בחירת רופא עיניים לניתוח הסרת משקפיים

כיצד לבחור רופא לניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

בחירת רופא עיניים לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אינו תהליך מסובך כמו בחירת רופא מנתח בהליכים כירורגים מסובכים יותר. יחד עם זאת, מכיוון שהעיניים הן איבר מרכזי המאפשר תפקוד תקין ושימוש באחד החושים החשובים שיש לאדם, ולניתוח הסרת משקפיים בלייזר השפעה רבה על תפקודן התקין של העיניים- חשוב לבחור רופא עיניים איכותי ומכון מצוין.
מחפש מידע אודות בחירת רופא עיניים לניתוח הסרת משקפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

כיצד לבחור רופא לניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
לרופא עיניים טוב ישנם כמה מדדים שקובעים את איכותו- ניסיון הרופא, מידת ההתמחות שלו בתחום, אישיותו ואיכות המכון בו הוא עובד.

1. ניסיון רופא עיניים

ככל שהרופא צבר יותר שנות ניסיון, סביר להניח שגם מיומנותו בהליך הסרת משקפיים בלייזר גבוהה יותר. תוכלו לבדוק את ניסיון הרופא לפי כמות המטופלים שעברו אצלו ניתוח הסרת משקפיים ומספר שנות פעילותו בתחום. נתונים אלו תוכלו לבקש ישירות מהרופא, כשבמקביל תוכלו לבדוק מה כתוב עליו באינטרנט ובמקומות נוספים. עבור מי שאינו מבין מדוע לרופא משמעות גדולה שכן הניתוח מבוצע על ידי קרן הלייזר נציין שאומנם את המגע עם העין מבצע רק מכשיר הלייזר, אך הרופא הוא זה שמתפעל אותו ומזין לתוכו את נתוני המטופל כפי שהוא מבין אותם. 

2. התמחות רופא העיניים
רצוי לבדוק את הכשרתו של הרופא, היכן הוא עבר אותה, אילו קורסים הוא עבר והאם הוכשר לתפעל את מכשיר הלייזר הספציפי איתו עובדים במכון. בנוסף, מומלץ לבדוק אם הוא חבר באיגוד הישראלי לרפואת עיניים. אם יש לכם ספקות אפשר לשאול את אחד החברים בארגון אם הוא מכיר את הרופא שיטפל בכם והאם נמצא ברשימה. בנוסף להכשרה, חשוב שהרופא שאצלו תעברו הסרת משקפיים בקיא במגוון שיטות ניתוח הסרת משקפיים ולא רק באחת, וזאת כיוון שלאנשים שונים מתאימות טכניקות טיפול שונות. כמו כן כדאי לבדוק שלמכון יש את הציוד המתאים לעריכת מגוון ניתוחי הסרת משקפיים בשיטות שונות, ושהוא עומד בתקנים.

בכלל, זה טוב לשאול רופא עיניים אחר על הרופא או המכון שאצלו אתם מעוניינים לעבור את הניתוח להסרת משקפיים. מכיוון שרופאים יודעים טוב יותר אילו כישורים צריך שיהיה למכון העיניים ואיזה ציוד נדרש, הם יכולים לתת לכם תשובות אמינות יותר. לכן, אספו כמה שיותר נתונים על אותו מכון ורופא שאצלנו אתם מעוניינים לעבור הסרת משקפיים בלייזר והציגו אותם לרופא עיניים אחר או אופטומטריסט.

3. כלים נוספים לבחירת רופא עיניים
ישנם כלים נוספים בהם תוכלו להיעזר על מנת לבדוק את איכותו של הרופא והמכון להסרת משקפיים. הכלי הראשון מביניהם הוא האינטרנט. ברשת ישנם דיונים פעילים בפורומים, אתרים שבהם אפשר ללמוד על הניתוח להסרת משקפיים ואתרים המתמקדים בניתוחים פלסטיים, שמקלים על החיים וחוסכים בדיקה של כל המכונים.

בנוסף לאינטרנט, מטופלים שעברו ניתוח הסרת משקפיים אצל המכון או הרופא עיניים שאתם בודקים יכולים להיות מקור מידע עשיר. אפשר דרכם לבדוק איך היה היחס של הרופא ושל הצוות, עד כמה מקצועי היה הטיפול, ולא פחות חשוב, איך היה היחס לאחר הניתוח, בזמן ההחלמה ובמידה והופיעו תופעות לוואי, והאם הציעו טיפולים חוזרים? או שמא התנערו מאחריות?.

כאשר אתם נפגשים עם הרופא תוכלו אתם לשאול אותו כמה שאלות- כמה ניתוחים הוא ביצע? מה כמות הפעמים בהן הטיפולים שלו הסתבכו? וכמה זה שונה מהממוצע? מה אחוז ההצלחות בניתוחים שלו? האם היה מקרה שבו היה זיהום חריף בעין? אם כן מה גרם לכך וכיצד טופל?

חשוב לא לבחור מכון או רופא עיניים רק בגלל מחיר נוח. לעיתים הסיבה למחיר זול נובעת מחיסכון במכשור חדיש ואיכותי, בצוות רפואי וציוד. כמו כן, כדאי לראות את המקום ולבדוק את האווירה הכללית.

חשוב לזכור שניתוח הסרת משקפיים בלייזר, למרות שמציגים אותו לעיתים כהליך פשוט, הוא בסופו של דבר הליך כירורגי לכל דבר שעובד על העיניים שלכם. לכן כדאי שהרופא שמטפל בכם יהיה כמה שיותר מקצועי.