שאלות ותשובות על ניתוח הסרת משקפיים

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

החלטת שהגיע הזמן להיפטר מהמשקפיים או העדשות, והדרך לעשות זאת היא באמצעות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. לפני שמגיעים למכון מומלץ לקרוא על הניתוח ולהבין במה מדובר. השאלות הרלוונטיות לניתוח, החל מההתאמה לניתוח, ההליך, תקופת ההחלמה וכלה בשאלה בדבר תוצאות הניתוח.
מחפש מידע אודות שאלות ותשובות על ניתוח הסרת משקפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהו ניתוח הסרת משקפיים?
ניתוח הסרת משקפיים נועד לתקן את הראייה ולאפשר לסובלים מקוצר ראיה, רוחק ראיה וצילינדר (אסטיגמציה), להסיר את המשקפים או העדשות. הניתוח הן משפר את איכות הראייה ועוצר את ההתדרדרות והן מאפשר להסיר את המשקפיים ולשפר את המראה האסתטי.

האם ניתן לעבור ניתוח הסרת משקפיים בשתי העיניים בו זמנית?
בהחלט. רוב המנותחים אפילו מעדיפים את זה, שכן זה חוסך זמן התאוששות משני ניתוחים שונים, ואת זמן ההיעדרות מהעבודה/לימודים, ולכן, הרוב עוברים ניתוח הסרת לייזר בשני העיניים בו זמנית.

האם ניתן לנהוג הביתה אחרי הניתוח?
ממש לא. הראייה מטושטשת בשעות הראשונות שלאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בנוסף, בעקבות ההרדמה יש תחושה של נמנום. לכן, מומלץ שיהיה מישהו נוכח איתכם בשביל לנהוג ברכב או לחילופין, לנסוע בתחבורה ציבורית או מוניות.

האם ניתן להתאפר לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
לאחר הניתוח תאלצי לוותר על האיפור באזור העיניים לפחות למשך שבוע ימים מיום הניתוח, זאת על מנת למנוע סיכוי לזיהום בעיניים.

האם ניתן לשטוף פנים?
מומלץ ביותר שלא לחשוף את איזור העיניים למגע מים, לפחות שבוע אחרי הניתוח. לפיכך, יש לשטוף את הפנים ביתר זהירות ולהימנע מחפיפה במשך אותו הזמן. כל זאת על מנת לתת לעיינים להחלים.

האם יש סיכוי שהראייה שלי תיפגע לאחר הניתוח?
הסיכוי לפגיעה בעין תמיד קיים. יחד עם זאת, מבדיקת תוצאות הניתוחים שנעשו בשנים האחרונות לא נמצאו כמעט מצבים שבהם הראייה של המנותח נפגעה או התדרדרה עקב ניתוח הסרת משקפיים. הניתוחים מבוצעים תחת בקרה והרופאים המבצעים הם בדרך כלל בעלי ניסיון רב.

האם, במידת הצורך, אני אוכל לשים עדשות מגע?
בהחלט. אין שום מניעה מעדשות מגע לאחר הליך הסרת משקפיים. לעיתים העדשות ייכנסו בקושי מסוים, ובמידה והעדשות נוקשות ומאובנות הן לא יצליחו להיכנס אל העין כלל, אבל באופן עקרוני אין שום איסור על שימוש בעדשות.

האם אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
חובה להימנע מפעילות ספורטיבית לתקופה של מספר שבועות לאחר הניתוח, בהתאם להוראות. בעיקר עדיף להימנע משחיה, מכיוון שמגע של מים בעיניים לא מומלץ.

כמה זמן אורך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
ניתוח לייזר להסרת משקפיים אורך כ- 20 דקות כאשר פעולת הלייזר נמשכת בין 15 ל- 40 שניות בכל פעם.

אני בהריון. האם אני יכולה לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
בהחלט לא. נשים בהריון נכללות בקבוצת האנשים שלא מתאימים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בין יתר האנשים בקבוצה זו ניתן למצוא גם חולי סכרת, אנשים עם קרנית דקה, חולי סרטן ועוד. לאחר סיום ההריון תוכלי לעבור בדיקת התאמה לניתוח.

לכל אחד יש שאלות אישיות לגבי הניתוח וחששות אישיים. מובן שכלל השאלות והתשובות המוצעות כאן אינן מתאימות ורלוונטיות לכולם, לכן ההצעה הטובה ביותר היא לפנות למכונים להסרת משקפיים ולקבוע איתם פגישת ייעוץ במהלכה ניתן יהיה לשאול את כל השאלות האישיות שמתאימות רק לכם.

השאלות והמידע באתר ובאינטרנט בכלל הם לרוב כלליים ומציירים תמונה רחבה של הניתוח והאוכלוסיה לה הוא פונה. רק בשיחה אישית עם בעלי המקצוע, רופאים מיומנים, ניתן יהיה לענות בבירור על כלל השאלות האישיות הנוגעות לניתוח הסרת משקפיים בלייזר ולקבל תמונה מלאה המתאימה לצרכים האישיים של כל מטופל.

במידה ואתם מרגישים כי ברצונכם להמשיך ולברר על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, לאחר שראיתם שאתם עומדים בתנאי ההתאמה הבסיסיים, תוכלו לעשות זאת על ידי פנייה למרכז הרפואי או לקליניקה.