התאמה לניתוח הסרת משקפיים

למי מתאים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

שמעתם אין ספור פעמים על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ואתם מעוניינים לעבור אותו. הניתוח מסייע בתיקון ושיפור יכולת הראיה וכן מעניק יתרון אסתטי בדמות הסרת המשקפיים או העדשות לצמיתות. על מנת לדעת האם תוכלו לעבור את הניתוח יש לבדוק את ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים. בדיקת ההתאמה נעשית במכונים המובילים המציעים את הניתוח.

מחפש מידע אודות התאמה לניתוח הסרת משקפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת משקפיים בלייזר 
השלב הראשון בדרך לניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא להתחיל לברר מידע על ניתוח הסרת משקפיים, ובאופן כללי לברר האם אתם מתאימים לעבור את הניתוח. לאחר שתדעו אם אתם מתאימים לעבור את ניתוח הסרת משקפיים, תוכלו להמשיך ולראות מי מבין המרפאות והקליניקות אשר מבצעות את הניתוח נראית הכי טוב בעיניכם ועונה על צרכיכם.

התאמה לניתוח הסרת משקפיים
התנאי הראשון להתאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא לבדוק האם אתם נמצאים בין קבוצת האנשים שלא מתאימים לעבור את הניתוח. מבלי לבדוק את זה, אין טעם ללכת אפילו לפגישת ייעוץ.
קבוצה זו כוללת, בין היתר:
נשים בהריון, חולי גלוקומה, אנשים עם סכרת, אנשים עם קרנית דקה, אנשים שסובלים ממחלות כרוניות בעיניים, אנשים שחולים במחלות אוטו אימוניות, איידס, סרטן פעיל ופסוריאזיס. בנוסף, אנשים שחולים במחלות כרוניות נמצאים גם הם בקבוצה שאינה מתאימה למעבר ניתוח בלייזר להסרת משקפיים.

* אגב, נשים בהריון נמצאות בקבוצה זו שכן במהלך ההריון שינויים הורמונאליים יכולים לעשות שינוי במבנה הקרנית, לסבך את הניתוח ולפגוע בתהליך הריפוי. אחוזי ההצלחה של הניתוח כאשר הוא מבוצע בזמן הריון נמוכים יותר.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר - בדיקת התאמה אישית
במידה ואתם לא נמצאים באחת מהקבוצות הנ"ל, המזל לטובתכם, אך הדרך לניתוח עדיין לא סלולה לגמרי. בשלב זה על מנת לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר תצטרכו לקבוע פגישה במרכז להסרת משקפיים כדי שיוכלו לבדוק אתכם באופן אישי. לשמחתנו, חלק מהמרכזים הרפואיים להסרת משקפיים מציעים את בדיקת ההתאמה חינם.

בדיקת ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר היא בדיקה יסודית והכרחית להצלחת הניתוח. בזכות הבדיקה ניתן לבדוק את סיכויי הצלחת ניתוח להסרת משקפיים. הבדיקה אורכת זמן מה ולעיתים אף נמשכת מספר שעות. במהלכה בודק אופטומטריסט את עובי ומבנה הקרנית, איכות וחדות הראיה, מספר של העדשות משקפיים, גלגל העין, היקף אישונים ובדיקת קמירות הקרנית, בדיקה אשר בוחנת האם קרן לייזר תוכל לעבור בעין.

לרוב, מתבקשים הנבדקים להסיר עדשות מגע זמן מה לפני הבדיקה, להביא מסמכים רפואיים עם תיעוד של עבר רפואי וכן, בשל בדיקת הרחבת האישונים, רצוי לבוא עם משקפי שמש (כי לוקח זמן עד שהאישונים חוזרים למצבם הרגיל) וכמובן מומלץ לא לשכוח משקפיים.

בסיום הפגישה הרופא אשר ערך את הבדיקה מסביר על הסיכונים הכרוכים בניתוח להסרת משקפיים לפי הנתונים האישיים שהוא אסף בבדיקה. בשלב זה מומלץ לשאול את הרופא כמה שיותר שאלות ולא להתבייש (אנחנו ממליצים להכין שאלות שלא רוצים לשכוח כבר בבית). זה המקום לציין שגם בשלב זה נמצאים מטופלים עם חוסר התאמה לעבור את הניתוח וכ - 25-30 אחוז מאלו שפונים לבדיקת התאמה אישית נדחים בסופה. עבור אלו שעברו את הבדיקה האישית כל שנותר הוא לקבוע מועד ניתוח ובהצלחה!.

בזמן קביעת מועד הניתוח יש לקחת בחשבון שתצטרכו למצוא מלווה לניתוח שיהיה איתכם ויוכל להסיע אתכם חזרה לבית וכן שווה לבדוק שלאחר הניתוח יהיו לכם כמה ימים של שגרה בהם תוכלו להחלים מבלי להיות מחוייבים לאירועים שונים, יציאה תכופה לשמש או הליכה לים או לבריכה. נסו למצוא שבוע בו במידת הצורך תוכלו לנוח ולתת לעיניים מנוחה וזמן הסתגלות למצב החדש (בלי חגים, אירועים, בריכות וכדומה - לא קריטי אם יהיה משהו, צריך להמשיך לחיות, אבל למה להקשות על החיים אם אפשר שלא?).

לקראת יום הניתוח הקפידו על ההוראות שקבלתם מהרופא והכינו את עצמכם לשינוי בראייה ובהופעה החיצונית. הליך ניתוח הסרת משקפיים נחשב פשוט ובטוח ולא מעורבת בו יד אדם. הקפידו על מכון ידוע ובעל הסמכה לביצוע הניתוח.