שתלי מי מלח להגדלת חזה

חושבת על ניתוח הגדלת חזה? מידע על שתלים במילוי מי מלח

ניתוח הגדלת חזה נעשה על ידי החדרת שתלים שמגדילים את נפח השד. השתלים מורכבים משכבה חיצונית של סיליקון ומילוי שעשוי מג'ל סיליקון או ממי מלח. הבחירה באחד מסוגי שתלי השדיים צריכה לבוא לאחר בדיקת היתרונות והחסרונות של כל סוג שתל להגדלת חזה. להלן מידע על שתלי מי מלח לניתוח הגדלת חזה.

מחפש מידע אודות שתלי מי מלח להגדלת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מבנה שתלים להגדלת חזה
בעת ניתוח הגדלת חזה נעשה שימוש בשתל הבנוי משכבה חיצונית של סיליקון ומילוי של מי מלח או מילוי סיליקון. השתלים מגיעים בגדלים ובצורות שונות כאשר השכבה החיצונית של השתל יכולה להיות חלקה או במגוון מרקמים.

שתלים במילוי מי מלח ניתן להשתיל מעל שריר החזה, מעט מתחתיו וכן לגמרי מתחת לשריר. השתלה של שתלי מי מלח להגדלת חזה מצריכה מהמנתח הפלסטי פחות התערבות כירורגית , מאשר בעת שימוש בשתלים במילוי סיליקון. זאת מכיוון שאת שתלי מי מלח ממלאים בנוזל לאחר שהם ממוקמים בגוף, בניגוד לשתלי סיליקון שמתמלאים לפני ההשתלה ומצריכים הכנת כיס רחב יותר עבורם. מסיבה זו גם ניתן לעצב שתלי מי מלח לאחר ניתוח הגדלת חזה- המנתח יכול להוסיף או להוציא מהם נוזלים, בניגוד לשתלי הסיליקון שהינם שתלים קבועים בחזה.

יתרונות וחסרונות: שתל מי מלח לעומת שתל סיליקון
היתרון המרכזי בשתלי מלח לשדיים הוא במקרים של ליקוי בשתל ודליפה ממנו. במידה ושתל מי מלח דולף תמיסת המלח שממלאת אותו אינה פוגעת בגוף ונספגת בו. כמו כן, כאשר ישנה נזילה של השתל ניתן לראות זאת מיידית מכיוון שמיד מבחינים בכך שיש ירידה בנפח השד. לעומת זאת בשתל במילוי סיליקון הזליגה של חומר המילוי היא איטית ולא מורגשת. בכל מקרה, כאשר יש זליגה של החומר בשני סוגי השתלים יש להחליף את השתל.

יתרון נוסף הוא היכולת לעצב את השתל ולבחור את נפחו גם אחרי הניתוח. עם השנים ניתן להוסיף לו נפח וניתן גם להפחית ממנו נפח.

למרות היתרונות של שתלים לשדיים במילוי מי מלח, ישנם גם כמה חסרונות בולטים. החיסרון הראשון הוא התחושה שהשתל מעניק. בעיני חלק מהנשים מרגיש השתל כמו בלון מים לעומת שתל הסיליקון שמקנה תחושה טבעית יותר. וכן לעיתים מופיעים בו "גלים" - מעיין קמטוטים קטנים ולא אסתטיים. למול חסרונות אלו נציין שכיום ישנן שיטות השתלה חדישות שמקנות לשתל מי מלח תחושה טבעית יותר, אך לרוב עדיין שתלי הסיליקון מרגישים טבעיים יותר. 

בטיחות
ניתוח הגדלת חזה שנעשה בו שימוש בשתל עם מילוי מי מלח פחות נפוץ היום לשימוש לעומת הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון, בעיקר מכיוון ששתלי סיליקון הוכחו כבטוחים מבחינה רפואית ויציבים לשימוש בניתוח הגדלת חזה, בעוד שתלי מי מלח קיבלו שם רע בעקבות מקרים רבים בהם דלפו.

החלטה על סוג השתל צריכה להיעשות ביחד עם המנתח פלסטי שאצלו תעברו את ניתוח הגדלת חזה. בשיחה עמו יספר לכם המנתח על היתרונות וחסרונות של כל סוגי השתלים ויחדיו תוכלו לעצב את הצורה הרצויה של השד.