עיצוב שפתי הואגינה

נשים בעשירון העליון משקיעות כסף בחלק הדרומי של גופן...

בעשור האחרון עלה בקצב מטורף מספר הנשים שהחליטו לעבור ניתוח פלסטי באיבר מינן. לפי דיווחי מנתחים פלסטיים יש נשים המגיעות לקלינקה שלהם עם עיתוני פלייבוי, מצביעות על ואגינה של דוגמנית ואומרות "כזו אני רוצה", נשים שמרגישות שהן פשוט חייבות לעבור את הניתוח אחרת יהיו האחרונות עלי אדמות שלא עברו אותו.
אז סביב מה כל הבאז?
מחפש מידע אודות עיצוב שפתי הואגינה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
כל ההבאזזז הזה
יום בהיר אחד החלו להופיע פרסומים על ניתוחים פלסטיים חדשניים המתמקדים באיבר המין הנשי. הפרסומים החלו לטפטף לאט לאט, תחילה בארה"ב ומאוחר יותר גם לארץ וכללו תוכן כמעט חד משמעי - מי שאינה נהנת מיחסי מין, מי שאינה חשה ביטחון עם גופה, מי שכבר אינה צעירה יותר - היום ניתן לפתור את כל הבעיות באמצעות ניתוח חדשני ואינטימי שאף אחד לא ידע עליו...

הקריצה הזו לנשים ולסוד הקטן שיוכלו לשמור לעצמן עבדה! השמועה פרצה ויותר ויותר נשים החלו להגיע לקליניקות של מנתחים פלסטיים וגניקולוגים מתמחים ולבקש ניתוח עיצוב ואגינה או ניתוח הצרת נרתיק. הנשים שהגיעו היו בנות כל הגילאים (ואפילו ידוע על בנות 14 שעברו את הניתוח) ובקשתן הייתה אחידה: לקבל ואגינה מעוצבת ומהודקת שנראת צעירה ואסתטית.

מה הן ביקשו להעלים?
נשים שפונות לניתוח מבקשות להעלים את השפתיים הקטנות והגדולות, שלא יבלטו ושלא יראו חריגות בנוף. אומנם, לפי הנורמה השפתיים אינן תמיד מהודקות וטווח הצורה והמראה שלהן רחב, אך הידיעה על הניתוח קבעה נורמה חדשה שקשה לעמוד בה. עבור חלק מהנשים כבר לא היה משנה האם מראה השפתיים הקטנות או המבנה שלהן באמת מפריע להן, העיקר היה להיות כמו כולן ולעבור את הניתוח הטרנדי.

אומנם זה לא נשמע כל כך טוב, שלמען האסתטיקה והטרנדיות נשים רצות לעבור ניתוחים פלסטיים שהן לאו דווקא זקוקות להם, ועוד באזורים האינטימיים של גופן, אבל, מהעבר השני, כל הבאזז סביב הניתוח יצר לגיטמציה לטפל בבעיות מבניות אמיתיות באיבר המין הנשי שיכולות להוות בעיה אסתטית ואפילו בעיה תפקודית בזמן קיום יחסי מין. נשים ששנים סבלו מהמצב ולא ידעו כי הוא חריג וכי יש לו פתרון, סוף סוף הרגישו שהן יכולות לדבר עליו עם הרופא שלהן ולחשוב על כיוון לפתרון. התחושה היא שהן ממש גילו את האור ויכלו לעשות דבר מה קונקרטי עבור עצמן.

ניתוח עיצוב ואגינה הוא ניתוח שלרוב מי שפונה אליו כבר ישבה עם עצמה ולאחר התלבטות החליטה לפנות לרופא ולקבל מענה על הבעיה שמציקה לה. קשה להגיד שבישראל יש בהלה סתמית לניתוח, ונראה הפרסום שקיבל לא גרם לו להיות טרנדי באופן חסר פרופורציה, אלא הפך אותו לטיפול לגיטימי, לטיפול שאינו טאבו עבור מי שבאמת זקוקה לו. בארץ ניתן לפנות למנתחים פלסטיים המתמחים בתחום ולגשת לפגישת ייעוץ והסבר על הניתוח.