ניתוח הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק

הסרת משקפיים בלייזר ללא מגע אדם

ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר החלו להתבצע ברחבי העולם עוד בשנות ה- 80 של המאה העשרים ונתנו תקווה למיליוני האנשים בעולם שרוצים לראות יותר טוב גם ללא עזרת משקפיים. המילה האחרונה בתחום הסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק, ניתוח המשלב בעצם שני מכשירי לייזר ומבוצע ללא מגע יד אדם.
מחפש מידע אודות ניתוח הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שלבי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק
ניתוח הסרת משקפיים בשיטת אינטרלאסיק כולל שני שלבים:

1. פתיחת חלון טיפולי בקרנית בעזרת קרן לייזר מדויקת וממוחשבת המופקת ממכשיר לייזר מתקדם. פתיחת החלון הטיפולי נעשית ללא סכין כירורגית וללא התערבות אדם, כפי שנהוג בהסרת משקפיים בשיטת הלאסיק.

2. ליטוש קרנית העין בעזרת מכשיר לייזר אשר תפקידו לעצב מחדש את קמירות הקרנית ולהתאים אותה לצרכי המטופל. ניתוח זה בעצם מבטיח את התוצאה האופטימלית אליה מטופל יכול להגיע.

הסרת משקפיים אינטראלאסיק - מהלך הניתוח
בהתחלה כל מטופל מקבל טיפות עיניים אשר מטשטשות ומרדימות את המקום ומונעות הופעת כאבים במהלך הניתוח להסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק. לאחר טפטוף הטיפות, המטופל אינו חש בכאבים כלשהם לאורך כל הניתוח, אלא אך ורק בתחושת אי נוחות ולחץ בעין בשניות בהן מבוצע ההליך.

לאחר שהאזור הורדם, ניתן להתחיל בניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק. באמצעות מכשיר לייזר וללא כל מגע יד אדם, נעשה פתח בקרנית העין, דרכו יוכל הרופא לעבוד על רקמת הקרנית הפנימית שנותרה צמודה לעין. לאחר מכן, באמצעות מכשיר לייזר אחר, מלטש ומשייף הרופא את הקרנית בצורה מדויקת מאוד ובעדינות, בהתאם לנתונים האינדיבידואלים של כל מטופל אשר הוזנו למכשיר הלייזר לפני תחילת טיפול האינטראלאסיק.

בצורה זו מעצב הרופא מחדש את צורת הקרנית וקימורה, דבר שגורם לכך שהראיה תהפוך לחדה וממוקדת ללא כל צורך בהרכבת משקפי ראיה או עדשות מגע. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אורך לרוב מספר דקות מועט.

ניתן לשים לב כי הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק היא למעשה אותו ניתוח כמו ניתוח הסרת משקפיים לאסיק, וההבדל בין השיטות טמון בכך שבשיטת אינטראלאסיק הניתוח כולו מבוצע ללא מגע יד אדם, עקב כך שגם חיתוך הקרנית נעשה בעצם בלייזר, בניגוד לניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסיק בו חיתוך הקרנית מבוצע ע"י המנתח בעזרת סכין כירורגית.

יתרונות הסרת משקפיים - שיטת האינטראלאסיק
היות וניתוח הסרת משקפיים בשיטת האינטראלאסיק מבוצע ללא מגע יד אדם, יש צמצום מוחלט בסיכובים העלולים לצוץ לאחר ניתוח באמצעות סכין כירורגית. כמו כן, התייצבות הראיה לאחר הניתוח מהירה יותר מכל הניתוחים הקיימים. עוד יתרון הינו פתיחת חלון טיפולי דק ומדויק בעין בעזרת לייזר וללא מגע יד אדם. יתרון נוסף הוא החלמה מהירה יותר.

אולי היתרון הכי חשוב לטיפול אינטראלאסיק הוא פסיכולוגי. יש אנשים שהסכין מרתיעה אותם. בטיפולי הלאסיק היו מעט מאוד סיבוכים ואם היו כאלו הם נגרמו בעיקר בגלל הסכין.