תוצאות ניתוח מתיחת פנים

מידע על תוצאות ניתוח מתיחת פנים ועל תופעות לוואי

ניתוח מתיחת פנים מאפשר למטופלים להעלים ולהחליק את הקמטים שעל פניהם, קמטים שנחשבים 'יציבים' וכאלו שלא ניתן להעלים באמצעות טיפול מילוי קמטים או בוטוקס. ניתוח פלסטי זה, שנחשב לאחד הניתוחים הפלסטיים המוצלחים בתחום הפלסטיקה, מניב תוצאות יפות ואסתטיות שמשתמרות לאורך זמן. יחד עם זאת, כמו בכל ניתוח גם ניתוח מתיחת פנים כולל תופעות לוואי ומומלץ לדעת מראש למה יש לצפות בזמן ההחלמה.

מחפש מידע אודות תוצאות ניתוח מתיחת פנים ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח במהלכו מעלים המנתח הפלסטי את הקמטים הרבים שהיו על פני המטופל באמצעות מתיחה של העור כלפי הצדעיים והסרה של עור עודף. הניתוח מביא להעלמת קמטים רבים שנוצרו עקב התבגרות העור וכוח המשיכה, קמטים שלא ניתן להעלים בדרך אחרת. מי שפונה לניתוח מתיחת פנים עושה זאת פעמים רבות לאחר שלא ניתן להתמודד באופן אידיאלי עם הקמטים שעל פניו באמצעות טיפולים רכים יותר מתחום האסתטיקה הרפואית כמילוי קמטים או העלמת קמטים בבוטוקס.

החלמה מניתוח מתיחת פנים

מייד עם סיומו של ניתוח מתיחת פנים יחבוש המנתח הפלסטי את פני המטופל, והנ"ל יתבקש לשהות במנוחה בביתו למשך יומיים לפחות. מבחינת תחושה, לאחר ניתוח מתיחת פנים טבעי שהפנים יכאבו והמטופל יחווה תחושת אי נוחות, אך אל דאגה, תופעות אלו מוכרות ומשככי כאבים פשוטים יפתרו את הבעיה. כמו כן, בימים שלאחר הניתוח רבים מהמנותחים מדווחים על תחושות של יובש ונוקשות עור הפנים, תחושות שנובעות ישירות מהמתיחה. גם תחושות אלו יעלמו עם הזמן והעור יחזור להיות רך, גמיש ומלא לחות. 

בנוסף, ההחלמה מניתוח מתיחת פנים כוללת בדרך כלל התמודדות עם פנים נפוחות ועם הופעתם של שטפי דם באזורים שונים (הנוצרים בעקבות פגיעה בכלי הדם). שתי תופעות אלו בלבד אינן נעימות ומצריכות מנוחה בבית. עם זאת, אלו תופעות נורמטיביות וטבעיות לאחר ניתוח מסוג זה, וכמו שנשים רבות יודעות כבר שנים 'בשביל להיות יפה צריך לסבול'. הנפיחות ושטפי הדם יעלמו בתוך כמה ימים עד שבועות מיום הניתוח, כאשר בכל יום ניתן יהיה לחוש בשיפור, עד שיתגלו הפנים הצעירות והחלקות להן כה חיכיתם. 

בערך חודש וחצי - חודשיים לאחר הטיפול תוכלו לחזור באופן כמעט מלא לשגרת היום, כאשר הפנים יבהיקו ויראו צעירות ביותר. יש האומרים שמראה הפנים אף יפחית את מניין שנותיכם בעשר שנים לפחות!

סיבוכים ותופעות לוואי 
לניתוח מתיחת פנים כמו לכל ניתוח פלסטי אחר קיימים סיבוכים ותופעות לוואי אפשריות, אולם נציין כבר בתחילה כי מדובר בתופעות נדירות למדי.

תופעת הלוואי הנפוצה ביותר בעקבות הניתוח (שעל אף שהיא הנפוצה ביותר עדיין שכיחותה נמוכה מאד) הינה היווצרות שטפי דם גדולים בפנים, במיוחד יום לאחר הניתוח. הטיפול בשטפי דם אלו כולל כניסה מחודשת לחדר הניתוח, פתיחת התפרים וניקוז הדם. חשוב לדעת שהופעת שטפי דם יכולה להיות קשורה ללחץ הדם של המטופל, ולכן מומלץ לטפל בלחץ דם חריג לפני הכניסה לניתוח מתיחת פנים.

תופעות לוואי נוספות יכולות לכלול מספר פגיעות עצביות שיגרמו:
א. ירידה בתחושה באזור אפרכסת האוזן- פגיעות מסוג זה מסתדרות מעצמן כעבור מספר חודשים כאשר העור משתקם.
ב. פגיעות בעצבים תנועתיים - פגיעה שעלולה לגרום לירידה זמנית בפעילות שרירי ההבעה בפנים או לשיתוק זמני של השרירים מסביב לפה.
תופעות לוואי אלו נדירות ביותר.

בנוסף, סיבוך אפשרי אך נדיר ביותר של ניתוח מתיחת פנים הינו היווצרות אזורים נמקים בקצוות העור המתוח. בסיבוך זה, לרוב אין צורך בהתערבות חיצונית והגוף יודע להתמודד עם המצב, אך תהליך ההחלמה ארוך יחסית. מצב של הנמקות הרקמה נובע בעיקר מנתק מסוים של כלי הדם מהעור ומזרימת דם מוגבלת המגיעה לעור. עבור מעשנים, דעו שעצם העישון עצמו כבר גורם לזרימת דם מופחתת לאזור הפנים, מה שמגדיל את הסיכוי לתופעה זו. מה עושים? נמנעים מעישון לפחות חודש לפני וחודש אחרי הניתוח.

האם לאחר הניתוח נשארות צלקות נראות לעין?
הצלקות של ניתוח מתיחת פנים הן צלקות קטנות שמוסוות על ידי קו השיער. לעיתים רחוקות בלבד עלולות להיווצר צלקות בולטות יחסית, וכן במקרים נדירים עלול השיער באזורי החתך לנשור, לחשוף את הצלקות ולהשאיר קרחות.

תוצאות ניתוח מתיחת פנים
תוצאות הניתוח הן פנים חלקות ומתוחות שמניין הקמטים היציבים שהיו עליהן נעלם. לאחר הניתוח הפנים נראות זוהרות למשך תקופה ממושכת, ממש כאילו בכל יום ביקרת אצל הקוסמטיקאית. לעיתים נשארים סימנים קטנים על העור באזור בו היו קמטים, אך הם כמעט בלתי נראים והשינוי כה גדול עד שהם הופכים לחסרי משמעות. מבחינה אסתטית מעבר לעובדה שהפנים חלקות יותר הן עדיין שומרות על מראה טבעי ומותאם גיל. המשמעות היא שאישה בת 50 שתעבור את הניתוח לא תקבל בסיומו פנים של נערה בת 20 אלא את פניה שלה, כפי שהיו לפני עשור. 

מה אורך החיים של תוצאות ניתוח מתיחת פנים?
תוצאות הניתוח מחזיקות זמן רב ביותר והעור נותר נטול קמטים ושקעים משמעותיים במשך שנים אחדות. יחד עם זאת אין לשכוח שתהליך הזדקנות העור אינו עוצר, וניתוח מתיחת פנים, מוצלח ככל שיהיה, לא ימנע מעורכם להתדלדל ולהתקמט שנית בעתיד הרחוק.

כמה זמן ייקח לעור לשוב למראו הקודם, טרם ניתוח מתיחת פנים?
לשאלה זו אין תשובה מדויקת והזמן משתנה ממטופל למטופל בהתאם לסוג עורו ולאורח חייו. רק נציין כי חשיפה ממושכת לשמש, עישון, שתיית אלכוהול ותזונה לא מאוזנת יזרזו את תהליכי ההזדקנות ומומלץ להימנע מהם על מנת לשמר לאורך זמן את תוצאות הניתוח ולהינות מפנים יפות ובעלות מראה צעיר ועור בריא.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לתוצאות ניתוח מתיחת פנים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.