות תופעות הלוואי, ותוצאות קבועות ניתן יהיה לראות בבירור רק לאחר חודשיים מיום הניתוח.

מה ההבדל בין טיפול פילינג לבין ניתוח מתיחת פנים?
ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח פלסטי, כלומר תהליך כירורגי, שמטרתו לסלק עודפי עור ולהעלים קמטים. פילינג הוא שם כולל למספר שיטות שמטרתן היא קילוף השכבה העליונה והפגועה של עור, וסילוק כתמים וקמטים עדינים. הפרוצדורות של ניתוח מתיחת הפנים וקילוף העור אינן מחליפות זו את זו.

האם לאחר ניתוח מתיחת פנים נשארות צלקות הנראות לעין?
כמו בכל ניתוח פלסטי, גם בניתוח מתיחת פנים ישנן צלקות, אבל הן כמעט ולא נראות לעין. זאת, מהסיבה הפשוטה שאת התפרים סוגר המנתח הפלסטי מאחורי האוזניים או באזור קו הרקה, שמכוסה בשיער.

כיצד מתכוננים לניתוח מתיחת פנים? 
בדומה לניתוחים פלסטיים אחרים, גם בניתוח מתיחת פנים מומלצת מנוחה טובה בלילה לפני כן. כמו כן, יש לצום כמה שעות לפני הניתוח, לחפוף היטב את השיער, לשטוף את עור הפנים ולא לעשן. כמו כן יש מספר תרופות שאסור ליטול לפני הניתוח, על כלל התרופות הללו יספר לכם המנתח הפלסטי.

האם יש אפשרות לעבור ניתוח מתיחת פנים בהרדמה מלאה?
בהחלט, כמו בכל ניתוח. יחד עם זאת, רוב המנתחים יעדיפו לבצע את ניתוח מתיחת פנים בהרדמה מקומית עם טשטוש. ככה המנותח לא מרגיש כלום במהלך הניתוח אבל ההתעוררות שלו נעימה יותר. בהרדמה מקומית עם טשטוש, התחושה היא כאילו המטופל התעורר משינה, בעוד בהרדמה מלאה לעיתים יש תחושה של בחילות או סחרחורות לאחר ההתעוררות. בנוסף, הראש אינו כה נוקשה והמנתח יכול להניעו בעדינות בהתאם לצורך.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח מתיחת פנים - שאלות ותשובות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.