הסרת משקפיים ללא ניתוח

הסרת משקפיים ללא ניתוח - אורטוקרטולוגיה

סובלים מקוצר ראייה? נמאס לכם לראות מטושטש בלי עדשות מגע או משקפיים? אם כן, כל שנותר לכם לעשות הוא ניתוח הסרת משקפיים. אולם, עבור מי שהמילה "ניתוח" מעוררת בו דאגות ותחושה שלילית יכול היום לעבור הליך של הסרת משקפיים ללא ניתוח. אנשים הסובלים מקוצר ראייה יכולים, כיום, להסיר את המשקפיים ללא ניתוח בתהליך אשר נקרא אורטוקרטולוגיה.

מחפש מידע אודות הסרת משקפיים ללא ניתוח?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת משקפיים ללא ניתוח
הסרת משקפיים ללא ניתוח נעשית על ידי עדשות מגע אשר מרכיבים על העיניים לאורך הלילה ובמהלך השינה. בבוקר קמים ומסירים את העדשות ורואים את השינוי בראייה. ישנם מקרים שבעזרת הטיפול ניתן להגיע עד למצב בו אין עוד קוצר ראייה ואין צורך בהרכבת עדשות או משקפיים. עדשות אלו להסרת משקפיים עשויות מחומר אשר מאפשר העברת חמצן לעדשת העין, כך שבניגוד לעדשות מגע רגילות- אפשר לישון איתם בלילה.

במהלך הלילה, העדשות מטפלות בקוצר ראייה של העין על ידי השטחת הקצה של הקרנית. הקרנית היא הקצה השקוף של העין אשר דרכו עוברות קרני האור. קוצר בראייה נוצר מכך שהקרני אור לא עוברות למיקום מדויק ברשתית- האזור בעין שקולט את קרני האור ומעביר למוח. על מנת שקרני האור יגיעו בצורה ממוקדת לרשתית משנים את הצורה של הקרנית.

תהליך השטחת הקרנית דומה לתהליך של הסרת משקפיים בלייזר. בניתוח לייזר משנים את צורת הקרנית על ידי קרן לייזר אשר מלטשת את צורתה עד לקבלת הצורה הרצויה. אך בניגוד לניתוח לייזר להסרת משקפיים, באורטוקרטולוגיה יוצרים שינוי של החלק החיצוני ביותר של הקרנית- האפיתל, ולא בתוך השכבה הפנימית שלה.

מי מתאים להסרת משקפיים ללא ניתוח
תהליך הסרת משקפיים ללא ניתוח מתאים לאנשים מעל גיל 12 אשר סובלים מקוצר ראייה עד מספר 5, עם צילינדר של 2. תהליך הסרת משקפיים ללא ניתוח יכול להתאים גם לאנשים עם קרנית דקה שאינם יכולים לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. לפני הטיפול עוברים בדיקות התאמה על ידי רופא מוסמך אשר מתאים עדשות מגע לפי נתוניו הייחודים של כל מטופל.

יתרונות וחסרונות
היתרון המרכזי באורטוקרטולוגיה הוא בכך שהתהליך הטיפולי הפיך. כלומר, בניגוד לניתוח להסרת משקפיים בלייזר אשר יוצר מצב קבוע בעין, בטיפול בהסרת משקפיים ללא ניתוח עם עדשות, אפשר להחזיר את המצב של העין לקדמותו בכך שפשוט מפסיקים את הטיפול. יתרון נוסף הוא שהעדשה נשמרת לזמן ארוך של כשנה. החיסרון של טיפול אורטוקרטולוגיה הוא שצריך להקפיד על הרכבת העדשות ולעיתים רחוקות יש זיהומים אם לא שומרים על כללי האחזקה של העדשות.

אז אם אתם סובלים מקוצר ראיה ולא מעוניינים לעבור ניתוח לייזר להסרת משקפיים, הסרת  משקפיים על ידי אורטוקרטולוגיה יכולה להיות פתרון שנראה מצוין עבורכם.