התאמה ניתוח הצרת נרתיק

למי מיועד ניתוח הצרת נרתיק?

בזמן לידות טבעיות, כאשר התינוק יוצא דרך הנרתיק לאוויר העולם מתרחבת תעלת הלידה, הלוא היא הנרתיק על מנת לאפשר לתינוק לצאת. על קירות ושרירי הנרתיק להיות חזקים וגמישים על מנת לאפשר את התרחבות הנרתיק, ומאוחר יותר את ההיצרות שלו וחזרה לקוטרו המקורי, עד כמה שניתן.
מחפש מידע אודות התאמה ניתוח הצרת נרתיק?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח הצרת נרתיק
לעיתים, לאחר מספר לידות שרירי הנרתיק, שהתרחבו ונרפו בזמן יציאת התינוק, כבר אינם חזקים ואלסטיים מספיק על מנת להחזיר את הנרתיק לקוטר המקורי והצר שלו. התרחבות זו של הנרתיק לצמיתות יכולה להשפיע על האישה במספר מישורים, בהם המישור הבריאותי והמישור האינטימי - בין אישי.

נשים הסובלות מנרתיק שהתרחב עקב לידות וירידה באלסטיות סובלות לא פעם מירידה בהנאה המשותפת בעת קיום יחסי המין. בשל התרחבות הנרתיק, החיכוך בין הגבר לאישה בזמן קיום יחסי מין פוחת מאד, וההנאה של שני הצדדים נפגמת, אך בעיקר זו של הגבר. ליחסים אינטימיים תקינים ומהנים השפעה גדולה על מערכת היחסים של בני זוג ולכן פגיעה ביכולת של הזוג ליהנות יחד יכולה להוות פגיעה בזוגיות ובתחושת האינטימיות הזוגית.

בנוסף, מבחינה בריאותית התרחבות של הנרתיק יכולה להביא לפגיעה רפואית כמו צניחת קירות רצפת האגן ובריחת שתן, תופעות שפוגעות מאד באיכות חייהן של נשים.

נשים רבות הסובלות מצניחת הנרתיק וחשות כיצד הבעיה פוגמת באיכות חייהן ובהנאה המשותפת שלהן ושל בן זוגן פונות לניתוח הצרת נרתיק. מטרת הניתוח היא לחזק את קירות הנרתיק ולהצר את קוטרו, עד למצב של חיכוך אופטימאלי בזמן יחסי מין. לרבות מהנשים שפונות לניתוח לוקח זמן עד שהן מבינות את הבעיה לעומקה ועד שהן מעזות לפנות לטיפול. מדובר פעמים רבות בקיום שיחה לא קלה בין בני זוג ויש מי שמתארות את תחושתן לאחר השיחה כפגיעה בדימוי הגוף ובבטיחון העצמי מכיוון שכבר אינן מסוגלות להביא להנאה של בן הזוג. לכן, חשוב להבין שמדובר כאן במצב טבעי ונפוץ, שנבע בסופו של דבר מתהליך טבעי ואפילו משמח (לידות), ובסיכומו של עיניין מדובר במצב שניתן לטפל בו. 

לידה נוספת לאחר הצרת נרתיק
לרוב, הנשים שעוברות את הניתוח הן בנות 40 ומעלה, כך שמצד אחד הן לא מתכננות לידות נוספות בעתיד ומצד שני נכונות להן עוד שנים רבות של זוגיות והנאה מיחסים אינטמיים. אגב, ההחלטה בדבר הריונות עתידיים היא החלטה חשובה שיש לקחת טרם הניתוח, שכן אומנם הניתוח לא יכול להזיק במקרה של היריון ולידה אך הלידה יכולה לפגוע בתוצאות הניתוח ולבטל אותן.

המנתחים הפלסטיים מדגישים היבט זה על מנת למנוע מנשים שמתכננות היריונות נוספים לעבור את הניתוח לשווא, והם ממליצים להן לדחות את הניתוח עד לסיום פרק הלידות של חייהן. במקרה בו אישה שעברה את הניתוח נכנסה להיריון ועברה לידה יהיה עליה לבדוק עד כמה השפיעה הלידה על קוטר הנרתיק והאם הוא הצליח לחזור לקוטר המקורי, כפי שעוצב בזמן הניתוח.

במידה והנרתיק התרחב שנית ניתן לפנות למנתח הפלסטי להתייעצות בדבר ניתוח נוסף.