אבחון אירידיולוגי של פזילה

מהו אבחון אירידיולוגי? האם הוא מסייע לטיפול בפזילה?

ישנם לא מעט אנשים שמחפשים אחר טיפול טבעי בבעיות רפואיות. בתוך כך נכללות גם בעיות עיניים כמו פזילה ועין עצלה. מי שמחפש אחר טיפול טבעי יכול למצוא מגוון טיפולים שונים המפורסמים באינטרנט ובערוצי מדיה נוספים. אחד מהטיפולים האטלטרנטיביים-טבעיים שמציעים רופאים ומטפלים לאיבחון פזילה הוא טיפול אירידיולוגי. במה מדובר? להלן ההסבר.
מחפש מידע אודות אבחון אירידיולוגי של פזילה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

אבחון אירידיולוגי של פזילה
איבחון זה נעשה באמצעות הסתכלות של המומחה על עינו של המטופל והתבוננות בקשתית העין. לפי השיטה מאמינים המטפלים כי ניתן לזהות מגוון רחב של בעיות רפואיות. האבחון המדוייק של הבעיות נעשה על פי הדברים שמשתקפים ברשתית המטופל ולדברי המומחים מאפשרים לבצע אבחון רפואי מדוייק שאינו נופל מאבחון שיבצע רופא מערבי. כל זאת, כאמור, ללא בדיקות פולשניות או בדיקה של כל אברי הגוף, המקום היחיד עליו מתבונן המטפל הוא העיניים.

באבחון אירידיולוגי ניתן לראות את המתרחש במוח, מערכת העצבים, העיקול, הרבייה, תהליכי הראייה ועוד. כל מערכת והליך בגוף מפורטים בעין וניתן לזהות היכן בדיוק נמצאת הבעיה ומה הגורם לה.

לאחר האיבחון מציע המטפל טיפול, טבעי גם כן, על מנת לפתור את הבעיה. כך, לאחר שנמצאה הסיבה לפזילה או בעיה בעין הגורמת לבעיות בראייה או לבעיה בקשר בין המוח לעין ניתנות למטופל פורמולות הומיאופטיות ונטורופתיות שמותאמות לו אישית. כמו כן לרוב מתאימים לו דיאטה ספציפית.

המטפלים בשיטת אירידיולוגיה מאמינים שאין צורך בטיפולים פושניים וניתוחים על מנת לטפל בבעיות בריאותיות.

חשוב לציין כי רופאים רבים אינם מאמינים בשיטה ובעיקר בטיפולים ההומאופטיים. אין כיום מספיק מחקרים מדעיים המוכיחים את יעילותם של טיפולים אלו. הרופאים יציעו לרוב להגיע במקביל גם לייעוץ מסורתי שכן בעיות כגון פזילה ועין עצלה במידה ואינן מטופלות כראוי מוקדם ככל האפשר יכולות להחריף.

בנוסף, בכל הקשור לטיפול בעין עצלה ופזילה הם מציינים שהטיפול הראשוני אינו כולל ניתוח לתיקון פזילה ואינו פולשני כלל ועיקר, אלא כולל אימונים של העין החלשה וחיזוק שלה באמצעות תרגילים, משקפיים וכיסוי ברטייה של העין החזקה.