ניתוח עיצוב ואגינה

מהו ניתוח עיצוב הואגינה?

צורתה של הואגינה משתנה מאישה לאישה, וכפי ששאר האיברים בגופינו אינם סימטריים כך גם השפתיים החיצוניות והפנימיות של הואגינה אינן תמיד סימטריות. לנשים רבות מפריעה צורתה של הואגינה ובולטות השפתיים החיצוניות של הואגינה מבחינה אסתטית (למשל בעת לבישת מכנסיים צמודים כטייץ) ומבחינת ההשפעה על התחושה בעת קיום יחסי מין. הפתרון לבעיה הוא ניתוח עיצוב ואגינה.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב ואגינה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהי ואגינה?
ואגינה (וגינה / Vagina) היא שם נוסף לנרתיק- חלק מאיבר המין הנשי שתפקידו לחבר את צוואר הרחם אל הפות. הואגינה כוללת שפתיים חיצוניות ושפתיים פנימיות (קטנות) הנמצאות בפתחה ומשמשות כחלק מההגנה שלה.

מהו ניתוח עיצוב ואגינה?
ניתוח עיצוב ואגינה מתמקד בעיצוב השפתיים של הואגינה. למעשה לכל אישה שני זוגות שפתיים המגנים על הואגינה מבחינה חיצונית: שפתיים קטנות הצמודות לפתח הנרתיק ומגנות על הריריות, ושפתיים גדולות המצויות מעל לשפתיים הקטנות והן שבולטות החוצה. בגיל ההתבגרות מתקבעת צורתן של השפתיים. 

צורתן ומידתן של שפתי הואגינה משתנה מאישה לאישה ובמקרים בהם השפתיים הקטנות גדולות מהממוצע, ארוכות או בולטות הן עשויות להפריע לאישה בפן האסתטי ובפן הפיזי. "שפתיים קטנות" (פנימיות) בעלות מימדים גדולים או ארוכות במיוחד עלולות להתקפל פנימה לכיוון פתח הנרתיק בעת קיום יחסי מין ובכך לגרוע מההנאה שבקיום יחסי מין, ליצור התנגדות ואף לגרום לכאב אצל האישה. מבחינה אסתטית מקשה צורה זו של ואגינה על לבישת חוטיני או מכנסי טייץ צמודים, שכן צורת השפתיים בולטת כלפי חוץ.

כיוון שלשפתיים יש ביטוי חיצוני ואסתטי שהאישה יכולה לראות וכך גם בן זוגה, במידה והן מפריעות הן יכולות לגרום למבוכה ואי נוחות בעיקר במצבים אינטמיים. עבור מי שמראה ותחושת שפתי הואגינה מפריעות לה, פותח ניתוח עיצוב ואגינה שמטפל בדיוק בבעיה זו. מי שתצליח להביא את עצמה לפגישת ייעוץ, ללא בושה או מבוכה, תוכל להקל על חייה באמצעות ניתוח פלסטי פשוט ובטוח שיקטין את צורת השפתיים ויהדק אותן.

התאמה לניתוח עיצוב ואגינה
הניתוח מיועד לנשים ובחורות הסובלות ממראה הואגינה שלהן בשל כל אחת מהסיבות שהוזכרו קודם לכן. כמו כן מיועד הניתוח לנשים בעלות חוסר סימטריה במראה השפתיים. במסגרת הניתוח מקצרים את השפתיים התחתונות ומהדקים אותן וזאת מבלי לפגום בצורתן הטבעית.

הליך ניתוח עיצוב ואגינה
בעבר נהגו לכרות חלק מהשפתיים הקטנות על מנת לקצר אותן, שיטה שפגעה במראה הטבעי של השפתיים והשאירה את צלקות הניתוח גלויות לעין. כיום נמנעים מנתחים פלסטיים מלגעת בשולי השפתיים ואת החיתוך מבצעים בחלקן הפנימי. כך במסגרת הליך עיצוב ואגינה צורתן של השפתיים לא נפגמת והצלקת בלתי נראת. בפועל, המנתח חותך בפנים השפתיים חלק בצורת V או משולש ולאחר מכן מהדק את יתר השפה ובכך מקצר אותה.

ניתוח עיצוב ואגינה אורך כ- 30 דקות, מבוצע תחת הרדמה כללית ודורש מיומנות כירורגית גבוהה.

החלמה ותוצאות ניתוח עיצוב ואגינה 
בתום הניתוח ולאחר התאוששות משוחררת האישה לביתה שם עליה לנוח במשך שבוע. בעת החלמה יש להקפיד על ביצוע תנועות עדינות ועל הליכה איטית, זאת בכדי למנוע מהתפרים להיפתח. כמן כן, ההחלמה תלווה בכאבים ונפיחות עליהם ניתן להקל על ידי נטילת משככי כאבים. לאחר מספר שבועות (בין 4 ל- 6 שבועות) צפויה תקופת ההחלמה להסתיים וכל הכאבים ותופעות הלוואי יעלמו.

המראה שיתקבל יהיה של שפתיים קטנות, בעלות מראה טבעי ואסתטי. התוצאה צפויה להישאר לצמיתות. לאחר חודש מיום הניתוח ניתן לשוב ולקיים יחסי מין מלאים, זאת לאחר ביקורת אצל המנתח הפלסטי.

בחירת מנתח פלסטי
נסיים בדגש חשוב על בחירת המנתח הפלסטי. ניתוח מעין זה הוא ניתוח פלסטי עדין שדורש מיומנות כירורגית גבוהה וניסיון רב בביצוע ניתוחים פלסטיים מסוג זה. אנו ממליצים בחום לא להתפשר ולמצוא מנתח מומחה שיוכל לבצע את הניתוח ברמה גבוהה, מה שמאוחר יותר יבטיח תוצאות יפות ומדוייקות יותר והחלמה פשוטה יותר. חשוב לא פחות, בתחום זה, יצירת קשר אישי נעים ובטוח עם המנתח, מה שמאפשר לדבר איתו בנוחיות על הניתוח, ההליך ומאוחר יותר גם על התופעות השונות בזמן ההחלמה ועל קבלת אישור לחזור ולקיים יחסי מין.

נשים שעוברות ניתוח עיצוב וגינה מדווחות על תוצאות יפות ועל שביעות רצון מהמראה הטבעי והמהודק של השפתיים והתחושה שלהן בעת מגע. הניתוח משחרר את אותן נשים ממבוכה או בושה וכן מכאב שהן סבלו לעיתים, אם גם את מגישה שלא בנוח עם מראה הואגינה שלך פני למנתח פלסטי מומחה בתחום לקבלת ייעוץ.