החלמה מניתוח הסרת משקפיים

מידע על תהליך ההחלמה לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

כבר שמעתם על ניתוח הסרת משקפיים מכל הכיוונים, ותכל'ס כבר החלטתם שאתם מעוניינים בו. אז רגע לפני שתיכנסו לחדר הניתוח מומלץ ללמוד מעט גם על תהליך ההחלמה מהניתוח. בעמוד הבא תוכלו לקרוא כל מה שצריך על תקופת ההחלמה ועל תופעות הלוואי שיכולות להופיע בעקבות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.
מחפש מידע אודות החלמה מניתוח הסרת משקפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ישנן מספר שיטות לביצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. נעמוד על ההבדלים באופן ההחלמה לאחר ביצוע הניתוח בכל אחת משיטות.

החלמה מניתוח הסרת משקפיים בשיטת Epi-Lasik
ההחלמה מניתוח הסרת משקפיים בשיטת Epi-Lasik כוללת החלמה של שכבת הקרנית הפנימית. על השכבה הפנימית להתאחות מחדש עד ליצירת שכבה חלקה ובריאה. מרגע שהמטופל מסיר את תחבושת הראיה השקופה שמכסה על עיניו ראייתו ממשיכה להשתפר, תהליך שלוקח מספר שבועות. מרגע הסרת התחבושות ניתן לחזור לשגרה ולתפקד. 

החלמה מניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסיק
שיטת לאסיק להסרת משקפיים בלייזר כרוכה בחיתוך השכבה העמוקה של הקרנית. מיד לאחר הניתוח, המטופל משוחרר לביתו ויכול לחזור לפעילות רגילה תוך יום לכל המוקדם. בנוסף לתקופת ההחלמה הקצרה, השיפור בראיה הוא מיידי ולאחר מספר ימים הראייה מתייצבת. לרוב לא צפויים כאבים במהלך ההחלמה. יחד עם זאת, חשוב לשמור על ניקיון העין למניעת זיהומים וסיבוכים בעקבות הניתוח.
 
במידה ויצוצו כאבים לאחר הניתוח, ניתן להיעזר במשככי כאבים. תחושות הכאב אמורות להסתיים לאחר כשלושה ימים. במידה והן ממושכות יותר יש לפנות לרופא המטפל. יש להקפיד להשתמש בטיפות עיניים אנטיביוטיות למשך כ- 3 שבועות לאחר טיפול לאסיק, טיפות אלו יינתנו לכם על ידי הרופא המטפל, יעזרו בהחלמת העין, ויימנעו התפתחות זיהומים.

החלמה מניתוח הסרת משקפיים בשיטת לאסק
ניתוח לאסק להסרת משקפיים בלייזר כרוך בחיתוך השכבה החיצונית של הקרנית. כתוצאה מזה, לאחר הניתוח המטופל נדרש להרכיב עדשות מגע טיפוליות למספר ימים, לרוב בין ארבעה ימים לשבוע, לצורך ייצוב הראייה. בגלל השימוש בעדשות מגינות, השיפור בראייה אינו מיידי ומורגש לרוב רק לאחר כמה ימים. משך תקופת ההחלמה ארוך יותר מאשר בניתוח בשיטת לאסיק ואף יתכנו כאבים מסויימים עליהם ניתן להקל באמצעות משככי כאבים קלים. 

ביום יומיים הראשונים לאחר הניתוח עשויים להיות כאבים, תחושות אי נוחות או צריבה, כאשר הפתרון הוא, כאמור, שימוש במשככי כאבים, או טיפות המיועדות להקלה במצבים אלו.

החלמה מניתוח הסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק
החלמה מניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק דומה ברובו להחלמה מניתוח בשיטת לאסיק - יש לנוח כמספר שעות לאחר הניתוח וניתן לחזור לתפקוד רגיל ומלא כבר ביום למחרת הניתוח, כולל נהיגה. כמובן, חשוב להקפיד הקפדה יתרה במהלך הימים הראשונים שלאחר הניתוח בכל הנוגע להיגיינת העין ומניעת זיהומים, כולל הימנעות מרחצה בבריכה ובים, ולהיזהר מחבלות בעין.

לרוב לאחר ניתוח Intralasik, יינתנו לכם על ידי הרופא המטפל טיפות עיניים אנטיביוטיות בהן יש להקפיד להשתמש למשך כ- 3 שבועות, טיפות אלו יעזרו בהחלמת העין ויימנעו התפתחות זיהומים.

באופן כללי ההחלמה מניתוח הסרת משקפיים בלייזר אינה קשה ומרבית הרופאים לא ימליצו על ימי מנוחה ממושכים בבית. מובן שהעיניים צריכות לנוח ולהתרגל למצב החדש, אך בניגוד לניתוחים פלסטיים אחרים ההחלמה אינה מצריכה שהיה בבית. ניתן לצאת לעבודה ולהתראות עם אנשים כל עוד ממשיכים לשמור על העיניים (ולא קופצים יום אחרי הניתוח לבריכה).

מרבית המטופלים מדווחים על תחושות אי נוחות ועל כל שהם נמנעים מפני חשיפה לשמש כיוון שהיא אינה טובה לעיניים, אך מעבר לכך שגרת יומם חוזרת לעצמה במהרה. את הכאבים ואי הנוחות ניתן לסבול ולהקל עליהם באמצעות טיפות עיניים. בגדול, נראה שהשינוי בראייה וההתרגשות מהשינוי האסתטי חזקים יותר מתחושת אי הנוחות ומעניקים כוחות לתמודד גם עם ההחלמה הקצרה.