שתלים לחזה

אילו סוגי שתלים משמשים לניתוח הגדלת חזה?

באילו סוגי שתלים משתמשים בזמן ניתוח הגדלת חזה? מהם השתלים להגדלת חזה הפופולאריים ביותר?, ומהם החסרונות והיתרונות של כל שתל? על כל השאלות האלו ועוד במאמר הבא.
מחפש מידע אודות שתלים לחזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
שתלים להגדלת חזה
במסגרת ניתוחים פלסטיים להגדלת חזה נעשה שימוש בשתלים לחזה לצורך הגדלת נפח החזה. השתלים הם מסוגים וצורות שונות, אך מטרתם אחת: להגדיל ולעצב את נפח החזה של המטופלת ולשוות לו מראה ומגע טבעי.

אם בעבר הייתה הבחירה בין סוגי השתלים קלה, כיום ההיצע הרב והיתרונות השונים של כל שתל מקשים במקצת על הבחירה. על מנת לעשות סדר בבלאגן ולהקל על הבחירה של הטופלת נסביר על כל סוגי השתלים הנמצאים היום בשוק.

שתלי סיליקון להגדלת חזה
השתלים הידועים ביותר והפופולאריים ביותר הם שתלי הסיליקון. שתלים אלו משמשים כבר שנים בניתוח הגדלת חזה. שתלי הסיליקון באים בצורות שונות הן מבחינה חיצונית (צורת אגס או שתל עגול) והן מבחינת ההרכב וצפיפות ג'ל הסיליקון שבשתל. בעת בחירת השתל עושה הרופא התאמה בין הצורה, המבנה והמשקל של גוף המטופלת לשתל, ויחד איתה בוחר בשתל המתאים ביותר.

שתל סיליקון בעל צפיפות ג'ל נמוכה - שתל זה מורכב מסיליקון בעל צפיפות נמוכה, משמע הסיליקון שבשתל דחוס פחות. היתרון העיקרי של שתל זה הוא התחושה הטבעית והרכה שהוא מעניק לשד. בפועל, כאשר נוגעים בחזה אין תחושה של קשיחות וקפיציות אלא של שד טבעי.

שתל סיליקון בעל צפיפות ג'ל גבוהה - שתל זה מורכב מסיליקון בעל צפיפות גבוהה, משמע דחוס יותר. השתל מקנה לשד מראה עגול וטבעי, הוא בולט יותר ומורם ביחס לשתלי סיליקון אחרים.

שתל סיליקון אנטומי -  שתל אנטומי (teardrop shape) הוא השתל המדמה בצורה הטובה ביותר את המראה הטבעי של השד ולכן הוא המומלץ ביותר. השתל מגיע בצורה של טיפה או אגס והמנתח מעצב אותו בעת הניתוח לפי בקשתה של המטופלת כך שייווצר מראה טבעי ביותר. ישנם שני סוגים עיקריים לשתל אנטומי: שתל אנטומי Style Duel Gel 510 ושתל אנטומי Soft Touch 410. באופן כללי שתלי הסיליקון האנטומיים מוצקים יותר למגע מאשר השתלים העגולים.

שתל סיליקון ג'ל עגול - שתל שצורתו עגולה (לעומת שתלים אנטומיים שצורתם כטיפה או אגס) ומטרתו להקנות לשד מראה עגול ושופע במיוחד. שתלים אלו יכולים להופיע כשתלים גבוהים high profile, הממוקמים בחלקו העליון של השד (מיועד בעיקר לדוגמניות ושחקניות) ושתלים נמוכים low profile.

שתלי סיליקון מהדור השלישי - שתלים שפותחו בשנים האחרונות ומציגים מעטפת דקה ועמידה יותר ששומרת על הסיליקון נעול בשתל ללא חשש מדליפות. הסוג הנפוץ ביותר של שתלים אלו מכונה Cohesive Silicone.

שתלי מי מלח
מדובר בשתלים המלאים בתותבות שבתוכם מי מלח. התחושה שמקנים שתלי מי מלח אלו פחות טבעית ולפיכך הם פחות מומלצים.

שתלי שמן סויה
שתלים שהמילוי שלהם הוא שמן סויה. השימוש בשתלים אלו אינו נפוץ, זאת עקב דליפות שהתגלו בהם.

הגדלת חזה בהזרקת שומן עצמי
שיטות נוספות להגדלת חזה עושות שימוש בטכניקה של הזרקת שומן עצמי, שומן שנלקח מאזור אחר בגוף ומוזרק לחזה לצורך הגדלת נפחו. השימוש בשיטה זו נעשה בעיקר לצורך שחזור או תיקון שד.

בזמן פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי שיבצע את הניתוח יציג המנתח את מגוון האופצויות העומדות לרשות המטופלת וכן את היתרונות והחסרונות של כל אופציה. המטופלת תוכל לחוש בשתל ולראות הדגמות של מראה השד המתקבל כתוצאה מהחדרת השתלים השונים. לרוב, לכל מנתח יש סוג שתל אחד או יותר המומלץ לפיו ומועדף עליו, המלצה המבוססת על ניסיון של שנים רבות, על צפייה בתוצאות ניתוחים רבים ועל מעקב אחר נשים רבות ועמידות השתלים.

בניתוח הגדלת חזה מקובל לבקש שתי חוות דעת ולהתייעץ עם יותר ממנתח פלסטי אחד. הדבר החשוב ביותר הוא התייעצות על השתל בו יעשה שימוש בזמן הניתוח וקבלת כל האינפורמציה על השתל.