העלמת נימים בשיטת סקלרותרפיה

מידע על טיפול העלמת נימים

סקלרותרפיה היא אחת מהשיטות הפופולאריות להעלמת נימים. שיטה זו להעלמת נימים עושה שימוש בחומר המוזרק לנימים וגורם להטרשה (פגיעה בנימים ויצירת דלקת המכווצת אותם ולבסוף מעלימה אותם). טיפול סקלרותרפיה שפועל גם כטיפול להעלמת ורידים אורך מספר דקות ואינו כולל הרדמה.
מחפש מידע אודות העלמת נימים בשיטת סקלרותרפיה ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהי שיטת סקלרותרפיה?
כאמור, שיטת סקלרותרפיה היא שיטה המיועדת לצורך העלמת נימים העושה כן על ידי הזרקת חומר מטרש ישירות לנימים פגועים. לרוב, מתמקד הטיפול באזור הרגליים, כאשר מרבית הפונות אליו הן נשים בנות 30-35 ומעלה. במהלך הטיפול עושה הרופא שימוש במזרק עדין ומיוחד ותוך שימוש בזכוכית מגדלת מוזרקים החומרים באופן מדויק וישיר לנים, אותו מעוניינת המטופל להעלים.

במהלך הטיפול תחוש המטופלת בצריבה קטנה שנגרמת בעקבות הזרקת החומר לנימים. אותו חומר מטרש, פוגע בנימים או בוורידים ולמעשה יוצר בהם דלקת הגורמת להם להתכווץ ועם הזמן להתפרק ולהיספג בגוף. לעיתים מספיק טיפול אחד בכדי להעלים את הנימים ולעיתים יש לחזור על הטיפול.

טיפול סקלרותרפיה נחשב לטיפול פשוט שאינו כולל התערבות כירורגית ואורכו כרבע שעה בלבד. הטיפול יכול להוות כטיפול העלמת נימים שלם או כטיפול משלים לצד טיפול העלמת נימים בלייזר.

החלמה מטיפול העלמת נימים (סקלרותרפיה)
ההחלמה מטיפול סקלרותרפיה להעלמת נימים היא בעיקר אסתטית. מבחינה פיזית-רפואית אין בעיה לחזור לשגרה מייד לאחר הטיפול, אולם מבחינה אסתטית-חיצונית לא תמיד הדבר מתאפשר. האזור המטופל יהיה נפוח ואדום, עשויים להופיע בו קרישי דם וכן הוא עלול להיות רגיש למגע. תופעות לוואי אלו ייעלמו בהדרגה. לכן, מרבית המטופלים לוקחים לעצמם לאחר הטיפול מספר שעות להתאוששות או הולכים לעבוד מהבית.

חשוב לציין כי לאחר טיפול סקלרותרפיה ובתקופה שבין טיפולים יש להימנע מהשמש, שכן היא עלולה לגרום לפיגמנטציה (הופעת כתמים על העור).

תוצאות טיפול העלמת נימים סקלרותרפיה
כפי שנכתב קודם לכן מספר הטיפולים הנדרשים משתנה בין מטופל למטופל, כאשר בין כל טיפול לטיפול יש זמן המתנה של שבועיים. לאחר כל טיפול ניתן לראות כי הנימים שטופלו נעלמו כליל, אך את התוצאות הסופיות (העלמות גורפת של הנימים באזור המטופל) ניתן יהיה לראות רק לאחר סיום כל הטיפולים ולאחר שייעלמו תופעות הלוואי של הטיפול האחרון. טיפול סקלרותרפיה מביא לתוצאות קבועות, כך שנימים שנעלמו לא ישובו עוד. עם זאת, חשוב לזכור כי יש סיכוי שנימים חדשים יופיעו ובעתיד יהיה צורך בטיפולים נוספים שישמרו את התוצאות.

סקלרותרפיה - תופעות לוואי
תופעות הלוואי של טיפול להעלמת נימים סקלרותרפיה כוללות אדמומיות של העור, נפיחות ורגישות למגע. כמו כן יש סיכוי להופעת כרישי דם. תופעות אלו ייעלמו בימים שלאחר הטיפול. בנוסף, יש סיכוי להופעתם של כתמי עור על אזור הטיפול, כתמים שבמידה והופיעו, ייעלמו לאחר מספר שבועות. סיבוכים נדירים של טיפול סקלרותרפיה כוללים פיגמנטציה באזור הטיפול, זיהום, אלרגיה לחומר המוזרקת ובמקרים בודדים נמק.