שאלות על טיפול בוטוקס

כל מה שרצית לשאול על טיפול בוטוקס

טיפול בוטוקס, כמו כל הליך רפואי או קוסמטי, מעורר שאלות רבות. ריכזנו עבורכם מעט מהשאלות הנפוצות שאנשים המעוניינים לעבור טיפול בוטוקס או הזרקת בוטוקס שואלים, וכמובן גם את התשובות עליהן.
מחפש מידע אודות שאלות על טיפול בוטוקס?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

אנשים רבים מתעניינים בטיפולי העלמת קמטים, ובפרט בטיפול הזרקת בוטוקס לצורך העלמת קמטים. עם השנים הבוטוקס קנה לעצמו שם של טיפול מבטיח ובעל זוהר הוליוודי, ועם זאת רבים מסתובבים עם השאלה האם הוא טיפול בטוח ועד כמה הוא יעיל. על מנת להסדיר את כל השאלות שבראש ולהעניק מענה כמה שיותר נרחב, להלן שאלות נפוצות על טיפול בוטוקס ועל ההשפעות שלו. כבר עכשיו נגלה לכם את התשובה לגבי מידת הבטיחות שלו - הבוטוקס הוא חומר בטוח לשימוש!

מה זה בוטוקס?

בוטוקס הוא קיצור של השם בוטולינום טוקסין. רעלן (המאושר על ידי ה-FDA לשימוש אסתטי) שמוזרק תחת העור, אל השרירים, בכדי למנוע את פעילותו של מרכיב כימי בשם אצטילכולין המשפיע על התכווצות השרירים. הבוטוקס משתק קלות את השרירים ובכך הוא מונע את תנועתם הגורמת לקמטי הבעה. השפעתו של הבוטוקס מתפוגגת לאחר תקופת מה.

האם טיפול בבוטוקס בטוח?
בוטוקס נמצא בשימוש נרחב בארץ ובעולם כאמצעי להעלמת קמטים והוא קיבל אישור לשימוש על ידי ה- FDA ,CE ומשרד הבריאות הישראלי. הבוטוקס נחשב לחומר בטוח ביותר ומספר תופעות הלוואי שלו נמוכות. מקרים בהם מומלץ שלא להשתמש בבוטוקס הם: כאשר נמצאים בהריון או שסובלים ממחלות של ניוון שרירים.

בכל מקרה, לא מומלץ לקחת סיכונים, איכות הרופא והחומר בו נעשה שימוש משפיעים במידה רבה על בטיחות הטיפול ועל תוצאותיו, וכדאי לעבור טיפול בוטוקס בקליניקה מסודרת ומוכרת ועם רופא פלסטי שאתם סומכים עליו.

האם בוטוקס מעלים את כל סוגי הקמטים?
הזרקת בוטוקס יעילה לקמטים שנוצרו מפעילות של שרירים, כאלו המכונים "קמטי הבעה". לדוגמא קמטים במצח, בין הגבות והקמטים בצד העיניים (הנקראים באנגלית "רגלי עורב"). בוטוקס אינו יעיל בטיפול בקמטים שנוצרו על ידי חשיפה ממושכת לשמש וקמטי גיל שנובעים מירידה בגמישות העור. לסוג קמטים אלו מומלץ לערוך מילוי קמטים בקולגן, רסטילן או טיפולים נוספים למילוי קמטים.

מה קורה במהלך טיפול בבוטוקס?
טיפול בוטוקס הוא אחד הטיפולים הנוחים והקלים שיש בתחום האסתטיקה הרפואית בכלל, ומילוי קמטים בפרט. זריקות בוטוקס לא כוללות טיפול פולשני והטיפול עצמו אורך בין עשר דקות לרבע שעה, כך שאפשר לסיים אותו עוד בהפסקת הצהריים. במהלך הטיפול מוזרק הבוטוקס אל האזור בפנים שבו רוצים לטפל, וככל שאזור הטיפול יותר גדול כך יש צורך ביותר זריקות.

מהי התחושה לאחר טיפול בוטוקס?
התחושה בפנים היא של נפיחות וקצת עמימות של השרירים.
יחד עם זאת אין צורך בתקופת החלמה ואחרי זריקת בוטוקס תוכלו לחזור לפעילויות הרגילות שלכם. יחד עם זאת, מומלץ לא לשפשף את החלק שעבר טיפול או לעשות פעילויות אשר יגרמו לפגיעה באזור שבו הוזרק הבוטוקס. מנוחה קלה בבית תמיד טובה, בעיקר עם תרגישו כי האזור התנפח מעט או שהוא אדמדם.

האם כבר לאחר הזרקת בוטוקס אפשר לראות תוצאות?

מספר שעות לאחר טיפול בוטוקס ניתן לצפות בשינוי. את התוצאה הסופית של הטיפול ניתן לראות רק לאחר כמה ימים עד שבועיים.

מה אורך החיים של תוצאות טיפול בוטוקס?
תוצאות טיפול בוטוקס אינן נשארות לעד. הבוטוקס נשאר פעיל בגוף בין ארבע לשישה חודשים שלאחריהם הוא מתפוגג והשפעתו נעלמת. עם התפוגגותו ניתן לבוא לטיפול נוסף, וחוזר חלילה. טיפולי בוטוקס עוקבים ניתן לעבור במרווח זמן של שלושה חודשים לפחות האחד מהשני.